Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok, mikortól...

Mit gondoltok, mikortól számít egy ember nagynak?

Figyelt kérdés

Észrevettem magamon, hogy kisebb koromban (5-6 osztály) elképesztően el voltam/voltunk telve magunkkal. Azt gondoltuk miénk a világ, semmi nem gátolt meg, és mi így voltunk boldogok. Most, a gimi végét járva, látom, hogy a mostani 6. is pont ugyanolyan. Visszagondolva nagyon gyerekesen viselkedtünk. :)

De ez egy örök körforgás nem? Majd ha öt év múlva visszanézek magamra ugyanúgy azt gondolom, hogy de gyerekes voltam, mennyire hülye, stb. És hogy mindig lesznek nálam idősebbek, bölcsebbek, akik a jelenlegi énemet kinevetik (nem rossz értelemben, csak na...) Ez mindig is ilyen marad? Vagy egy idő után már megállok, és "bölcs" leszek? (Szóval már visszatekintve pár évet nem gondolom magamat annyira hülyének)

Köszönöm válaszaitok, minden kultúrált vélemény érdekel:)



2019. ápr. 20. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

"Az meglett ember, akinek

szívében nincs se anyja, apja,

ki tudja, hogy az életet

halálra ráadásul kapja

s mint talált tárgyat visszaadja

bármikor - ezért őrzi meg,

ki nem istene és nem papja

se magának, sem senkinek."

2019. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak emberek akik sohasem nönek fel.Elj ugy ahogyan neked jó.Viccesen,humorosan DE ESSZEL!
2019. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Soha nem áll meg a fejlődés, egész életünkben tanulunk. Ne másokhoz mérd magad, mert saját magadnak kell megtapasztalnod, hogy el tudd könyvelni tanulságként. Senki sem tart ugyanott a fejlődésben, ami így van rendjén. Mindig lesz nálad jobb, komolyabb, tapasztalatabb, de ugyanúgy soha nem fogja a világot látni senki, pláne nem a saját belső világod. Másként élünk meg helyzeteket, érzéseket, embereket, életkörülményeket. Te legyél az etalon, mindig hozzád képest viszonyítsd és mérd a jelenlegi éned szintjét.
2019. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, meddig lesz így, de most majdnem 40 évesen is furának tartom pár dologban a 30-35 körüli énem viselkedését, gondolkodását. Biztosan így lesz továbbra is, mert most is még változom, van, amiben fejlődöm is.
2019. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel az ember egész életében tapasztalatokat szerez, ezért az új tapasztalatok birtokában tényleg úgy tűnik, hogy régen nem voltunk "ilyen" bölcsek.


Viszont ez szerintem nem egy jó viszonyítási alap. A kortársainkhoz több értelme van viszonyítani, hogyha azt vizsgáljuk, hogy hol áll az életünk (vagy éppen mennyire vagyunk gyerekesek, stb...) mivel ők vannak ugyan abban az életszakaszban, mint mi.


Szóval ha arra vagy kíváncsi, hogy milyen voltál, akkor ne abból indulj ki, hogy most milyen vagy, hanem inkább abból, hogy akkor milyenek voltak a többiek.


Most lehet, hogy gyerekesnek gondolod magadat, de ha mások is pont ugyan olyanok voltak, akkor nincsen semmi gond.

2019. ápr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a jelenlegi önmagadra ugyanannyira rá fogsz csodálkozni később, mint most az 5 évvel ezelőttire. Persze változott az én életfelfogásom is az idő előrehaladtával, de nem gondolom, hogy 16 évesen gyerekes lettem volna. 11 évesen még igen. :D Minél fiatalabb valaki, jó eséllyel annál kevésbé kiforrott a személyisége, annál drámaibb különbségeket lehet megfigyelni rajta a későbbi felnőtt kiadásához képest.
2019. ápr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!