Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok többsége miért nem...

A magyarok többsége miért nem beszél semmilyen idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek de a többség vagy semmit nem tud, vagy esetleg konyhanyelv megy.

2019. márc. 18. 08:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
35%

Az "átkos"-ban nem csak oroszt tanultunk, a gimnáziumokban volt második idegen nyelv is. Elsősorban a lustaság az oka, ha megkérdezed, általában az a válasz, hogy jaj, nekem nincs érzékem hozzá. Én beszélek németül és olaszul, utóbbiból középfokú nyelvvizsgám van. Sokat olvasok mindkét nyelven, a netről töltök le könyveket.

71N

2019. márc. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
"Az "átkos"-ban nem csak oroszt tanultunk, a gimnáziumokban volt második idegen nyelv is." - Anyáméknál, ahova ő járt, például nem volt, neki csak már főiskolán lett volna lehetősége más idegen nyelvet tanulni.
2019. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesev beszélnék angolul,de nem merek. Hallgatok angol dolgokat, megértem, de suliban sosem gyakoroltuk a kiejtést(új szónál kétszer kórusban elmondtuk)felelés, olvasás nem volt ahol a tanár segít a keijtésben. Magánórára nincs pénzem.
2019. márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Egymással sem értünk szót...
2019. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy tapasztaltam, általános iskolában például a nyelvoktatás szörnyű. 6 év alatt max. szavakat ha tanultam, de egyébként semmi tudásom nem volt. Néhány ismerősömnek is ilyen tapasztalata volt az általános iskolában. Aztán iskolát váltottam, egy nyolcosztályos gimnáziumba mentem. Ott már színvonalasabb volt az oktatás, nem merült ki a nyelvtanulás a szavakban. Még most is tanuló vagyok, és ahogy megtapasztaltam, sok velem egykorú alig beszéli pl. az angolt. Az a probléma, hogy őket se nagyon érdekli.
2019. márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem csak a nyelvoktatás, hanem általában az oktatás szintje is elkeserítő Magyarországon. A fontos, később is hasznos dolgok helyett napi, infrasktruktúra nélküli testnevelés, erkölcstan, hittan, motiválatlan és alulfizetett tanári kar, meg még millióegy más dolog. Az informatika meg a nyelvoktatás lenne a legfontosabb, ezeket folyamatosan nyesegetik, mellette mindenki elvárja, hogy mindent szinkronizáljanak, kevesen tájékozódnak például brit vagy német sajtóból. Az eredmény egy világgal szemben ignoráns, súlyosan alultájékozott társadalom.


A minimum kéne, hogy legyen,hogy egy érettségizett ember felsőfokon legyen angolból meg középfokon még egy nyelvből. A nyelvtudás nagyjából az egyetlen, amely pályaválasztástól függetlenül hasznos, ez nem igaz se az irodalomra, se a történelemre, se a matekra. Mégsem kap elég figyelmet.


Az is gond, hogy a magyar ember nem utazik külföldre vagy ha igen, akkor sokan tudatosan kerülik a helyi életet, marad az apartman vagy az all-inclusive, anyagiaktól függően, ezzel meg nem lehet megtanulni nyelveket. A kifogás mindig az, hogy nincs pénz, pedig manapság már nem drága dolog utazni.

2019. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
92%
Anyukámék korában csak oroszt lehetett tanulni, de az nehéz és mindenki utálta ezért nem tanulták meg rendesen. Amennyit tudtak azt is elfelejtették, mert semmire nem jó, használhatatlan nyelv, nem is beszélik azóta. Felnőttként úgy gondolják már nem érdemes elkezdeni az angolt pl. Én 16 éves vagyok és nagyon szeretnék megtanulni angolul, és szerintem a korosztályomból sokan így vannak ezzel, főleg aki ki akar költözni külföldre. De a fiatalok között is sokan nem veszik komolyan. Meg persze azt is tegyük hozzá hogy ilyen színvonalú oktatás mellett nehéz fejlődni. A nyelvtudásom nagy részét nem az iskolában szedtem össze.
2019. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
87%

22 vagyok, még viszonylag friss élményeim vannak az iskolai nyelvòràkròl.

Kezdjük ott, hogy általános iskola negyedik osztályában kezdtük az angolt, heti 3 órában. Általános iskolában ez az 5 év alatt legalább 10 tanárunk volt. Volt akit szerződéssel vettek fel, volt aki felmondott, gyesre ment stb.

A lényeg, hogy állandóan más tanárunk volt, nem igazán haladtunk, mindig új tankönyvet írt elő az új tanár és nehezen tudta belőni hol tartunk, így sokszor ugyanazt többször megtanultuk.

Egy nagy nulla volt a tudásom, amikor gimibe kerültem. Ott összesen 2 tanárom volt mindkettő folyamatosan magyarul tartott órát és telibe szartàk, hogy esetleg tudjunk tenni középfokút legalább. A kozepszintu érettségire nagyjából felkészìtettek, de az szerintem jóval könnyebb, mint a nyelvvizsga. Végig heti 3-4 óra angolunk volt, nagy létszámú csoportban.

Én önszorgalombòl letettem a középfokút gimi végén. Most pár hónapja szintén magamtól felkészültem a felsőfokra.

De ha az iskolákon múlt volna, ahova 12 évig jártam, akkor egy alapfokúba is beletörne a bicskàm.

Katasztrófa, kevés az óra, későn kezdik el, nem jók a tanárok, nincs idő a diákokra, nincs lehetőség mindenkinek megszòlalnia stb.. Ezt át kéne alakítani szerintem, második osztálytól kezdve heti 5 órában kéne minden diaknak nyelvet tanulnia. A tanárokat tovább képezni, motiválni, új módszereket tanítani nekik. Illetve kis fős, max 10 csoportokban tanulni.

Ha jól használnàk ki az időt, akkor gimi végére simán menne a felsőfok az osztály nagy részének . De a középfok biztosan.

Persze az is igaz, hogy sok mindenkinek nincs kedve nyelvet tanulni és nem látja értelmét.

Sok olyan ember van, aki szerint Magyarország a világ közepe és mindenki beszéljen magyarul, ha idejon. Illetve ha mi megyünk turistàskodni vagy dolgozni, akkor is értsék meg, hogy csak magyarul tudunk.

Sok ilyen ember van, egyenesen büszke rá, hogy csak magyarul tud. Az ilyenekkel nem tudsz mit csinálni, a tanár kevés a nyelvtanulàshoz, a diáknak is akarni kell.

2019. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
31%

"Rossz a nyelvoktatás, és ahhoz képest meg drága is."

Hogy rossz, azt aláírom. De drága? Ne mond. Egy középiskolában a tanári majdnem fele nyelvtanár. Ingyé van, oszt mégis. Vagy mégse?

2019. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"

"Rossz a nyelvoktatás, és ahhoz képest meg drága is."


Hogy rossz, azt aláírom. De drága? Ne mond. Egy középiskolában a tanári majdnem fele nyelvtanár. Ingyé van, oszt mégis. Vagy mégse?"


A közoktatásban a nyelvoktatás a legtöbb helyen szar, egy nyelvtanár nem lesz motivált közalkalmazotti fizetéssel úgy, hogy sokszor a szemléltetőről is saját zsebből kell gondoskodnia, inkább elmennek nyelviskolába, aki tud, vagy magántanárnak. Ha valaki tényleg tudni akarja a nyelvet, azt meg kell fizetni, és az nem olcsó. Ha a közoktatáson múlt volna, nekem nem lenne nyelvvizsgám, én külön tanfolyamra jártam iskola mellett, és így lett meg. Lehetnek szerencsésebb iskolák, de nem hiszem, hogy azok vannak többségben.

2019. márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!