Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkednek úgy, mintha...

Miért viselkednek úgy, mintha alap lenne a "tökéletes" élet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdésnél látok olyat, hogy elintézik annyival, hogy költözz el, vagy éppen pánikolnak, hogy 20+ évese nincs férj/feleség. Hol van az megírva, hogy amint kikerülsz az iskolából találsz egy jól fizető állást amiből egy csettintésre lesz pénzed egy lakásra, közben a szőke herceg fehér lovon, fél méteres f aszal beköszön hozzád?

Mintha soha senki nem ragadt volna ott egy rosszabbul fizető helyen, vagy éppen nem vidéken élne ahol vadászni kell a melókra. Esetleg a nagy Ő helyett egy banyával futott össze.



#fizetés #család #munka #banyafasszal
2019. márc. 18. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Senki sem állítja, hogy ezek mindenkinek eredendően járnának. Rajtam személy szerint azért van nyomás mert minden felmenőmnek az én koromban már több gyereke volt házasságból ami nem szakadt meg, mindenki elhelyezkedett a diplomájával és motiváltak voltak a szakterületükön. Rám ezek annyira nem igazak.
2019. márc. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos sok kérdésnél látom, hogy már 21-22 éveseknek is közlik, hogy ne panaszkodjon, költözzön. Lehet, hogy felnőtt, de ha nem csak érettségije van, nem sok ideje lehetett spórolni.
2019. márc. 18. 23:05
 3/7 anonim válasza:
100%
Mindenkinek megvan a maga problémája, még a kívülről "tökéletes" életet élőknek, sőt lehet, hogy nekik még rosszabb eltitkolt dolgaik vannak. Én azt mondom, élj úgy ahogyan neked tetszik...
2019. márc. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt erőlteti az emberekre a társadalom,olyan ez mint a Facebook ott is csak a jó dolgokat rakják fel az emberek magukról,rosszat nem nagyon tesznek ki.

Kár ezen rágódni.

Látszatra minden osztálytársamnak be jött az élet,én is azt hittem, aztán kiderül hogy azért még sem.

21F

2019. márc. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Miss Endzsi ***** válasza:
Ha direktben nem hajszolnák az embereket ezekkel az ideálokkal, akkor nem lenne belőle akkora nyereség.
2019. márc. 19. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mégis ki állítja, hogy költözés után egyszerű lesz? Nem, nem lesz egyszerű, ezt mindenki tudja, de sokszor egész egyszerűen jobban megéri elköltözni akkor is, ha emiatt keményen kell melózni és vége a kényelmes szarnak.

Senki nem mondja, hogy könnyű lesz, de ha valami nem tetszik otthon, akkor rinyálás helyett tessék önállóan talpra állni, vagy ha nem megy, akkor csendben befogni. Ha annyira szar otthon, mint ahogy itt egyesek írják, hogy pl. bántalmazva vannak és el vannak nyomva, akkor igenis sokkal jobb opció lehet a diákhitel + diákmunka + tanulás kombó, akkor is, ha pár évig nem nagyon alszik vagy egyáltalán nem szórakozik az ember emiatt. Nekem például simán megérte, akinek nem, annak meg egész egyszerűen nem fáj eléggé.

A párkapcsolatok meg alapból nem egy alanyi jog és nem jár senkinek, szóval az egész rinyát nem értem a témában. Nem létszükséglet, nem jár csak úgy.

2019. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En azt nem ertem minek kell egy 21-22 évesnek elköltözni? Egy fiatal aki otthon lakik 25 éves koráig ha az albi penzt félreteszi 4 ev alatt 6-8 milliót vagyis varosban önerőt videken akar egy komplett házra valót is össze tud szedni. Miert kene elkoltozzek csak azért hogy D.ughassam a csajomat? En halistennek abban a helyzetben vagyok hogy lakhatok otthon es el is férünk.


Meg mi az hogy a gyerek szálljon be precíz százalékkal a rezsibe? Inkább amikor be kell rendezni az uj lakást / hazat akkor nem a szülőktől kerek kölcsön egymilliót hanem magam megoldom akkor. Vagy szamolgassak hogy a víz számla 3560 akkor a rám eső rész 1295 mert en nem folyatom a vizet a kádban ? Vagy szamoltassam el a szülőket amikor en megyek boltba es veszek nekik vacsorára valót hogy “ma adjatok bele 2490et de a tegnapit ti fizettetek az meg 1990 volt így jöttök 500 forinttal de a telekomos szamlat en jobban kihasználtam inkább tegyük bele es ott csak 4000ez fizetek?” Wtf

2019. márc. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!