Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell állandóan mindenhol...

Miért kell állandóan mindenhol fényképezkedni? Miért fontos az embereknek, hogy egy rendezvényen vagy összejövetelen készüljön egy csomó fotó?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy maradi vagyok, mert én szeretem a pillanatot kiélvezni? Sajnos minden barátnőm olyan, ha valahová megyünk, rögtön telefon elő, és nonstop fotózkodás. Már nem tudom élvezni a látványt, a helyet, mert úgy érzem, hogy nem magunkért csináljuk, hanem a nagyközönségnek. Már nincs kedvem sokszor elmenni velük sehová. A párom egyedül olyan beállítottságú, mint én, vele max két képet csinálunk az adott helyen, mert emlékek azért kellenek. De nem vagyunk fent közösségi oldalakon, nem rakjuk fel sehová max akkor mutatjuk meg másnak, ha szóba kerül, hogy voltunk ott. A kérdésemet nem hőbörgésnek szántam, hanem tényleg érdekel, miért csinálják ezt az emberek?
2019. ápr. 2. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom mondani én miért csinálom, bár nem nonstop fényképezek, de 1-2 képnél többet szoktam csinálni a számomra fontos eseményekről. Az ok egyszerű, mert nem fogok emlékezni rá. Tudom, hogy megtörtént, tudom, hogy ott voltam de semmit nem tudok felidézni, ezért, fényképezek.
2019. ápr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én sehol nem merek fényképezkedni,mert cikinek tartom😄

Múltkor alíg mertem elővenni a telefont,hogy a Bazilikanak keszitsek magamrol egy kepet!

De a turistakat viszont megertem,ha fotozkodni akarnak.

Étteremben tuti nem fotozkodnek,ugy ereznem magam,mint aki soha nem járt,ilyen helyen,aztán gyorsan le kell kapjam magam...azert meg foleg nem keszitenek kèpek etteremben,hogy facre tegyem.

2019. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele,mint te,kérdező.

De még is válaszoltad a saját kérdésedet:

"Már nem tudom élvezni a látványt, a helyet, mert úgy érzem, hogy nem magunkért csináljuk, hanem a nagyközönségnek."


Éppen ez az,hogy azért csinálják,hogy minél több kép legyen a Facebookra.

2019. ápr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rólam kevés kép készül, mert leginkább én fotózok, szeretem megörökíteni a helyet, az eseményt, észreveszek érdekes apróságokat, amik mellett mások esetleg elmennek. Az a néhány fotó, ami rólam készült, igazán nem sok vizet zavar, de én ritkán kattintok 100 képkockánál kevesebbet, ha mondjuk elutazok valahova. Nem a mutogatásért, egyszerűen jó visszanézegetni.
2019. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretek fotózni, ráadásul vizuális típus vagyok. Az emlékeimet úgy idézem fel legjobban, ha látom őket. Erre tökéletes eszköz a fénykép.

Plusz arra is jó, hogy nosztalgiázzak. Hideg téli estéken nincs is jobb, mint bekuckózni a laptopommal, és a nyaralásos képeket, videókat nézegetni. Ettől mindig jobb kedvem lesz.

Ha úgy tetszik, nekem ez a hobbim, fotókat gyűjtök. Évek múlva érdekes visszanézni a képeket, hogy hogyan változtak meg a dolgok. Olyan apróságok, amik amúgy fel sem tűnnek, de a képen látom, hogy ott még másmilyen volt.

Szelfizni ritkán szoktam, és a képeimet magamnak készítem, keveset osztok csak meg a neten.

Szóval én ezért csinálom.

Emlékeket gyűjtök képek formájában.

2019. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Mert ez most a divat. Oszd meg orrba szájba, mit ettél, mit ittál, mit vettél fel, hol voltál, kivel... stb.

Én veled vagyok.

2019. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én már akkor fotóztam, amikor még csak 36 kockával lehetett gazdálkodni, és csak előhíváskor derült ki, hogy sikerült. Először a szüleim fényképezőgépét vittem magammal osztálykirándulásra, majd lett sajátom zsebpénzből. Nem az okostelefon meg a közösségi média korában kezdtem, a szenvedély megmaradt. Amúgy nem minden fotómat teszem közzé.
2019. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!