Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki türelmetlen az emberekhez...

Aki türelmetlen az emberekhez és ezt bevallja, az már rögtön gonosz?

Figyelt kérdés
Piszkosul nincs érzékem az emberekhez. A teljesen átlagos emberekkel is nehéz dolgom van, hát még a "gyengébbekkel". (Azért nem irom ki a homlokomra.) Rövid ideig elvagyok olyannal, aki több odafigyelésre szorul, viszont hamar lefáradok. Nem sokáig bírom cérnával a túl bizonytalan emberek, vagy értelmi fogyatékosok társaságát. Emiatt igyekszem kerülni őket. Akiknek elmondtam, úgy néztek rám, mint egy idegenre. Volt, aki szerint ez kegyetlen, kirekesztő hozzáállás. Mitől lenne kirekesztő? Nem bántok senkit.
2019. ápr. 16. 18:19
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Igen, valódi gondozásra szorulókról is szó van. Olyan szintű problémával küzdő emberek, akiket még nem kell becsukni egy intézménybe. Élik az életüket és járnak kezelésekre. Ott vannak munkahelyeken, tanfolyamokon. Találkoztam már néhánnyal, én úgy gondolom, hogy egyiküket sem bántottam meg, csak nem én voltam az, aki először ugrott segíteni, ha kellett. Végig csináltuk amit közösen meg kellett csinálni és kész. Akár munkahely, akár más elfoglaltság keretében.



Túl bizonytalan emberek: akikre én gondolok, azok félnek az apró döntés helyzetektől, a kis változásoktól vagy az új dolgoktól. (De nem autisták csak mimózák) kapaszkodnak a barátságokba, kapcsolatokba. Folyton támaszt keresnek. Kissé "energiavámpírok". Mivel én nehezen barátkozom, nem vagyok nekik a legjobb jelölt, ehhez képest néha vonzom őket.


Amiért egy mondatban szerepel a két kifejezés: mert személy szerint nekem problémát okoz egy hosszútávú ismerettség ápolása ezekkel az emberekkel.

2019. ápr. 16. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!