Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék segíteni páromon?

Hogyan tudnék segíteni páromon?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: párom mostanában iszonyatosan maga alatt van, olyanokat mond hogy egy kudarc az élete, néha azon gondolkozik hogy hazafele jövet a autóval nekimegy egy fának mert mintha azzal minden gondját meg tudná oldani... Azt mondja úgy érzi hogy maga körül minden szétmegy, semmi nem jó, semmi nem úgy alakul ahogy ő azt szeretné. Mondta hogy ez a rossz kedv már kihat a pár kapcsolatunk ra is, és hogy neki idő kell hogy helyrehozza az életét.. mondta, hogy hiányzik neki a baráti társaság. Mondtam hogy menj nyugodtan én nem tartalak vissza. El is ment szombaton is, de úgy érezte ki van közösítve, elszakadt a társaságtól és egy órán keresztül botorkált a városban... Nekem persze azt mondta hogy tök jól érezte magát, haza kísérte egy ismerősét. De abban a társaságban lévő egy másik embertől tudtam meg, hogy ez egyáltalán nem így volt hamarabb lelépett egyedül mert szar kedve volt.. ugyanez történt egy másik alkalommal is. Elment egy házibuliba, de hazajött kb 11:00 körül mert nem érzi jól magát.. megbeszéltük hogy mivel ugye neki időre van szüksége hogy az életét "helyrehozza" én addig ki költözök külföldre egy ismerősömhöz. Mondta hogy nem arra megy ki a játék hogy szakítsunk csak neki tényleg idő kell minden téren. Mondtam neki hogy ezt az időt fordítsa csak saját magára, pihenjen, szórakozzon, de ne csináljon semmi olyat ami hozzájárulhat a rossz kedvéhez. Hogy őszinte legyek nem merem magára hagyni.... De ha meg itt maradok mellette csak idegesítem, és tényleg minden tönkre mehet, pedig egy nagyon jó kapcsolatban élünk 9 éve. Nem szeretném ha a miatt menne tönkre mert most éppen egy negatív hullámban van, és egy kudarcnak él meg mindent. Ja igen, azt még elfelejtettem megemlíteni, hogy mániás. E miatt is lehet ilyen, de ugye amit ő problémának él meg egy rosszabb időszakban az egy pozitív ciklusban is számára probléma csak a hozzá állás más. Én epilepsziás vagyok, amit szedek gyógyszer azt mondta az amúgy jó lenne az ő problémájára is, mert a hangulat stabilizátor is egyben. Ő a gyógyszer szedését teljesen elutasítja, de most mit csináljak? Tegyem a reggeli kávéba?? Az mégis elég abszurd... A felfogásár se értem. Nem tudom miért látja kudart az életét.. még csak 27 éves, orvos, van saját háza, úgy újította fel hogy nem ment mínuszba mellette, és azért szűkölködnünk se kellett, ért a kétkezi munkához is ( villanyszerelés, burkolás, vízvezeték szerelés stbstb,) van saját autója ami nem egy olyan hogy imádkozni kell előtte hogy vigyen el A ból B be, van barátnője, kutyája, baráti társasága, általában mindenkivel megtalálja a közös hangot, sokan szeretik, ő szokott lenni a társaság közepe... Elég erős ember, 9 év alatt sírni kb 2x ja láttam. De valamelyik nap éjszaka/ hajnalban kiült a kanapéra, és kapott egy kisebb idegosszeroppanast.. Iszonyú rossz volt hogy nem tudtam segíteni. Elment sétálni hogy kiszellőztesse a fejét. Séta közben bement egy dohányboltba vett egy sört. Ez már 2x fordul elő, hogy egyedül iszik... Mondtam neki, hogy ez olyan alja, legalább üljön be valakivel.. De társasághoz nem volt kedve ugye... Attól félek, ha elmegyek, alkoholba fogja folytatni a bánatát, és nem lesz mellette senki aki azt mondja ne, ne csináld.. Azt mondta ha elmegyek megígéri kikapcsolódik, elviszi a kutyát suliba, biciklizik, horgaszik, koncertre megy. Csak félek nem így lesz. Félek hogy osszeroppan. Próbáltam mondani neki, hogy nézze meg, mit ért el az életben és sokan szeretnének az ő helyében lenni.. de mintha meg se hallaná.. csak a rosszat látja.. hogy az építkezés már egy éve húzódik, hogy mekkora kosszal jár, hogy nem voltunk már 1,5 éve nyaralni, stbstb.. Mit tudnék kezdeni vele, és a helyzettel? : (
2019. ápr. 22. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem eleve ott bukik a történet, hogy ha idegösszeroppanásom van vagy valamiért magam alatt vagyok, akkor nem szabadulni akarok a páromtól, hanem inkább arra vágyom, hogy zökkentsen ki belőle.


Nekem inkább úgy tűnik (ha valóban mindene megvan amit leírtál), hogy jó dolgában nem tud magával mit kezdeni és inkább bedepizett, mint hogy élvezze az életét. Ki lehetett volna venni pár nap szabit, el lehet menni wellnessezni, kirándulni, nyaralni (orvosi fizuból kellene rá telnie). Vagy nem értem ezt a "kapuzárási pánikot", mintha még bulizni akarna, élvezni az életet, aztán valamiért ott sem találja a helyét.


Nyilvánvalóan nem jön be nála az, ha pátyolgatod a lelkét, mert teljesen belemerült az önsajnálatba. Egy komoly beszélgetés kellene, hogy ha mindenáron egyedül akarja összeszedni magát, akkor tegye meg amíg te külföldön vagy, változtasson és kezdjen magával valamit.


Ellenkező esetben élhetsz egy idegroncs mellett, akinél mindig azon kell aggódni, hogy épp mikor akar megint öngyi lenni.


Bocs ha kicsit nyersen fogalmaztam, de fél éven belül 2 közeli családtag halálát néztem végig (szó szerint), közben rajtam kívülálló okok miatt az örökségemnek annyi lett és jelenleg olyan helyen hajtják ki a belemet, amit teljesen rangon alulinak érzek, nem ezért tanultam ennyit. De nyilván ezeken változtatni fogok amint módomban áll. Szóval nem szeretem az önsajnáltató embereket, pláne ha semmi oka rá.

2019. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes volna pszichológushoz fordulnia, amíg nem lesz ebből komolyabb probléma.
2019. ápr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem is kb egy pofon kéne hogy térjen észhez.. a legjobb, hogy szabit se kéne kivennie, mert egyéni vállalkozó, akkor dolgozik amikor akar... Csak az a baj, teljesen bele feledkezett a munkába, nem is látom/ láttam rajta a szándékot, hogy ki akarna mozdulni. Alig van itthon, folyamatosan a sürgősségin vállal műszakot... Persze ugye bali, balamák, dominika stb szóba jöhetne, de nincs rá keret ami miatt megint szar kedve lesz.. az a baj, van egy kolléganője aminek nincs senkije, se kutyája se macskája, egy panelben lakik.. 0-24 dolgozik, és mivel kb alig van kiadása sokat tud félre rakni. Szalonbol vett autót, maldiv szigetekre megy minden nyáron... És gondolom bssza kicsit párom csőrét hogy az a nő ezt meg ezt meg tudja tenni. De kérdezem tőle hogy szerinted jó így neki? Hogy senki nem várja haza? Nincs normális élete mert csak a külsőségekre ad?? Belátom én is rengeteget hibáztam, túl sok dolgot vettem magától értetődőnek. De ezeket a problémákat megbeszéltük, és hogy " ulepedjen" a dolog helyre álljon benne a lelki béke meg mit tudom én, hétvégén repülök. Aztán kiderül.. :/ csak az a baj, képen nem vaghatom, ordítani nem fogok. Szóval nem tudom... Várok...:// A kint össze szedett pénzből meg meghívom valahová.. csak ez a máshoz való hasonlitgatas is kiakasztó..
2019. ápr. 22. 15:34
 4/6 nemaRendőrség ***** válasza:

Szarul van és magára akarod hagyni?

Nincs annál rosszabb. Az én barátnőm is ezt csinálja néha.

Nem nagyon van olyan dolog ami jobban elszomorít/idegesít mint hogy szándékosan kerül, még ha tudom is hogy jót akar

2019. ápr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az ő kérése teszek eleget. Én sem akarok elmenni, de szerinte egyedül kell kiszellőztesse a fejét, ha itt vagyok a nyakában folyamatosan inkább megfojtom. Szerinte...
2019. ápr. 22. 16:57
 6/6 anonim ***** válasza:

En sajnos ugyanilyen vagyok es ugyanezt elem at 2-3 eves periodusokban. Neha ugy erzem, hogy ram borul minden, az eletem, a munkam es a szobam falai. Ilyenkor egyedulletre van szuksegem ahhoz, hogy megint ossze tudjam vakarni magamat.

Nem akarlak elkeseriteni, de a legutobbi ilyen idoszak nekem egy 7 eves kapcsolat lezarasat jelentette, de igazabol mar csak megszokasbol voltunk egyutt.

Szerintem azzal teszed a legrosszabbat, ha folyton vele vagy, en ilyenkor megbolondulok a masik jelenletetol, es a folytonos segiteni akarastol. En sokkal konnyebben es gyorsabban osszevakarom magamat, ha egyedul vagyok, es tenylegesen egyedul, nem ugy, hogy a masik a szomszed szobaban ul.

Az hogy bedobhat-e egy-ket sort, inkabb attol fugg, hogy amugy mennyire addiktiv. Volt olyan 2-3 hetem, mikor minden nap ittam, de tudtam, hogy ez nem szabad hogy rendszeres legyen, ugyhogy abbahagytam. Ugyanez a gyogyszerrel, jo neha egy xanax, hogy mindenre tegyel magasrol, de nem szabad rendszeresiteni.

Amugy lehet nem artana neki egy pszichologus, mert nagyon szorongasos tipusnak tunik, es emelle van egy jo kis depresszioja.

2019. ápr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!