Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Előfordult már veletek, hogy...

Előfordult már veletek, hogy valaki, akit csak látásból ismertetek, nagyon felkeltette az érdeklődéseteket? Hogy azt éreztétek, bárcsak megismerhetnétek vagy legalább pár mondatot beszélhetnétek vele?

Figyelt kérdés
Már hónapokkal korábban felfigyeltem egy srácra a suliban. Lehet előbb kellett volna, mert végzős és sajnos hamarosan már nem fogom többet látni. Nem vagyok bele zúgva, mert fogalmam sincs milyen ő valójában, milyen a személyisége. Csak valahogy mégis annyira kíváncsi lennék rá és ezt az érzést nem tudom hova tenni. Mindig egyedül látom, olyan kifejezéstelen arccal vonul végig a folyosón, sokszor kicsit lehajtott fejjel. Nagyon kitűnik a többiek közül, annak ellenére, hogy a legtöbb diák szerintem a létezéséről sem tud, ha meghallanák a nevét, biztosan nem tudnák beazonosítani. De ki tudja, lehet, hogy ő még annyira sem vágyik társaságra, barátra, mint én, szóval nincs szüksége senkire. Nem hiszem, hogy lenne olyan csoda ebben az életben, hogy meg merjem szólítani vagy valamilyen szituáció kapcsán szóbaelegyedjünk egymással vagy bármilyen módon kapcsolatba lépjek vele. Jobb lenne, ha elfelejteném, igaz? De valahogy állandóan ott motoszkál a fejemben.

2019. ápr. 11. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdéseknél mindig eszembe jut hogy milyen mérhetetlen nagy akadálynak tűnt 16-17 évesen nekem is tök random, de szimpatikus emberekkel bármilyen módon szóba elegyedni.


Mert most simán rávágnám 22 évesen hogy "menj oda, semmi veszitenivalód nincs, kérdezd meg arról hova szeretne menni egyetem után, vagy tud-e segiteni xy tárgyból", de tudom hogy ez mennyire rászánást igényel önmagad részéről.


mindenesetre tényleg nem veszitesz semmit se, sőt szerintem lesz egy pozitiv csalódás benned. Akik nagyon kerülik a tömeget, és kicsit árnyék szerűek a társaságokban, azoknak is nagyon jól szokott esni az érdeklődés.

Az hogy mit sugároz kifelé valaki nem tükrözi feltétlen hogy milyen igényei lennének. Sokak a fásultságot, egykedvűséget veszik magukra (pl én is), közben jól esik nekik ha valaki emberszámba veszi pket.

2019. ápr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen, sajna tökre bele tudok zúgni így emberekbe, hogy nem is ismerem őket.
2019. ápr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Velem ez megtörtént az utcán. Láttam valakit, tetszett amit csinál. Odamentem hozzá, pozitív visszajelzést adtam neki. Ebből rendszeres beszélgetés lett, szép lassan megismerjük egymást. Sőt, már-már barátság jelei látszanak. De ezt nem kiabálom el.
2019. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, akik eddig válaszoltatok! Sajnos én mindig is hadilábon álltam az emberi kapcsolatokkal, még a saját osztályokban sem sikerült 4 év alatt semmiféle barátságot kialakítani, amiről nyilván én tehetek... Viszont nem igazán volt olyan ember ebben a közösségben, aki igazán megfogott volna, legyen szó fiú vagy lányról. Viszont hogyha a saját "megszokott" közösségében nem merek beszélgetést kezdeményezni, akkor egy olyan emberrel biztosan nem fog menni, aki valószínűleg a nevemet sem tudja... Jaj, annyira utálom, hogy ilyen gyáva vagyok, de tényleg nem merném megkockáztatni, hogy beégessem magam előtte egy leszólítással. :(
2019. ápr. 11. 17:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért, a telefonom folyton átjavítja a szavakat...
2019. ápr. 11. 17:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen érzésem, de azt tapasztalom, hogy sokszor jobb nem megismerni a másikat, hanem csak külső szemlélőként figyelni, nézni rá, mert ha megismerjük, az csalódással jár.
2019. ápr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy igazad van. Talán lesz még más is, akivel kapcsolatban így fogok vélekedni és úgy hozza az élet, hogy megismerjük egymást.
2019. ápr. 11. 19:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel kíváncsi vagy rá, jobb ha odamesz beszelgetni/ismerkedni!

Beszélgetés alapján ki lehet deríteni, hogy jól megy-e ...

2019. ápr. 12. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!