Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért szolgalelküek...

A magyarok miért szolgalelküek, miért nem mernek felszólalni ha valami nem tetszik?

Figyelt kérdés

Rengeteg embernél látni hogy nem jó ez-nem tetszik az de azért eltűrik, elvannak vele hiába nem jó. Anno tüntetéseknél is kimentek aztán feladták.


Itthon miért alakult ki ez a kúltúra hogy senki nem mer kiállni magáért? Mitől félnek?



2019. ápr. 11. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

"Anno tüntetéseknél is kimentek aztán feladták."


Sok értelme volt kimenni egy elsöprő Fidesz győzelem után, ahol az ellenzéknek semmi esélye nem volt. Mi is lett az eredménye? A Fidesz népszerűsége még tovább nőtt, tessék.

2019. ápr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

dehogy szolgalelkűek...örök elégedetlenek, mindig mindenben csak azt keresik, ami szar, negatív.


bármi változik, alig telik el egy kis idő, már az sem tetszene...

2019. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem velük van a baj, hanem azokkal, akik másoknak problémát csinálnak.
2019. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Mert birkák, azért.

Anyukámnak az előző munkahelyén volt ilyen.

A főnökük egy zsarnok volt, a munka mennyisége folyton nőtt, a fizetés nem. A túlórákat nem fizették ki, szabadság alatt is berángatták az embereket, emellett minősíthetetlen stílusban beszéltek velük.

Kis cég volt, kevés emberrel. Többször beszéltek arról, hogy össze kellene fogniuk, és odaállni a főnök elé, hogy ez így nem mehet tovább, változtasson a hozzáállásán, vagy senki sem lesz hajlandó felvenni a munkát.

Szerinted lett belőle valami? Hát nem.... A legtöbben visszakoztak, nem mertek felszólalni, sem odaállni a többiek mellé. Jöttek a kifogások, hogy "mi lesz ha kirúgnak, mi lesz ha mégjobban szivatnak majd utána, legalább van munkám, a kevés pénz is több, mint a semmi" stb.

Szóval birka módon tűrtek tovább, folyamatosan panaszkodtak, de lépni nem mertek, maradtak ugyanebben a kakiban.

Anyu még abban a hónapban felmondott, és vissza se nézett oda többé.

Van olyan volt kollégája, aki még a mai napig is ott tűri a mindennapi terrort. Na ő szolgalelkű.

2019. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem alapvetően udvarias, türelmes nép. tényleg a villamoson is csomó elmebeteg utazik, senki még csak meg se ijed tőlük.

én ezt nem szolgalelkűségnek, inkább toleránsságnak látom. szerintem elég sokmindenki felszólal, ha valami nem tetszik, csak általában intelligensen teszik az emberek szerencsére, nem üvöltve.

talán azért nem tüntet mindenki, mert a többség egyáltalán nem él rosszul, sőt. tele vannak a plázák, éttermekbe, kávézókba előre kell helyet foglalni, mert minden folyton tömve van. olyan házak nőnek ki a földből, hogy csak nézek.

stb. stb. stb. akkor meg minek panaszkodjanak, meg elégedetlenkedjenek.

2019. ápr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"dehogy szolgalelkűek...örök elégedetlenek, mindig mindenben csak azt keresik, ami szar, negatív."

Igen, ez igaz.

Valahogyan nem megfelelőlen fogalmazzák meg a problémáikat az emberek, nincs megfelelő kommunikáció, és közös döntés, nézet sincs.

2019. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

10 000 hangos között, 10 aki gondolkodik és 1, aki cselekszik. Ez nem "magyar", ez világszinten így van.


Az, hogy te másra mutogatsz, hogy ő miért nem tesz valamit, az azt jelenti, hogy te is csak a hangos vagy és nem a cselekvő.


Mitől félek, amikor nem merek kiállni magamért: Amikor ellopták a kerékpárom és kiálltam magamért a rendőrség fenyegetett és bírságokat szabott ki rám, és nem volt hajlandó segíteni a kerékpárt visszaszerezni. A törvény keze azok ellen van, akiket meglopnak és védi a tolvajokat.


Amikor megmondtam, hogy kevés a fizetés és 4 éve nem kaptam emelést, pedig 4 év alatt sokat fejlődtem, 2 hónap múlva az utcán voltam.


Rengeteg olyan esemény van, amikor kiálltam magamért és alul maradtam. Ettől még sokszor kiállok magamért és másokért is. Bár másokért egyre ritkábban, mert többször okoz a társadalom fájdalmat és kárt számomra, mint amennyit érdemelnék és én sokkal többet tedszek értük hasznukra és javukra, mint amennyit érdemelnének.


De ha 1 embernek segítek azzal, hogy a munkahelyem 10 perces járásnyi környezetében nyáron kiírtom az összes parlagfüvet, akkor én már jobban érzem magam. És EZ a szolgalelkűség csúcsa, amikor úgy dolgozol másért, hogy az észre sem veszi, lenéz közben és megvet, amiért alantas munkát végzel, amiből neked nem keletkezik hasznod, csak másnak. Na erre varjál gombot!


Akik erélyesen lépnek fel és indulatosak, vagy pszichológiai hadviselést, manipulációt játszanak másokkal, azok nem szolgalelkúek, meglehet. Csak nekik nincs is lelkiismeretük. A lelkiismeret meg egy elb*szott dolog. Akinek van, az gyenge.

2019. ápr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az állás féltése és a kirúgással való motiválás elterjedt magyarországon, mert valóban bajba jut egy átlagos magyar ember, ha 1-2 hónapig nincs állása. És ha nem nagyvárosban él, hanem, mondjuk vidéken, akkor ott nincs is sok lehetősége állást váltani. Aki BP-n, Szegeden, Debrecenben, Pécsen vagy Győrben, Miskolcon veri a nyálát, hogy 1 nap alatt találna másik állást, csinálja meg ezt Veszprémben, Gyöngyöspatán, vagy Tamásiban, ha nagyon hardcore, akkor csinálja meg SZSZ, vagy BAZ megyének a kistelepülésein, ahol még közlekedés sincs rendesen.
2019. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!