Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a fatorexiás...

Mi a különbség a fatorexiás és a bőrében önmagát jól érző ember közőtt?

Figyelt kérdés

Ha valaki momdjuk 65 kilosan 1,55 magassághoz azt mondja, hogy csinos és, bár van rajta egy kis plusz, de nem érzi szükségét a fogyásnak az fatorexia?


Vagy a fatorexiás még hízni szeretne, mint ahogy az anorexiás fogyni?


Olvastam róla a neten, hogy van fatorexia, de a google kutatás után sem világos. Amikor rajtam 15 kg súlyfelesleg volt a tükörben annyit láttam, hogy van egy kis poci, de nem vészes, most fogyás után visszanézve a videókat és képeket megdöbbenve látom, hogy kövérebb voltam, mint ahogy láttam. Ez a természetes vagy egy fatorexiás is úgy látja magát ahogy én anno? Vagy a fatorexiás azt mondja, hogy még jöhetne fel x kg ahogy a tükörbe néz mert még ducibban szebben látná magát? Vagy ők a duci énjüket soványnak látják? Vagy hogy van ez?



2018. nov. 3. 18:35
 1/1 anonim ***** válasza:

A fatorexiások nem akarnak még kövérebbek lenni, de nem látják be, hogy túlsúlyosak, vékonynak vagy normál testalkatúnak hiszik magukat, kerülik a fényképeken való szereplést, ódzkodnak attól, hogy megmérjék a súlyukat, gyakran nem a méretüknek megfelelő öltözéket vásárolnak, vagy ruháikból eltávolítják a mérettel ellátott cetliket, sokan közülük a színes, feltűnő ruhadarabokat preferálják. Kísérhetik más mentális betegségek is, mint például a depresszió, szorongás, vagy zavarok a szexuális élet terén. Viszont általában jelentősen könnyebben kezelhető az anorexiánál vagy a bulímiánál, de ennek is vannak veszélyei, hiszen a túl nagy súlyfelesleg egészségügyi kockázatokat rejt magában.

Az, ha valaki 155 centisen és 65 kilósan nem szeretne lefogyni, azonban tudatosítja, hogy van rajta némi felesleg, még nem fatorexia, simán jó az önértékelése, rendben van magával, de emellett képes belátni, hogy nem egy nádszál - és neki ez így megfelel.

2018. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!