Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb emberbe miért van...

A legtöbb emberbe miért van belekódolva hogy automatikusan belerúgjanak a gyengébbe?

Figyelt kérdés

Miért van az hogyha valakin bármi gyengeséget vagy hibát látnak arra gondolkodás nélkül keselyű módjára lecsapnak és próbálják a másikat lejjebnyomni magukat meg feljebb? Miért van az hogy van egy ember akinek életében egy rossz szava nem volt a többiekhez, a legkedvesebb legönzetlenebb ember akit ismerek és mégis megtalálják a legkisebb "hibáit" is és azon csámcsognak?

Én sosem tudtam megérteni ezt a viselkedést mert egyszerűen nekem nincs erre energiám hogy hogy mindenkiben a rosszat keressem, bunkózzak és különben nem ezerszer jobb úgy élni hogy nem egy gyűlölettel teli hiéna vagy? Hogy van erre idejük? Ennyire unatkoznak? Irigyek? És ezt tapasztaltam az életem nagyrészében rengeteg embertől. Valaki világosítson már fel légyszives. Tisztelet a kivételnek mert tudom hogy nem mindenki ilyen de az emberek nagyrésze nagyon is.


2019. márc. 22. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gonoszság már emberi ösztön. Ezért. Mindenkibe benne van.
2019. márc. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, amióta a mostani munkahelyemen dolgozom, én is rendszeresen felteszem magamnak ezt a kérdést.

Van ott egy 4-5 fős társaság, akik már az első napjaimon eldöntötték, hogy engem utálni fognak, holott nem is nagyon beszéltem velük és nem tettem nekik keresztbe semmilyen téren. Mindössze kicsit csendesebb voltam (elvégre egy tök idegen társaságba csöppentem bele, és nekem nem megy egyről a kettőre a feloldódás) és hát igen, az első néhány hétben sokat bénáztam, ez pedig csak rátett egy lapáttal arra, hogy lenézzenek.

Azóta a többi kolléga nagy részével már kialakítottam egy egész jó viszonyt, de ez a pár hülyegyerek még mindig ott köt belém, ahol tud. A hibáimat és a munka során elkövetett apróbb bakijaimat felnagyítják, beszólogatnak ha elmegyek mellettük és hébe-hóba még a műszakvezetőnél is próbálnak áskálódni ellenem.

Már előttük is voltak haragosaim, de náluk legalább meg tudtam határozni, hogy mi a bajuk velem. Ezek meg szerintem csak szimplán gonoszok.


25/F

2019. márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

80% Ezek az emberek olyanok, mint a gyerekek.


Velem hasonló történt egyetemen. Pár lány elhatározta, hogy nem vagyok nekik szimpatikus, és kicsinálnak. Ezzel kezdődött az első évem. Beszólogatás, kiröhögés. Emlékszem egyszer bulin bort öntöttem egy pohárba és óvatosan próbáltam, kiskirálynő látványosan forgatta a szemeit és megjegyzést tett, lassú vagy stb., félre is ment a bor, hát de ügyetlen vagy, harsogó összenézős kiröhögés. De persze voltak durvábbak, külsőmet cikizték, amikor beszélgettem az egyik fiúval, aki a lakótársuk volt, körbeálltak és teljesen elmebeteg módon néztek rám (jó ez így viccesen hangzik utólag, de akkor félelmetes volt), stb.


Amikor látták, hogy csak ők-meg az udvartartásuk fúr, és másokkal kijövök, próbáltak közeledni felém. Én hülye megbocsájtottam, rákérdeztem az egyiktől, hogy miért tették pokollá az életemet...a válasz: "Hát egyszerűen rád néztem és mondtam magamban, hogy na ez a lány gáz, fúj, soha." Mindezt teljesen természetesen közölte az elkényeztetett csitriagyú leányzó. Mondtam neki, hogy ilyen indokkal bántani valakit már általános iskolában is (meg úgy az egész viselkedésük) szánalmas. Nem értette, nem fogta fel. Közben mindig arról harsogott, hogy mekkora empátiával rendelkezik.

Érdekes, hogy mindkét lány úgy nézett ki, mint egy kis tündérke.

Aztán hála Istennek sikerült az évek során megutáltatniuk magukat másokkal is.

2019. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok a féreg ember. Engem pl már neveztek bunkónak, strébernek, bzinak pedig egyik sem vagyok. Csak csendesebb vagyok, nem voltam lusta tanulni, es mondhatni jóképű es igenyes srac vagyok. Most mar diploma után nem kell az ilyen fergek kozott elnem. Igaz mar egyetemen sem voltak hasonlo emberek
2019. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Internet, gyorsaság, pörgő világ ezt hozza ki az emberből. Másrészt pedig a társadalom is felelős ezért, mert ha ilyet lát, tapasztal, akkor csak bambul, ahelyett, hogy kimondaná, hogy "ezt akkor itt be lehet fejezni".
2019. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ember ebben a pörgő világban egyre feszültebb és így a legkönnyebb ezt kiadni magából.
2019. márc. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!