Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon érzékeny vagyok a...

Nagyon érzékeny vagyok a szagokra mikor olyan történik, amit nem szeretnék? 18L

Figyelt kérdés
Évek óta így van már, hogy ha pl reggel nem magamtól kelek fel hanem mondjuk az ébresztő kelt fel, akkor hányingerem lesz és minden szagra elképesztően érzékeny leszek. De ilyen az is, mikor tesi előtt vagyunk és bennem van a félsz, hogy vajon most mit fogunk csinálni, akkor is mintha be taknyosodnék és mindej apró szagot úgy érzek mintha az orrom alatt lenne ((régen tesin volt egy balesetem és azóta félek tőle)). Ez normális? Mitől van ez? Egy barátom azt mondta hogy szerinte védekezne ezzel s testem higy azt mondhassak hogy rosszul vagyok, és kihagyhassam/alhassak tovább.
2019. ápr. 5. 05:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a stressz miatt kiélesedhetnek az érzékek, nálad ez a szaglásnál müködik.
2019. ápr. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azta, nem hittem volna hogy van ilyen.
2019. ápr. 5. 07:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, a szorongás ki tud váltani ilyet. Pánikreakció, kiélesednek az érzékszervek (ergo sokkal jobban figyelsz rájuk) és jobban is reagálsz rá.


Szag -> Erős, rossz szagként érzékeled, ráfókuszálsz -> hányiger


Nekem van egy szag, ami beindít egy pánikreakciót. Viszont pár dolog hasonlít rá, és azoktól is képes vagyok ugyanezt átélni. Pszichológus segített ezen átlendülni. Addig is alkalmazhatsz aromaterápiát (nyugtató illattal, például levendula) ha működik nálad.

2019. ápr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!