Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett ekkora divat az új...

Miért lett ekkora divat az új generáció körében a drog?

Figyelt kérdés
Úgy értem,a mi időnkben is volt aki ivott,füvezett,de főleg az alkohol volt a menő,ma meg inkább a fű,speed,extasy.

2019. ápr. 3. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Mert régen drágább, és nehezebb volt ezeket beszerezni. Amit ma speednek vagy ex-nek árulnak azok egy része pedig designer drog. Csak ma már annyira hasonlít a hatása, és a kinézete, szaga minden úgy van megcsinálva mintha pl igazi SP lenne. Nagyon nehéz észrevenni a különbséget.

Másrészről azért kezdik el, mert jó. Csak közben ku... veszéjes is mert úgy lesz függő sok ember hogy észre sem veszi, csak mikor máj baj van. De hát erre halad a világ... (Egy függő)

2019. ápr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Olcsó
2019. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez hülyeség. Huszonéves vagyok, rengeteg fiatal ismerősöm van, fesztiválokra is járunk. Egy ismerősöm él ezekkel, a többi inkább elìtèli és ki nem próbálná.

Egyébként mindig az új generaciot rosszabbnak hisszük.

2019. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Érdemes a dolgok mögé nézni, mielőtt divatként kezeljük a drogozást.

Aki lelkileg rendben van, az maximum egyszer kipróbálja a kábítószereket és köszöni szépen elég volt neki. Nem lát benne fantáziát.

Viszont aki lelkileg nincs rendben, és valljuk be egyre többen vagyunk így, az a kipróbáláskor észreveszi, hogy valami pótlékot kap a szerhasználat mellé és függő lesz. A függőség mindaddig fennáll, amíg a mögöttes problémák meg nem oldódnak.

2019. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

A szülők egy része évtizedek óta nem tud/akar megfelelően foglalkozni a gyerekeikkel;

Az élet felgyorsult, van, aki azt hiszi, hogy attól jobb lesz, kibírhatóbb lesz, vagy épp menő lesz, ha kipróbálja;

Nincs már akkora fegyelem, önfegyelem a világban, a társadalomban.

2019. ápr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Ma sem divat, csak egy viszonylag szűk réteg használja, nem a többség. És régen is megvolt ugyanaz a kör aki rákapott minden szarra, szipuzás, gyógyszerek és társaira.
2019. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#3-as

Félreértesz,nem azt mondom ezzel hogy az új generáció rosszabb vagy jobb. Én sem vagyok még idős,szó sincs róla. 24 vagyok.

Csak azért nem nem mondhatnám a legnagyobb jóindulattal sem,hogy akkoriban is ilyen gyakori volt,és hogy ma nincsenek többségben a droghasználók. Kérdeztük erről a fiatal ismerőseinket is,hogy hol vannak esténként,mikor mi összegyűltünk a parkban,kávézókban,kocsmákban,összedobtunk 4-en 1 sörre,meg satöbbi,eszünkbe sem jutott mást kipróbálni,mivel nem is ismertünk senkit aki használta volna,vagy hogy egyáltalán elérhető lett volna.

Ők azt mondják nem járnak el helyekre,otthon vannak,vagy "háznál" és összedobnak fűre,ekire vagy hasonlók. De még csak bulizni se mennek utána. Furcsa volt hogy sehol sem látni a 14-18 korosztályt.

2019. ápr. 3. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiatal mindog fogékony a hülyeségre. Sok drogos egyszerűen nem tudja, hogy jó dolgában mit csináljon. Unatkozik a lelkem...

Sokan azt hiszik, menő. Emiatt sodródnak bele.

Ami mellett viszont nem lehet szó nélkūl elmenni, az a szülői felelősség, sőt, egyáltalán a szülői funkció.

Felnövőben van a második olyan generáció, akiknek a szülei úgy gondolják, hogy a nevelés az iskola feladata, a gyerekükkel nem foglalkoznak. A gazdagabb megfejeli azzal, hogy pénzzel tömi a csemetéjét, aztán elhiteti magával, hogy mint szülő, megtette a tőle telhetőt. Ki a rosseb adjon a gysreknek útmutatást az èletre és szeretetet, támaszt, ha nem a szülő?

Foglalkozni kell a jelensèggel, mert sajnos a megfelelő nevelést kapott gyerekek sincsenek tőle biztonságban. Hiába a szülői gondoskodäs, a gyerek lázad és minden erdekli, ami tilos. Ráadásul a közösség ereje hatalmas. Mindenki menő akar lenni, elkerülvén a többiek ugratäsät, kiközösítését.

Nem lehet nem tudomast venni róla, hogy itt van és mindenkit veszélyehtet. És veszélyesebb, mint a cigaretta, vagy az alkohol.

2019. ápr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Mert olcsó ha megnézed az új generációt nagyobb számba találsz bio függőt mint kokain függőt.
2019. ápr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a saját szakmámról tudok írni...vendéglátásban a kokó a gyakori.


Heti 50-60 órát minimum dolgoznak 18-30 évesen.


Pénz valamennyire van, szabadidő meg csak egyedül. Haverok általában hétvégente szabadok, ők meg mondjuk egy random kedden. Szociális élet nulla.


Melóban nagy a stressz, pörögni kell, kora hajnaltól estig. Fél napig nem esznek mert az ebédet meg kell csinálni, szal 5-6ttól 3-4ig nincs szünet.


A pincéreknek kinn kell lenni a terepen de azért hogy is mondjam. Ők se sokkal jobbak. Volt olyan főnököm akinek 3 centis körme volt a kisujján és vért is láttam rajta többször.



Egyetemen ugyanez van, meg kell csinálni a viszgaidőszakot, alvás és szünet nélkül.


Egyszerűen a produktum meg a gyorsaság fontosabb mint az ember.

Ha a másik öt be van drogozva és jobban teljesít, több elismerést kap és a maradék, aki meg józan le lesz bacva akkor ők is el fognak gondolkozni...

2019. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!