Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért hajtják annyira a...

Sokan miért hajtják annyira a pénzt?

Figyelt kérdés

Itt most nem arra gondolok, hogy valaki éjt nappallá téve dolgozik, hanem azokra, akiknek mindig nagyobb, drágább, jobb, szebb, több kell.

És érdekesmód ezek nem mindig azok, akik sokat keresnek és megtehetik.

Persze, nekem is vannak vágyaim, én is szerettem volna látni a tengert, vagy hogy végre külön élhessünk a párommal, ne lakótárssal/szülőknél/sokadmagunkkal, legyenek normális, felvehető ruháim, továbbtanulhassak, ne okozzon gondot a megélhetés olyan téren, hogy ne kelljen hó végén koplalni, vagy ne vigyen csődbe egy váratlan kiadás.

Viszont ezen felül már "csak" élni szeretnék. Nem szeretnék autót, több szobát, több gondtalanul szórható pénzt...

Ellenben többen az ismerősi körömben konkrétan a pénz, márka, drága legyen dolgoknak élnek szinte. Kell a nagyobb TV, kell a nagyobb lakás, évente új telefon, de akár havonta is, ha meglátja, hogy az a másik is vett, drága ruha, drága cipő, és hogy lehetne még több pénz lehetőleg úgy, hogy ne kelljen többet dolgozni érte, mint most.


2019. ápr. 19. 20:20
 1/10 A kérdező kommentje:

Jó, tudom ha olyan emberek lennének többségben a társadalomban, mint én, le se másztunk volna a fáról.

De valóban ez lenne az élet lényege?

2019. ápr. 19. 20:21
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Mert a minősègi èlet,minősègi dolgok mind pènz ès pènz.

Egy Hugo Boss nadràgot,G STAR-t,Boss inget felveszel a büdös èletbe nem mèsz a Zaraba.

Vagy egyszer ülj be egy Audi A6 quattroba 3.0 V6-osba èlmèny.

Vagy menj be egy Penthouse lakàsba menj ki a teraszàra.

Kèpzeld el nyàri forró estèn a pàroddal kint hesszeltek a teraszon,minősègi bèlszìn steaket esztek,finom bort isztok,szòl a zene a JBL vagy Harman Kardonbòl,mèlynyomòval,8K-s Samsung QLED TV-n megy a klipp vagy jazz zene klipp,esetleg lazìtò hangok,mellette kifeküdtök hallgatjátok a zenèt meg a tücsök ciripelést,akàr dugtok egy hatalmasat az èg alatt.

Elmentek Spiritbe wellneszezni.

A párod is egy igazi belevalò szexi nő aki tudja viselni a nőiessègèt.


Na most kèpzeld el pènz nèlkülibb èletet.


Panelben lakàs,egy hàzisàrkàny elhìzott nővel aki b_szogat folyamatosan, ehetitek a tèsztàt sz_r minősègű hússal,kocsid is egy Suzuki amitől kb. okàdni lehetne annyira gagyi.


Ne ezèrt kell a pènz,amit fentebb ìrtam.

2019. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

"Persze, nekem is vannak vágyaim, én is szerettem volna látni a tengert, vagy hogy végre külön élhessünk a párommal, ne lakótárssal/szülőknél/sokadmagunkkal, legyenek normális, felvehető ruháim, továbbtanulhassak, ne okozzon gondot a megélhetés olyan téren, hogy ne kelljen hó végén koplalni, vagy ne vigyen csődbe egy váratlan kiadás."


Ez már több mint ami az emberiség egy jelentős százalékának már megadatott, ők pont ugyanilyen értelmetlen kérdéseket tesznek fel.


Az ember MINDIG egy kicsivel többre vágyik. Majd ha meglesz a külön élés, akkor kertesházba vágysz. Ha meglesz a suzuki, akkor opelre, utána meg VW-re vagy audira.


És persze akkor is pont ugyanilyen álszent módon fogod állítani, hogy neked "csak" ilyen szerény álmaid vannak ellentétben a kapzsi, anyagias világgal.


Na lapozzunk.

2019. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Szerettem volna" - múlt időben, szóval már megvan.


De továbbra sem vágyok nagyobb lakásra, és sosem kellene autó.

2019. ápr. 19. 20:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert a milliárdosokkal tömi a fejüket a média.
2019. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

"De továbbra sem vágyok nagyobb lakásra, és sosem kellene autó."


Vajon az emberek miért ragadtatják magukat ilyen ostoba kijelentésekre?

2019. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mi ebben az ostoba?


Mehetnénk nagyobb lakásba, és akár már holnap vehetnénk egy autót. Csak nem fogunk.

2019. ápr. 19. 20:56
 8/10 anonim ***** válasza:

kinek mi a motiváció. ezek a dolgok mindig valamit pótolnak.


emlékszek, én is mikor elkezdtem dolgozni, még minimálbérért. szerettem volna megvenni az első autómat, de mikor összejött rá a pénz és megvettem, onnantól jelentkezett az a probléma, hogy és most mi van? dolgozok-dolgozok, kapok kézhez egy akkora összeget, ami ahogyan a mondás tartja éhenhalni sok, megélni kevés, nem tudsz vele mit kezdeni, mert tegyük fel egy saját ingatlant betervezni akárcsak az önerőt megszerezni hozzá, beláthatatlan, hosszú idő.


és ez az embert zavarja...ott a fizetés, és nem akarja elkölteni baromságokra sem...így viszont nincs sikerélmény, úgy tűnik, hogy teljesen eredménytelen az, amiért dolgozik.

akkor is, ha ez nem igaz, hiszen van mit enni stb. ezek ilyen általános dolgok, amire az ember nem is gondol...

2019. ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy most mondjuk 30 éves vagy de kinyilatkozol az elkövetkező 40-ről.
2019. ápr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én csak félig hajtom be, úgyis elfér a tárcában.
2019. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!