Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Neked őszintén, szimpatikus...

Neked őszintén, szimpatikus lenne egy ilyen pár?

Figyelt kérdés
Harminc körüli pár gyerek nélkül, a férfi karrierje csúcsán. Nagyon jól keresnek (tegyük fel, havi 1,5-2 milliót), elég magas színvonalon élnek. Nem igazán mutogatják, de ha megkérdezed, hol voltak a hétvégén, kiderül, sokszor kiderül, hogy valami drága helyen töltötték. Drága cuccaik vannak, sokmilliós új autó. Viszont nem igazán vannak barátaik, mindenkivel kedvesek és előzékenyek, de valamiért a közös ismerőseink egy része kerüli őket, ahogy mesélik. Pl leszólítanak egy közös ismerőst valahol beszélgetni, az meg 2 mondat után lerázza őket és még közösségi oldalakon sem jelöl vissza nekik, okát senki nem érti. Állítólag a rokonaik is beszólogatnak nekik, mióta jobban élnek, hogy kicsit sok, ahogy élnek. Nem menőznek, állítólag már alig mernek bárkinek is mesélni a dolgaikról, nekem sem sokat mondanak el, csak múltkor szó volt erről, és elgondolkodtam, mi lehet a gond. Ennyire féltékenyek az emberek? Irritáló lenne egy olyan pár, akik nagyon jól élnek és bár nem mutogatják, lerí róluk? Ennyire zavarja az átlag magyart, ha valakinek nála jobban megy? legalábbi nem hiszem, hogy két mondatos lerázásnak más oka lehet, főleg, hogy nem menőznek soha.
2019. márc. 22. 11:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy irigyek, egyszerűen zavarba vannak előttük.
2019. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Más anyagi helyzete nem befolyásolja a véleményemet róla. A leírásodból úgy tűnik a férfi sikeres és ezért gazdagok, így megdolgoztak a pénzükért. Élvezzék kedvükre.

Nekem viszont gyanús az, hogy két mondat után lerázzák őket. Nem lehet hogy a személyiségük nem pont legkellemesebb?

2019. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Nekem teljesen szimpatikusak lennének,egyrészt nem irigykednek mint az átlag magyar,másrészt nem kell hallgatnom,hogy neked bezzeg könnyű,harmadrészt nem kell hallgassam az orbánozást,O1G-zést,mészároslőrincezést.

Plusz tanulhatok is tőlük mert olyan a mindsettje amiért eljutott oda.

Totál megértem alig barátkoznak a nagy ,,barátok" csak kihasználnak de amikor kellene segítség mind kifarcol,köszönjük inkább nem akkor legyenek felszínes ismerettségek,de egy ilyen párral szívesen barátkoznék mert nekik legalább mernék mesélni Sárvár Spiritről meg célokról.

Ezt elmeséled egy átlag embernek ,,háááá ez drága,meg minek az,meg ez felvágás" konkrétan erre nem vagyok kíváncsi.

2019. márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem igazából nem nagyon zavarna. Vannak hasonló ismerőseim
2019. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
sok oka lehet, az is lehet, hogy nem mindenkivel találnak közös témát, vagy nincs igazán közös témájuk senkivel (és ebből nem azt akarom kihozni, hogy "aha, anyagilag jobban megy nekik, fenn hordják az orrukat")
2019. márc. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagi helyzete miatt se szimpatikus, se unszimpatikus nem lesz senki. Pláne nem ez fogja meghatározni, hogy barátkozom-e vele. Nyilván van a helyzet, amikor "nem tudnék lépést tartani", ezért nem tudnánk közös programokon részt venni. De úgy általában véve nem.

Talán ennél a párnál sem az anyagi része a gond. Egyszerűen csak nincs közös téma, érdeklődés, vagy nincsenek egy hullámhosszon. Ha eddig voltak barátaik, és most tűntek el, akkor biztosan ők is változtak, nem pedig mindenki más irigy. Ha eddig sem voltak barátaik, akkor meg így alakult az életük. Vannak ilyen párok, akiknek nincs igazán baráti társaságuk.

Sőt, az én legtöbb ismerősömnek egy-két igazán komoly, hosszú évek után is megmaradó barátja van. Nem olyan nagy társaságok, mint gyerek, tinikorban.

2019. márc. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szimpatikusak az ilyen párok.lehet azért nincs baráti körük,mert 2.-en is jól érzik magukat.Hasznos dolgokkal töltik el az idejüket,minek ehhez barát.

Talán még az is lehet,hogy igy szeretnék megvédeni a kapcsolatukat,nincs barát aki kotnyeleskedik,nincs barátnõ aki meg szeretné szerezni mondjuk a férfit.

2019. márc. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Eddig még semmi olyat nem írtál a párról, ami alapján mérvadó véleményt lehetne róluk formálni.
2019. márc. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakik szeretnének a másik emberrel beszélgetni, nem hiszem, hogy megelégednének azzal, hogy a másik ember két mondatot kommunikáljon velük. Arra törekednének, hogy a kölcsönös információcsere működjön.
2019. márc. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 pelgrim ***** válasza:
100%

Nehéz így megmondani anélkül, hogy láttam őket, nem igazán mutogatják jólétüket és kedvesek mindenkivel, ez mindenképpen pozitív.

Az, hogy mások hogyan viselkednek velük szemben, lehet az irigység jele. Vannak nekem is jómódú barátaim, jövedelmük az enyémet sokszorossan meghaladja, több kocsijuk is van, de az emberek irigsége miatt inkább csak a szerényebbel járnak.

Nekem mindenképpen szimpatikusak.

Jó lenne, ha efféle dolgokat nem az anyagiakhoz viszonyítanánk.

2019. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!