Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anorexiás ember a tükör előtt...

Anorexiás ember a tükör előtt - elmagyaráznátok, hogy mi itt a bibi? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Egy anorexiás ember lényegesen kövérebbnek látja, érzi magát, mint amilyen valójában.

Ha odaáll egy tükör elé, és a kéz kezével megérinti a derekát, akkor ugye érzi, hogy megérinti magát. De ha belenéz a tükörbe, akkor - mivel kövérebbnek látja magát - ellentmondás keletkezik a tükörben látottak és a kezei által érzett derékbőség, testsúly között.

Ebből nem jön le neki az, hogy csak az ő valóságérzékelése rossz, és alapból nincs baj a testsúlyával?

(Ha van rossz feltevés a kérdésben, akkor elnézést kérek, nem értek a témához.)



2019. ápr. 11. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erős testkép zavarom van. Tudok róla, mégis, amikor megfogom a combom, akár úgy is, hogy látom magam a tükörben, én óriásinak látom, és a kezemmel is azt érzem, hogy lehetne kisebb. Tehát ilyenkor a fejemben “nagydarab vagyok” gondolat zakatol.
2019. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
A fóbiás gondolkodásnál (én hipochonder voltam) hiába tudja az ember, hogy mi a reális, felülírja azt a szorongásból fakadó kényszerképzet.
2019. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod. Nincs benne logika, kényszeres, ezért hívják mentális betegségnek.
2019. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Az érzékelés zavara nem csak a látásban jelenik meg. A hallás, szaglás, ízérzés, tapintás érzékelése ugyanúgy torzul ilyen pszichés betegségek esetén.

A hipochonderek konkrétan fizikai tüneteket tapasztalnak és látnak is magukon, holott csak képzelik az egészet.

Egy anorexiás sem fogja vékonynak érezni magát tapintásra sem, ha egyszer meg van róla győződve, hogy ő kövér. Ahogy azt is hiába látja pl., hogy 38 kilót mutat a mérleg, ami egyértelműen kórosan kevés pl. 170 centihez egy 18 évesnek. Akkor is soknak fogja gondolni. Ugyanígy, ha fél kézzel átéri mind a két combját, akkor is kövérnek fogja magát érezni.

2019. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom. Ezt nyilván nem úgy kell elképzelni hogy konkrétan halucinál az ember mert amit te leírsz az az. Hanem ugyanazt a látványt máshogy értékeli az agya.
2019. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én végig tökéletesen tudtam, hogy mások vékonyabbnak látnak, mint én magamat, hiszen tudtam, mennyi egy átlag velem egykorú testsúlya, és hol van ahhoz képest az enyém.

Ettől függetlenül mindig vékonyabb akartam lenni, nem egyszerűen elég vékony, hanem túl akartam teljesíteni az elvárásokat.

Mikor tükörbe nézek, kövérnek látom magam. Tudom, hogy nem így van, gyógyulás előtt is tudtam, de nem tudtam nem tenni ellene, hiszen bűntudatom volt, ha ettem, kövérnek láttam és éreztem magam... Nehéz leírni, igazából nem sok logika van ebben az egészben.

2019. ápr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Néha látásra is sokkal nagyobbnak látom magam, mint amilyen valójában vagyok, de leginkább az érzés van ott. Úgy érzem nem férek el sehol, túl nagy vagyok és nehéznek érzem magam, pedig alultáplált vagyok. Ettől pedig persze rossz érzésem lesz, és beindulnak a rossz gondolatok, cselekedetek.
2019. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!