Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahol nők és férfiak dolgoznak...

Ahol nők és férfiak dolgoznak egy irodában, ott mindig van légkondiháború?

Figyelt kérdés

Persze, vannak nők, akik szeretik a légkondit és férfiak is, akik nem bírják.

Viszont ennek a fordítottja az általános.


Manapság meg ez a "légkondi" ellenesség meg olyan, mintha egyfajta divat lenne.



Ugyebár nagyon sok a kamu érv ellene, "kiszárad a hajam, összemegy a mellem" és ehhez hasonló "érvek" vannak ellene.

Ha valaki nem szenved súlyos asztmában, akkor nincs is érve a légkondi ellen.

Az meg nem érv,hogy nem szeretem, mert csak.Én sem szeretem a mikrózott kirántott hús szagát, mégis elviselem.



Irodaházban dolgozunk, a 3. emeleten, körbe üveg, bizony felmelegedne rendesen.Plusz, a számítógépek is fűtenek.



Hozzáteszem, a klíma rendeltetésszerűen van használva:

-23 fok alá soha sincs állítva

-Alacsony fordulaton működik

-A lapátok úgy vannak beállítva,hogy "felfele" fújjon, vagyis senkit nem ér szellő közvetlenül.


De, így is gyakori a hiszti miatta.



Ezt úgy szoktuk megoldani,hogy a távirányítót eldugjuk a nők elől, kulccsal zárható irattartóba.


2019. ápr. 19. 15:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mindenhol van. Olyan helyet még nem bs sztam ahol ne lett volna kortól nemtől függetlenül.
2019. ápr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%

Én szeretem a hideget, és az irodában én állítgatom a hőmérsékletet, de az már tényleg szar, mikor az ujjaim lefagynak, és fáj gépelni. Más a hőérzetünk.

Bezzeg milyen felháborodott pasika hiszti menne, ha ők dugnák el...

2019. ápr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%

Kinek olyan más a hőérzete, hogy 25 fokba fázzon, úgy hogy fel van öltözve?? Ha körbe üveg van, az rendesen fűt, a gépek még rá is dobnak. Ha a klíma folyamatosan menne reggeltől 25fok alá akkor se tudna menni tőle a hőmérséklet, hacsak nem ipari klíma. De 30fokba meg nem lehet ott ülni és dolgozni.

A gépeknek se tesz jót a meleg, mivel túl melegedhet. Aki fázik ilyen időben, az vegyen fel kabátot. De mégjobb ha kivizsgáltatja magát, mert nem normális az, hogy valaki ruhában akár 23 fokban fázzon. Ott bizony komoly baj van a keringéssel. Ennek semmi köze nincs a hőérzetnek. Ki a nyavaja az, aki 29 fokban érzi jól magát??

2019. ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
0%

Így van, kórtol nemtől független. Az megjobb amikor haztartason belül... felszereltettünk egy méregdrága készüléket tavalynyáron. Ha nem vagyok otthon, a párommal használja és mielőtt hazaérnék lekapcsolja. Egyszerűen nem értem, hogy miért de még így is érzékeny vagyok rá. Kiszarad a torkom, köhögök tőle. Nem tudom milyen összetételű levegő lesz belőle de biztos hogy emberi szervezet számára nem vállalható. Azokról nem is szólva, akik egy munkahelyen mondjuk full alatta ülnek és nem bírják. Izületre gyakorolt hatásáról nem beszélve.

Nem vagyok se kényes, se finnyás, egyszerűen nem bírja a szervezetem, mégha 24 fokra van is állítva.

2019. ápr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%
Én tavaly diákként irodában dolgoztam, nyáron, légkondi szezonban folyamatosan könnyezett a szemem szemszárazság miatt. Egyértelműen a légkondi miatt alakult ki, hiszen se előtte, se utána semmi bajom nem volt. Ugyanúgy másnak az ízületei bánták a dolgot. Van egészségkárosító hatása, nem csak hiszti az egész. Részmunkaidős diákként én nem szóltam, kibírtam azt a pár napot, de ha állandóan olyan körülmények között kellene dolgoznom, ami számomra kellemetlen/egészségemre káros, az már más lenne. Nincs jogotok eldugni a légkondi kapcsolóját, és kényszeríteni a munkatársaitokat, hogy olyan körülmények között dolgozzanak, ami számukra kellemetlen.
2019. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nálunk sose volt ebből vita.
2019. ápr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kedves 5,


többségben vannak azok, akik nem szeretnének 35 fokban dolgozni.

A légkondielleneseknek sincsen joguk rákényszeríteni a többségre kellemetlen körülményeket.


Meg, ahogy írtam, rendeltetésszerűen van használva, nincsenek túlzások,hogy 17 fokon megy maximális fordulaton.

2019. ápr. 19. 15:49
 8/22 anonim ***** válasza:
58%

Üljenek a teremtés koronái a légkondi áramlása alá, a nők meg a melegebb részekre és mindenki boldog. Ez nem megoldás, hanem dedó amit csináltok.

Amúgy meg a nőknek jelentősen eltér a komfort hőmérsékletük a férfiakétól.

2019. ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy többségben vagytok, még mindig nem jogosít titeket fel titeket arra, hogy másra rákényszerítitek a saját akaratotokat, ahelyett, hogy valami egyezségre jutnátok. Nálunk a nyugdíjas kolléga nem tűrte a légkondit, így a vele egy irodában dolgozók megegyeztek vele, hogy ebédszünetben, amíg ő kimegy ebédért, mehet a légkondi.

Én nem vagyok légkondiellenes, de igenis figyelembe kell venni mindenki érdekét, mert ez egy munkahely, nem a saját házatok, ahol azt csináltok, amit akartok.

2019. ápr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Kedves 9,


figyelembe vannak véve, éppen azért nincs 23 alá állítva, illetve magasabb fordulatra.


Viszont a jelenlegi szintből nem fogunk tovább engedni.

2019. ápr. 19. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!