Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem törődsz vele, eltűnik?

Ha nem törődsz vele, eltűnik?

Figyelt kérdés

Miért gondolják sokan, hogy ha nem törődnek valamivel/valakivel, az majd csak úgy eltűnik?


Én Életemben sokszor tapasztaltam már ezt. Például, ha valakinek problémája van velem, általában csak hirtelen elkezd levegőnek nézni, ahelyett hogy gerincesen elmondaná mi zavarja Őt.


Ez miért lehet? Csak én nem értem ezt?



#idegesítő #nemtörődöm mentalitás
2019. ápr. 8. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy eltűnik de idővel új megvilágításba kerülhet. Sajnos nem mindig lehet eltüntetni a múltat mert ragacsos és ha lesöpröd az egyik kezedről rátapad a másikra, jobbnak látom inkább megbeszélni a dolgokat emberi módon érthetően egyenesen és megállapodni egy olyan megoldásban ami neked is jó és annak is akire neheztelsz valamiért (mert gondolom ez a helyzet)
2019. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Természetesen nem magamra gondoltam, én képes vagyok egyenesen viselkedni.
2019. ápr. 8. 12:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Ó :D

Én nagyon sokáig ilyen hülye egyenes ember voltam, úgy gondoltam, hogy mindenkivel lehet őszintén beszélni, ha valakivel konfliktusom alakul ki, azon vagyok, hogy helyben átbeszéljük, megoldást találjunk rá a duzzogás meg a többi hülyeség helyett. Ebből az esetek 80%-ban hiszti, szardobálás, korábbi elhallgatott problémák, "tüskék", egyéb marhaságok áradata szokott érkezni a másik fél részéről. Amikor felhozol egy komoly problémát és a fejedhez vágják, hogy te vagy a köcsö g, mert egy évvel, két hónappal és 5 órával azelőtt elkövettél valami apró, jelentéktelen dolgot, amit normális ember vagy elviccel, vagy megsértődik fél napra, de nem ennyi ideig hordja magában jópofizva, egy büdös szó nélkül, most komolyan, kinek van erre kedve :D

Sajnos, az a fajta ember is vagyok, aki könnyen elengedi azt a "barátságot", ami neki csak stresszt okoz. Egy-két őszinte, elbocsátó szép üzenet után kaptam fenyegetőzést, ilyen-olyan gyerekes bosszút, átkokat, anyámkínját. Értelmes reakciót nem. Eljutottam odáig, hogy többé nem érdekel a dolog. Ha valakin észreveszem, hogy nem tud konfliktust kezelni, azon melegében ignorálni kezdem, az elbeszélgetés úgysem fog eredményre vezetni, ő változni nem fog, sem dűlőre jutni, legfeljebb én gazdagodom egy újabb tapasztalattal, abból meg van épp elég.

Azt neked kell tudnod, hogy a fenti retardáltakkal hoz össze a sors téged is állandóan, vagy pont abba a kategóriába esel, ahol az ember már meg sem próbál magyarázkodni, csak menekül, amerra lát...

2019. ápr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!