Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes sofőrnek, kamionsofőrn...

Érdemes sofőrnek, kamionsofőrnek állni?

Figyelt kérdés

Szerintetek megéri a sofőr munka még manapság fiatal férfiként vagy nézzek más, könyebb munka után?

Vezetni szeretek nem arról van szó, de azt, hogy egész nap, egész hónapban vezetni azt nem tudom, hogy bírnám.



2019. ápr. 21. 18:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Talán a 4 kezes még bejönne valamilyen külföldi cégnél. Ha jól kijönnénk akkor az úgy tök jó volna, a fizu pedig úgy olvastam, hogy 3 ezer euró körül van.

Angolul mondhatni jól tudok.

Erről véleménye valakinek?

2019. ápr. 21. 21:03
 12/16 anonim ***** válasza:

10. és 11. Hozzászólásod alapján ne kezdj bele.

Egyrészt mindent fel kell adni, szó szerint. De mégis kell egy hely, ahol alhatsz, moshatsz amikor hazajössz arra a havi pár napra. Másrészt pedig 4 kezes? összezárva szó szerint 3 négyzetméteren valakivel napi 24 órában? Gondold végig, nagyon durva. Ugyancsak ebből jön, hogy a sofőr már nagyon drága. 4 kezesben menni lélekölő lehet, mert azt jelenti, hogy folyamatosan nagyon-nagyon sietni kell.

2019. ápr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát, nézd. Az biztos, hogy nem volna álmaim élete, de ha úgy vesszük rengeteg ember utálja a munkáját. A gyári munkától szerintem még ígyis jobb. Dolgoztam nyáron diákmunkásként gyárban, inkább a TIR kocsi.

Összezárva egy másik emberrel pedig: arra azt tudom mondani, hogy az egyetemi koliszobában is van, hogy egész álló nap bent vagyunk, mégpedig hárman. Annyi, hogy nagyon jóba vagyunk már három év óta, mint a testvérek, és így élvezzük egymás társaságát.

2019. ápr. 21. 21:18
 14/16 anonim ***** válasza:

Azt azért számold hozzá, hogy itt jó eséllyel kapsz egy 20-30 évvel idősebb rutinos sofőrt, akinek te a nyűg, a púp a hátán leszel és ez szorosabb összezártság, mint a koli, sokkal.

Nyilván jobb lehet, mint egy gyárban, vagy inkább más.

Tényleg a közlekedés témakörben olvasd el a hasonló kérdéseket, nem másolgatnám a válaszokat ide. Nem leányálom, még ha csábító is. 2-3 évet érdemes lehet lehúzni, pénzmagot szerezni saját vállalkozás beindításához pl. De én nem szentelném ennek az életem. Hosszú távon nagyon megterhelő fizikailag is ez a fajta életmód

2019. ápr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én azon vagyok, hogy sofőr legyek, csak nulla rutinnal sz*pás tud lenni, beleöltem a C jogsiba egy vagyont, csoda ha le tudom tenni, mert itt a forgalmin csak szívatják az embert nagy kategóriánál. Én nem mondom, hogy nem érdemes, de ha nagyban gondolkodunk egy sima teherautósnak állnék, vagy buszosnak inkább, mert a kamionos hetekig távol van, aludni meg mégis csak jobb otthon munkaidő után valljuk be, meg az sem mindegy hogy belföld vagy nemzetközi. De taxizni, vagy még inkább telekocsisnak még jobban megéri, mert ott is szép összegeket meg lehet keresni. De még akkor is jobb választás sofőrködni, mint egy f*s betanított munkában megr*hadni ahol nem becsülnek meg.
2019. ápr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

én 3 évig kamionoztam, 21 évesen kezdtem, abbahagytam fél évre kb mert tanultam felvételizésre, van kb 4 hónap amíg kezdődik az egyetem, és az a választás előtt állok, hogy menjek vissza kamionozni, nettó 500-600 között tudnék keresni, de semmi életem nem lenne mellette, minden amiért eddig dolgoztam kárba vészne (a kondizás, az egészséges étkezés, a rendszeres mozgás...), vagy menjek el valami szupermarketbe pakolni 180 nettóért napi 8 órába, de viszont lenne rendes életem mellette, munka után nem a 9-es pihi jön meg a sorbanállás a fürdőért, hanem rendes 8 óra meló után 8 óra szabadidő, és majd 8 óra alvás, és a 8 óra szabadidőben azt csinálok amit akarok, érted...


Nagyon úgy néz ki, hogy inkább a 2. opciót választom, elegem van az esti parkoló vadászatból, a macska-egér harc a migránsokkal, a félelem attól hogy befújnak altatósprayvel és ha szerencsém van kiverik az ablakot hogy ne fulladjak meg, hogy a rendőr minden xarért seggbetúrjon és minimum 2nullás euró büntivel kezdődő jutalomban részesítsen, az örökös hajtás, meg stbstb...


Menj el kamionozni szerintem, különben mindig bánni fogd hogy kihagytad, én is régóta az akartam lenni, de én már megvalósítottam ezt az álmot, és így nyugodtan mondhatom hogy többé nem, köszönöm, de te mindig bánni fogod. Kitudja, lehet neked tetszeni fog ez az élet, mert biztos nem unalmas.

2019. ápr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!