Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nőiesnek számít, ha egy férfi...

Nőiesnek számít, ha egy férfi nem fizikai munkát végez?

Figyelt kérdés

Pl nem ács, burkoló, csőszerelő, kőműves, autószerelő stb.

A pincert is idevennem.

Miért lehet az, hogy valaki nem ért ilyen szakmához?



2019. ápr. 9. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Igen, az orvosok, programozók, mérnökök mind csírák. Aki fel bír emelni egy 50 kilós cementes zsákot, na az a férfi!
2019. ápr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem, szerintem a programozókat pl. senki nem társítja a nőiességgel.
2019. ápr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt próbálsz anyagot gyűjteni hogy leszólhasd azt aki okosabb nálad?:'D
2019. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom hová tenni az ilyen kérdéseket...
2019. ápr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Többek között azért lehet, mert például fizikailag nem olyan kiállású, hogy hosszabb távon is bírja a komoly fizikai munkát, és/vagy mert egyszerűen nem érdeklik őt, nem teszik boldoggá az ilyen egyszerű fizikai szakmunkák.

Most a saját példámból indultam ki.

Én összességében egy vékonyabb srácnak számítok, ezért nem vennék túl sok hasznomat például egy építkezésen, de soha nem is vonzott a dolog. Belül ugyanis kissé művészlelkű, alkotni vágyó, kreatív ember vagyok, és sokkal inkább ilyen típusú munkák kötnek le.

Szégyellnem kéne? Meglehet, de hiába is szégyellném, ha egyszer ilyen vagyok.


25/F

2019. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
XD Nem, szerencsére.
2019. ápr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert mondjuk nem mindenki akar fizikai munkát végezni? :D Rengeteg olyan szakma van, ami nem fizikai, de több férfi végzi mint nő (pl. programozás, villamosmérnök, de mondhatnám a sofőrködést is, az sem fizikai munka, mégis a 90%-uk férfi)

Mivel a pincért is idevetted (pedig szerintem az mondjuk pont fizikai munka inkább), akkor már említsük meg a séfeket, is, akikből szintén sokkal több férfi van.

Nem minden férfi akar mezei "melósember" lenni, valaki ennél többre vágyik.

És az a helyzet, hogy általában többre is viszik, plusz az egészségük sem megy tönkre 50 éves korukra.

Akiket ismerek és az általad "férfiasnak" ítélt munkákat végzik, sokkal hamarabb lerobbannak egészségügyileg.

Van 52 éves rokonom, aki ács volt, 2 éve leszázalékolták, sokszor fájnak az ízületei, térde, néha menni alig tud.

60 éves ügyvéd ismerősöm pedig több napos bicikliutakon, és teljesítménytúrákon vesz részt, jobb kondiban van, mint az előbb említett rokonom 40 évesen.

Ezért is nem mindegy.

2019. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!