Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy hajtják be a pénzt az...

Hogy hajtják be a pénzt az olyan pénzbehajtók akik gyakorlatilag nem tehetnek semmit?

Figyelt kérdés

Ez a cikk szerint ( [link] ) léteznek olyan egyének akik pénzbehajtással foglalkoznak annak ellenére hogy gyakorlatilag nem tehetnek semmit ...


Én nem látom hogy hogy tudnak ilyen módon bármit is elérni , szóval kíváncsi vagyok minden esetleges válaszra .



2018. aug. 18. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy mivel ezek nem behajtók csak adósságkezelők. A behajtó bemehet az ingatlanodba és viheti az ingóságaidat az adósság fejében. Ezek max csak zaklathatnak hogy kezdjél el fizetni, de behajtási tevékenységet nem folytathatnak.
2018. aug. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Ismerek egy srácot, aki csinált ilyet. Ő azt mondta, akkor kezdenek fizetni az emberek, ha nem érzik magukat sehol biztonságban. Ők felkeresik a delikvenst otthon, munkahelyén, nyaralójában, mindenhol és ha az adós úgy érzi, nem tud hova bújni, az esetek nagy részében fizet.
2018. aug. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon friss ez a cikk, szinte még forró.
2018. aug. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
"Fenyegetettség" érzetét keltik az adósban, másképp nem.
2018. aug. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Azért elég kellemetlen lehet, mikor a szomszédokkal, kollégákkal közlik, miért keresnek, én is fizetnék inkább.
2018. aug. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2%

Nálunk 18 000Ft az egyházadó évente, nem volt munkahelyem sem bevételem, így nem fizettem 2 évig.


Erre kiadta a pap pénzbehajtóknak, akiknek szintén nem fizettem, hiszen ez eleve nem törvényi kötelességem. Református papunk agyszüleménye, hogy ezt fizeted vagy megsz444pod!

Én utánajártam, sokan főként városban soha életükben nem halottak egyházadóról, ez falusi "hagyomány" melyet kb. 10 éve talált ki a mellesleg havi nettó 3m Ft-ot bezsebelő mutyis papunk. Amennyiben nem fizetsz nem temet el mikor meghalsz, vagy követeli 5 évre visszamenőleg a megfizetését...

Katolikusakat nem adóztatják, 20 000Ft az esküvő, 12e a temetés + sírásás + koporsóvivés, stb.


A mi papunk a kis drága, aki vasárnapi templomi teendőit sem látja el, mert a tengeri 3 hetes nyaralását az megzavarná, télen meg a síelését, ezért fizet egy kis zsetont, hogy valaki tartsa meg helyette. Ez van a hittanórákkal is, ő nem ér rá hétköznap erre...


A behajtók 36 000-re követeltek 64 000-et, kiröhögtem őket, megkértem, hogy menjenek telekhatáron kívülre, de nem mentek, előkerültek a bokszerek és beindult a fenyegetés hullám. Besétáltam a házba rendőrt hívtam, de behajtással kapcsolatos ügyben nem jönnek ki!

Közben ők is beengedték magukat, "véletlen" fellöktek néhány virágot és széket, amit a közel 80 kilós kutyám támadásnak vélt és területvédésbe kezdett, rövid időn belül eltakarodtak. 30 perccel később rendőri támogatással tértek vissza, csengetés nélkül betörték az ajtóm, amúgy nem volt bezárva, a fegyverektől védve a kutyám berángattam a konyhába és rácsuktam az ajtót.


102 000-et zsákmányolt a banda, hát így hajtják be a pénzt Hol lehet reklamálni? Természetesen sehol!

2018. aug. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora kamu baromságot, mint amit az utolsó leírt még sosem hallottam....


Kérdező:

Úgy, hogy az emberek nyakára járnak. Telefonhívások minden elérhető csatornán (akár munkahelyen is ami nagyon kellemetlen, mikor azzal keres a főnököd, hogy valami cég x ezer forintos tartozás miatt keres...), rokonokon / szomszédokon keresnek, ami szintén nagyon kellemetlen. Meg lássuk be, a magyar pénzügyi és jogi ismeretek kb. olyan szinten vannak, mint az előző válaszadóé. Egy nyugdíjas meglát egy levelet amiben felszólítják, hogy fizessen 8 napon belül vagy megduplázódik a tartozás már fizet is, akkor is ha azt sem tudja miért.

2018. aug. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Na és nem lehet az ilyen kaliberű alakokat zaklatásért feljelenteni ? Vagy ezek szerint a rendőrség úgy kezeli az ilyen ügyeket mint ( például ) a szokásos birtok háboritásról szóló ügyeket ?


Mellesleg azt már én is hallottam hogy csak a bírósági engedélylyel és vagy felhatalmazással rendelkező behajtók vihetik el az ingóságaidat ...


Tehát akkor ezek szerint " igazi " pénzbehajtókat csak a bíróság alkalmaz ?

2018. aug. 19. 14:22
 9/16 anonim ***** válasza:

Bármit erőszakkal lefoglalni / letiltani / stb.. csak bírósági végrehajtónak van joga jogerős ítélet birtokában.


Mindenki más csak szépen megkérhet, hogy fizess és felszámolhatja a "díját" a szolgáltatásának.


Mindenkin meg lehet próbálni fogást találni, zaklatásért, stb.. De az ilyen cégek sem ostobák, jó ügyvédeik vannak, tudják meddig mehetnek el. Az meg nem zaklatás, hogy felkeresnek, hogy fizess egy követelés ellenében. Ha nem vitatod a jogosságát akkor meg pláne nem zaklatás. Nyilván mikor keresnek pl. a szomszédodon nem úgy teszik, hogy:

- Kezit csókolom Gizi néni, nem tetszik tudni, hogy a szomszéd Feri itthon van-e mert tartozik nekünk 812.645 forinttal - csak megkérdezik, hogy mikor látott utoljára és adnak egy névjegyet, hogy ezt tessék már átadni neki ha látja, hogy kerestük, amin nagy piros betűkkel virít, hogy behajtó, stb...


A környéken meg azonnal beindul a pletyka.

2018. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Azt azért furcsálom hogy hogy tudnak akár csak egy kisebb tartozást is behajtani ilyen fogatlan oroszlán módszerek alkalmazása mellett , különösen ha azt figyelembe vesszük hogy Magyarországon elég nagy hagyománya van a lehúzásnak ...


Esetleg nem arról van szó hogy sok ilyen Balkan Royals stílusú cég illegális módszereket is alkalmaz ? Mert azt el tudom képzelni hogy az újságíró előtt jó pofát vágnak miközben egyáltalán nem hátrálódnak meg attól hogy megverjenek egy adóst ha úgy adódik .

2018. aug. 19. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!