Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Feljelenthetek valakit, ha...

Feljelenthetek valakit, ha figyelget és ilyeneket mond másoknak, hogy tolvaj vagyok, meg prosti?

Figyelt kérdés

Meg azt lesi, mikor hol mit csinálok.

Nem bírom, hogy másoknak ilyeneket mondogat és lejárat.

Bizonyítani nem tudom, de ez vicc, nyilván nem fog ellene tanuskodni senki..... Természetesen semmi nem igaz ebből és semmi köze, mit csinálok, hova utazok.


2019. ápr. 5. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Feljelenthetsz bárkit bármiért. De ha nem tudod bizonyítani, akkor jogosan tehet ellened feljelentést utána rágalmazásért!
2019. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1.- miért nem mész oda és beszélsz vele?

2.- ha feljelented és nem tudod bizonyítani, akkor a perköltséget is Neked kell fizetni.

3.- nem derül ki, hány éves vagy, de még akár magánnyomozó is lehet - pl. ha férjnél vagy

2019. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy írták: bárkit feljelenthetsz bármiért. Ez egy szabad ország.
2019. ápr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ő rágalmaz engem és ő jelenthet fel utána rágalmazásért?

Nyilván a kis haverjai nem fognak ellene tanuskodni.


Ugyanez volt egy zaklatási ügyben, hogy 7 hónapig ki sem mertem menni a házból miatta, mert napi szinten felkeresett, meg követett, de még ő jelenthet fel rágalmazásért

Vicc.

2019. ápr. 5. 19:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értjük, miért nem veszed fel vele a kapcsolatot, hogy hagyja abba amit művel.
2019. ápr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mármint nem ugyanaz a kettő személy, de utóbbival se tudtam mit tenni.


Nem hatja meg.

2019. ápr. 5. 19:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Na jó, idedobsz nekünk egy fél történetet, mi meg találgassunk: ugyan vajon miért figyelnek Téged, miért zaklatnak? Mert ezek szerint ez nem az első eset.


Oké, van olyan, hogy valakinek tetszik valaki és annak igyekszik a nyomában lenni - de ez valami másról szól, úgy érzem...

2019. ápr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pedig de...


Ez két különböző eset. Utóbbi mindenáron találkozni akart velem, de én számtalanszor lekoptattam.


Előbbivel nem ez a gond, bár 5 éve ő vele is közöltem a szerelmi vallomása után, hogy NEM.

2019. ápr. 5. 20:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt fogd fel, hogy ha te valakit feljelentesz, és amivel vádolod, az nem bizonyítható, akkor ez jogilag rágalmazás részedröl!

Ha nincs semmiféle bizonyíték, akkor mit vársz?

2019. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt, hogy ezt nem lehet senkivel megtenni: BECSÜLETSÉRTÉS, ROSSZ HÍRNÉV KELTÉSE, RÁGALMAZÁS.


Csupán ennyi. Vagy bárki megtehet bárkivel bármit, majd ha lépni mer a szerencsétlen, feljelentjük rágalmazásért.

2019. ápr. 5. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!