Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is azt vettétek észre,...

Ti is azt vettétek észre, hogy a magyarok már kevésbé árérzékenyek és nagyobb az igény a minőségre, mint az olcsóbbra?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Kevésbé árérzékenyek, igen. Amióta akkora "divat" lett a közösségi oldalak használata, hogy már a magyar sajtóorgánumok tucatjai is rásegítenek, hohy ezt sulykolják be az emberekbe, azóta nyilván felfelé ível az önzés, a kapzsiság, és az esztelen pénzköltés mértéke. Elvégre az dönti el hogy mennyit érünk, hogy milyen drága dolgok vesznek minket körül. Nyilván...


A minőség viszont közel sem mutat egyenes arányosságot az árak emelkedésével. Ezért a kérdésed második fele nem igazán mutat összefüggést az elsővel.

2019. ápr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem a felesleges cuccok felhalmozására gondolok. Hanem arra, hogy hiába drágább a minőségibb virsli, te akkor is azt veszed meg, aminek magasabb a hústartalma és kevesebb benne az adalékanyag.
2019. ápr. 14. 12:23
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Ezt csak a kormány által birtokolt média próbálja az emberek fejébe tuszkolni. El lehet menni egy bevásárlóközpontba, bele lehet nézegetni a kosarakba. 10-ből 8 ember mindenből a legolcsóbbat veszi, és kevesebb olyan dolgot vesz ami nélkülözhető.
2019. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az állításod értelmében mindent a kormány birtokol.
2019. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem elsősorban a minőség izgat, hanem hogy ne kelljen 15 boltba menni, mert minden egyes termék máshol a legolcsóbb.
2019. ápr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem észre. Nagyon sok gagyit vesznek. Ebből él az OBI és a Praktiker.
2019. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A magyar most is olyan "árérzékeny" 180e nettóval, mint 3-4 éve 150e ft-al... Ergo ezért keresem én is az olcsóbb megoldásokat, autómra kellett egy nagyobb felni, újonnan kb súrolta a havi fizetésem, használtan, nem karcosan, nem lepadkázva, meg elérhető áron találtam is...


Egyedül elektronika és ruházati cikkekből nem veszek használtat.

2019. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kezd ez az egész terület kezelhetetlenné, átláthatatlanná válni.
2019. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Személygépjármű átlagéletkora úgy, hogy egyre nő az új autó vásárlás is, még mindig növekedik és 14 felett van. Az azt jelenti, hogy minden új autóra van egy 30 éves járgány az úton. 1991-es Fiat Tipót (28 éves), aminek rohadt szét a teljes alváza 200 ezerért vett be a használt autókereskedés. Amit megjavított és 450-ért árult és 3 hónapon belül elvitték. Ez nem minőség jelenléte, hanem a szegénység jele.
2019. ápr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig igenis figyelnek a minőségre egyre többen. Sok a kézműves termék, termelői piac, nagy az igény az adalékmentes élelmiszerre.

Az élelmiszerben ez nekem is fontos, szeméttel nem tömöm magunkat

2019. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!