Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régen jobbak voltak a fiatalok...

Régen jobbak voltak a fiatalok, mint most?

Figyelt kérdés
Mert szerintem nagyon elvan cseszve a mai fiatalság. Régen is ugyanilyenek voltak?
2019. ápr. 14. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Ha ránk szólt egy felnőtt, mi behúztuk a nyakunk és elnézést kértünk, nem visszapofáztunk. Szerintem ez elmond pár dolgot. És még csak 30 vagyok, szóval nem is volt ez olyan túl rég.
2019. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Persze, régen még puszta kézzel ölték a mamutot meg mindenre elég volt szakóca.
2019. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Persze, régen mindig minden jobb volt. Hagyjuk már. Más az egész világ, másak a kapcsolatok, másak az emberek, a fiatalok is másabbak. De nem jobbak vagy rosszabbak, csak mások.
2019. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ma már az új sem a régi!
2019. ápr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy az első által felvetett jelenséget mondták az én idősebb munkatársaim is. Az ő fiatalkorukban a rangidősnek volt szava és nekik kuss volt. Ettől függetlenül legtöbb munkatársam úgy van vele, hogy bár szokatlan nekik a "fiatal vissza pofázik" helyzet, viszont azt látják, hogy sok esetben a fiataloknak van olyan ötlete, tudása, ami több mint ami nekik van.


Azt vettem észre, hogy normális esetben mindenki tanul mindenkitől. A fiatal a tapasztalt öregektől, az öregek pedig a fiataloktól az új dolgokat.


És építőiparban dolgozva azt látom, hogy ugyanúgy vannak jó szakmunkás, szorgalmas fiatalok (ráadásul kisebbségiek) és vannak nagyon lusta öregek. Ez így volt régen is. Mindig voltak jobbak és rosszabbak.

2019. ápr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

https://www.youtube.com/watch?v=lWqeHVOQa58


Ha visszamennél 50 évet és megkérdeznéd nagyapád/dédapád akkor ős is ezt mondaná, hogy ezek a mai fiatalok ...

Ez kb. mindig is így volt, csak az változik ami miatt épp hőbörögnek az idősek. (mondjuk engem kicsit idegesít, hogy már a 30-as korosztály is úgy csinál mintha nekik nem lettek volna konfliktusai az idősebb generációval)

2019. ápr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Régen is pont ugyanilyen volt minden.
2019. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Én megtaláltam anyám naplóját, pontosabban naplóit, mert szerencsémre nagyon sokat írt, több füzet is tele volt. Írt saját magáról is és a barátairól is, és... nem. Egyáltalán nem. Persze ez csak egy társaság, nem lehet ennyiből megítélni egy egész korszakot, de anyám sokkal rosszabb volt, mint én, vagy az én ismerőseim.
2019. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!