Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen gyakran szoktál apróság...

Milyen gyakran szoktál apróságoknak örülni?

Figyelt kérdés

Pl napsütés, szabadnap, pihenetető alvás, kávé, egészség, hogy van mit enni, hogy van melegvíz, hogy van családod/párod, esetleg egy jó könyvnek, filmnek, sorozatnak, valami kellemes programnak (sport, séta, akármi)...


Kort is írhattok.


2019. ápr. 21. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem az ilyen apróságok is boldoggá tudnak tenni, ha éppen nekem kedvez. Pl szeretem a napsütést, a jó időt, de azért van egy határ amíg tetszik és onnantól már zavaró. Szeretem az essőt, jót tesz a fáknak és a növényeknek is, szeretem mikor esik, de nem akkor mikor valami dolgom lenne.
2019. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindig! Ha elfelejtenék örülni, akkor mindig eszembe juttatom a Third nevű filmet.
2019. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Nagyon sokszor! Szeretem ha süt a nap! Ha futok és közben süt a nap képes vagyok random elmosolyogni vagy akár picit felnevetni🙂
2019. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokszor, naponta többször is! Viszont ugyanilyen kicsi dolgokon tudok bosszankodni is. Meg az is igaz, hogy velem "nagy dolgok" nem is igen történnek, tehát csak ezek vannak, amiknek lehet örülni, vagy amik miatt lehetne bosszankodni. Meg így, hogy nem történik velem semmi, időm is van belegondolni ilyen dolgokba, hogy "milyen jó, hogy látok / hallok / tudok járni", milyen jó, hogy itt lakhatok Pesten, hogy vannak barátaim, de még annak is, hogy milyen szép asztali kukám van, meg milyen szép hangfalam van, meg hogy ha rásüt a nap a ruhaállványomnak a tetejére, akkor a plafonon ilyen koncentrikus körökként tükröződik, ami úgy néz ki, mintha vettem volna valami projektoros hangulatvilágítást :D De még annak is szoktam örülni, hogy milyen finom a Borsodi sör meg hogy milyen jó tojásrántottát tudok csinálni :'D
2019. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap hálát adok, azokért a dolgokért, amiket sokszor hajlamosak vagyunk természetesnek venni (étel, víz, fedél, nyugalom, munka stb.).
2019. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak így. Elég depresszív és szorongós alkat vagyok, ezért egyfajta védekezésként is ellenszerként is jó, ha örülök minden apróságnak. Ma is csak álltam a kertben és bámultam magam elé, néztem a virágokat, madarakat, teljesen elmerültem a reggeli fény játékában. Jó giccsesen hangzik, de nekem is sok erőt adnak az ilyen dolgok. Ha galériába, múzeumba, képtárba megyek, egyedül kell mennem, mert egész napokat el tudok ott lenni. Élettársam teljesen rosszul volt egy ilyen nap után, őt ez annyira nem érdekli. :)

De olyannak is tudok örülni, és felderíti a napomat, amikor például valaki előzékeny és kedves a tömegközlekedésen. Sokszor találkozom bunkókkal és olyanokkal akik lesz-rják a másikat. Ilyenkor próbálom felidézni a kedves emberekkel való találkozásokat.

Harminc feletti

2019. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En delresszios es magányos vagyok de mindig eszembe jut hogy van hova hazamennem, fizikai egészségem teljesen rendben, es anyagi gondok sincsenek. En a magam módján elégedett vagyok de sajnos a depresszio rendszeresen visszatér hiába vagyok elégedett. 23F
2019. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minden nap több dolognak is.
2019. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sokszor. Szeretem a jó és rossz dolgokat is maximálisan megélni, nekem ez az élet értelme.
2019. ápr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha mindíg csak a nagyobb dolgokra figyelnék ritkán lennék boldog és én szeretek vidám lenni.

Ha esik az jó, mert kell a termésnek és az egész élővilágnak, de ha vezetek akkor zavaró, vagy ha éppen az utcán kap el, bár általában van olyan szerencsém, hogy akkor kap el, mikor haza érek, aminek szintén örülök. Ha el is ázok, örülök annak, ha tiszta ruhát vehetek fel és hogy legalább rendesen esik, ami kell. De a viharokat nem szeretem, az semmire nem jó. Amiben így általánosságban lehet örülni, annak szoktam. De van aminek nem lehet, ilyenek a nagy viharok, természeti katasztrófák, a perzselő forróság, balesetek. Sok dologban lehet keresni a szépet, például, ha egész nap csak esik és esik, akkor másnap valószínűleg jó idő lesz, szinte felélénkül az egész természet, ha valaki szedi az eső vizet locsolás miatt, akkor van tartalékja és spórolt vele. De sok mindenben nincs semmi pozitívum, max annyi, hogy szerencsére minket nem érint, de azért ez nem nagy szerencse, inkább olyan nyomasztó érzés, hogy van ilyen (itt nem sorolok példát, mindenki el tud képzelni rossz dolgokat).

2019. ápr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!