Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahol nők és férfiak dolgoznak...

Ahol nők és férfiak dolgoznak egy irodában, ott mindig van légkondiháború?

Figyelt kérdés

Persze, vannak nők, akik szeretik a légkondit és férfiak is, akik nem bírják.

Viszont ennek a fordítottja az általános.


Manapság meg ez a "légkondi" ellenesség meg olyan, mintha egyfajta divat lenne.



Ugyebár nagyon sok a kamu érv ellene, "kiszárad a hajam, összemegy a mellem" és ehhez hasonló "érvek" vannak ellene.

Ha valaki nem szenved súlyos asztmában, akkor nincs is érve a légkondi ellen.

Az meg nem érv,hogy nem szeretem, mert csak.Én sem szeretem a mikrózott kirántott hús szagát, mégis elviselem.



Irodaházban dolgozunk, a 3. emeleten, körbe üveg, bizony felmelegedne rendesen.Plusz, a számítógépek is fűtenek.



Hozzáteszem, a klíma rendeltetésszerűen van használva:

-23 fok alá soha sincs állítva

-Alacsony fordulaton működik

-A lapátok úgy vannak beállítva,hogy "felfele" fújjon, vagyis senkit nem ér szellő közvetlenül.


De, így is gyakori a hiszti miatta.



Ezt úgy szoktuk megoldani,hogy a távirányítót eldugjuk a nők elől, kulccsal zárható irattartóba.


2019. ápr. 19. 15:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk külön irodába mentek a férfiak. Ajtó rájuk csukva és kész.

Gép előtt ülve sokkal hidegebbnek tűnik ugyanaz a hőmérséklet, mint az utcán sétálgatva.

2019. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
Nekem igazából teljesen mindegy, nem én dolgozom ott. Én leírtam a saját tapasztalatomat. Nálunk csak nők dolgoztak, mégis nagyon eltérőek voltak az igények, valahogy mégsem alakult ki "légkondiháború". Mielőtt bekapcsoltuk a légkondit, az volt az első, hogy megkérdeztük a többieket, nem zavarja-e őket. Normális helyeken ez így megy, figyelembe vesszük más igényeit.
2019. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez férfiak és nők ellentéte. Ahol egynél több ember dolgozik egy irodában, ott rögtön elindul a harc. Meleg van, elindítod a légkondi. Jaj, csak azt ne, nem bírom, szellőztessünk, mert a légkondi szárítja a levegőt! Miért van nyitva az ablak? Bejön a meleg és majd' kivisz a huzat, inkább a légkondi! Hülyék vagytok, sose lesz hűvös, besüt a nap! Most mit húzod be az árnyékolót, hát nem látok sötétben semmit, kifolyik a szemem! Nem kapcsolok villanyt, nem bírom a mesterséges fényt, vibrál a fénycső, fáj tőle a fejem!

És ez csak a nyár. Télen ott a fűtés, ősszel a vizes cipő, esernyő és kabát, tavasszal a virágpor - a férfiak és nők pedig pontosan ugyanolyan hisztis hülyegyerekké válnak, ha valaki ellent mer mondani nekik.

2019. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
23%

Az ilyen irányításmániás, sértődött, reggeltől estig emelkedett vércukorszinttel rendelkező nasinusik dilije az, hogy minden úgy legyen, ahogy ők akarják.

Tökmindegy hogy éreznek, lényeg, hogy másként, ahogy a többség.

Férfiak általában nagy ívben leszrják, hol, milyen, mekkora meleg, szél, stb van. Én legalábbis.

2019. ápr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
Férfi vagyok de nem bírom, soha nem fazok meg, soha nincs semmi bajom, kivéve a legkonditol, múltkor másfél óra vonatozás után hetekig szarul voltam, nyaralaskor szintén megvagyok fázva az 50 fokban 1000 km-rel délebbre. Nem a hideg, a száraz levegő attól vagyok teljesen rosszul.
2019. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%
Adj le egy kis felesleget és jobban bírod majd te is a meleget
2019. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15-s vagyok szerintem amúgy nekem a mandulam mondja be az unalmast, nyitott harapasom van és kB. Csak szájon át lélegzek, ez főleg alváskor amikor nem figyelek totál kiszaritja és lefagyasztja a mandulam.
2019. ápr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Mi csak nők (3 fő velem együtt) dolgozunk egy laborban, a légkondi tabu. Mert bár én és egy másik kolléganő imádná (én 18°C-on vagyok elememben, de nyilván 23°C alá mi se szoktunk süllyedni). Viszont a 3. kollegina mindig valami nagyon lenge, éppen csak szoknyának és felsőnek nevezhető rövid ruciban járkál, e mellé még fázós is, így 26°C van nálunk. Ő a leghangosabban ordító, így ez alakult ki. Szerinte a klíma pont egyenesen ráfújja a hideget, holott az is felfelé van irányítva. Minden nap szaunában érzem magam ott...

A falon van a klímának a beállítója, így mi nem tudjuk "véletlenül elhagyni". És tényleg érzi azt a 3-4 fok különbséget és ordít, csapkod, hisztériázik.

2019. ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
32%

Ezt nem hiszem már el amúgy. Most kajak ennyire sötét itt a legtöbb ember?? 23fokra van beállítva, pár embernek baja van a klímával, oké, megértem. De a többség ne dolgozzon már miatta 35 fokban. Meg mi lesz nyáron, mikor a külső hő is 35 lesz, bent meg húzna a 40-45fok felé??? A szobámnál is, ha nem jár a klíma nyáron van 36fok, mert rossz a ház fekvése. Ilyen körülmények között lehet dolgozni?? Akár 30ből 5 emberre legyenek tekintettel, de a maradék 25 meg érezze magát bányában?? Nagyon nagyok az itteni ellentmondások. Legyen tekintettel mindenki arra a pár emberre, mert nem bír rendesen felöltözni, az összes többi ember meg ott rohadjon meg élve?? Ha erre a hőmérsékletre vágytak volna, akkor bányába mennek dolgozni, nem irodába. Aki meg úgy helyezkedett el, hogy klímás irodába legyen kényelmesen, annak milyen elgondolásai voltak?? Ha ennyire fázós menjen a sivatagba teve tenyésztőnek.

Értem én, hogy fontos az alkalmazkodás, meg alkalmazkodni kell mindíg a másikhoz. De a sokakhoz kellene alkalmazkodni, aki több ember érdekét szolgálja. A törvényeket is úgy hozzák, hogy a lehető legtöbb embernek jó legyen (legalább is ez az elmélet). Mindíg annak a csoportnak kell alkalmazkodni, akik kevesebben vannak. Fentebb öltözni lehet, de lentebb nem nagyon. Nem igazán vetkőzheznek le alsó gatyára, csak mert valaki fázós.

2019. ápr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
34%
19-es nem fogod fel, hogy nem a hideg a rossz a klimaban, hanem a száraz levegő? Hagyományos ventilátorral semmi bajom, a klíma totál egészségtelen, természetellenes, elfogadom hogy más bírja, de hamár sivatag és személyeskedés, miért én költözzek? Nekem tökéletesen jó az itteni klíma, mehetsz északabbra ha neked nem tetszik.
2019. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!