Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért tartják...

Az emberek miért tartják gyengeségnek ha beismerik, hogy hibáztak és változtatnak magukon?

Figyelt kérdés
sok helyen láttam hogy ezt az emberek úgy reagálják le hogy elárulta önmagát, szembe megy az elveivel, stb
2019. ápr. 18. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább becsülöm őket, rá jöttek, akár mennyi ideig is tartott de sikerült már ez nagyon jó, ha még meg is tudja magát változtatni úgy éli az életét hogy boldog legyen az már nagyon de nagyon jó és én ennek csak örülni tudok.
2019. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem igazán van hibakultúra. A hibákat a jelenlegi berendezkedés szerint nem egy természetes tanulási folyamat részének tekintik (ami életkortól független, hiszen az ember haláláig fejlődhet), hanem "bűnnek" tartják. Ezért a hiba felismerése is bűntudatot okoz, ahelyett, hogy lehetőséget látnánk benne: felismertem, hogy eddig mit csináltam rosszul, és mostantól képes vagyok jobban csinálni. Mivel bűntudatot nem szívesen érez az ember, inkább hárít.
2019. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha beismered, hogy tegnap hibáztál, azt jelenti: ma bölcsebb vagy, mint tegnap voltál!"

Következik ebből: aki nem ismeri be hibáját, nem bölcs.

Akarattal nem bölcsnek lenni butaság.

Hülyének lenni állampolgári, alkotmányos jog!

2019. ápr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 acelsziv ***** válasza:
100%
Ha megnézed a mai oktatási rendszert arra nevel, hogy csak a tökéletes az oké, hibázni bűn. Innentől nem csoda, ha ilyenek az emberek.
2019. ápr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ma már nagy a nyomás mindenkin. Tökéletesnek és a legjobbnak kell lenned! Nem feltétlen a túl nagy egó miatt nem képes valaki beismerni hogy téved/hibázik, hanem mert nem akar csalódni saját magában (bár jobban belegondolva a két dolog összefügg), ennélfogva a tipikus "ha nem ismerem be/ignorálom akkor meg se történt" gondolkodásmód a domináns. Magamon legalábbis ezt figyeltem meg😅
2019. máj. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szerintem lényeget már előző kommentemben leírta, most már csak pontosítok.

Az emberek nem ismerik be hibájukat, (már aki!) mert

- tévedhetetlennek,

- csalhatatlannak,

- mindent jól tudónak,

- a tudás egyedüli letéteményesének, birtokosának tartják megukat.

Ez a nagyképűség, az IDIOTIZMUS csalhatatlan JELE.

Ráadásul hülyének, tudatlannak nézik a másokat, mert nem fogják fel, hogy mások észreveszik, ma mást csinál/mond az illető, mint tegnap állított.

2019. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!