Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az első reakciód az utcán,...

Mi az első reakciód az utcán, ha látsz egy Down szindrómás gyereket vagy felnőttet?

Figyelt kérdés
2019. márc. 22. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem aranyosak, kedvesek, mindig mosolyognak. Persze sajnálom is őket, hogy nem élhetnek teljes életet, de nekem boldognak tűnnek.
2019. márc. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Bocs, hogy ezt írom, de... Undor.
2019. márc. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Hogy down szindrómás. Semmi mást. Max még elgondolkozom hogy a látott gyermeket/felnőttet, az aki gondozza (szülő, nevelőszülő, bárki) mennyire jó és önzetlen ember lehet.
2019. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2. Van az ismerősi körödben downos? Mi az ok hogy negatívan viszonyulsz hozzá?
2019. márc. 22. 12:54
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Az egyik kislány jutna eszembe róla, még a pár évvel ezelőtti óvodai gyakszimról. Ő is Down szindrómás volt, három éves és egy tünemény kis manó :D


25/F

2019. márc. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Az összes mentálisan látványosan gáz ember ezt váltja ki belőlem. Automatikusan. Mint egy fóbia. Lehet van köze hozzá, hogy kisiskolás koromban a szomszéd terem tele volt agyilag bajos emberekkel és nincs róluk szép emlékem. Az egyik annyira gáz volt, hogy nekiment bárkinek. A másik nyáladzott. Nem viccelek. Ja, és ezek velünk ballagtak, pedig nem egy osztály voltunk.

Úgyhogy ennyi. Valami pszichés ok. Taszítanak és kész.

2019. márc. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
#6: Nem írunk emberekre olyat, hogy "ezek". Tanulhatnál egy kis jó modort is.
2019. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
89%
Sajnálat és valamiféle megkönnyebbülés, hogy nem én vagyok az / hogy nem nekem kell gondozni.
2019. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Elfogadom, hogy ő ilyen, és csodálom a nyugalmukat.
2019. márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Sajnálom őket és a szüleiket. Általában a Down szindrómások rendkívül kedves, csupaszív emberek, de szépíteni nem lehet azt a tényt, hogy kisebb-nagyobb mértékben szellemi figyatékkal élnek, ami megnehezíti az életüket. A szülőknek sem lehet egyszerű azzal a tudattal élni, hogy nagy valószínűséggel ők fognak előbb meghalni, és akkor a beteg gyerekük egyedül marad (és vagy felkarolja őt valaki - család, közösség - vagy nem).
2019. márc. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!