Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek a páromon,...

Hogyan segítsek a páromon, aki a jelek szerint bipoláris zavarban szenved?

Figyelt kérdés
Csupán 3 hónapja vagyunk együtt és már 3x volt neki hangulatváltása. Amikor jól van akkor magyon jól van, amikor meg a depressziv állapotában van akkor teljesen más ember, üres tekintet, alig kommunikál, szenved. Orvosi segítséggel egyáltalán nem próbálkozott pedig évek óta küzd ezzel. Szeretném felhívni erre a figyelmét hogy segítségre szorul de nem tudom hogyan kezdjek bele úgy hogy ne ijesszem el magamtól

2018. júl. 6. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem megy orvoshoz, akkor nem tudsz rajta segíteni.
2018. júl. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Szóval te megállapítottad róla, hogy bipoláris depressziós? Én visítva menekülnék tőled, az fix.
2018. júl. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem állapítottam meg, nem vagyok szakértő, annyit látok hogy el kéne mennie orvoshoz. Kérdés hogy hogyan kellene felvezetni ezt a témát? Meg hogy mikor? Talán mikor jó hangulatában van?
2018. júl. 6. 13:16
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Valami más ürüggyel vidd el az orvosához, de beszélj ezzel az orvossal a vizit előtt.

A bipoláris betegség ma még nem gyógyítható, de remek lítiumos gyógyszerek vannak rá, amelyek eltüntetik a szimptómákat.

Engem csak az zavar a kérdésben, hogy három hónapos ismerettség után laikusként ilyen biztos vagy a kórismében.

Három- négy hangulatáltozás ezer más dologtól is lehet, nem ismerheted még olyan jól, akármilyen nagy is a szerelem.

2018. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ebben igazad lehet. Csak olvastam róla még korábban és az is igaz hogy ennél a betegségnél a hangulatok hónapokon ként vagy akár féléven ként váltakoznak. Ilyen hangulatában teljesen begubódzik és elmondása szerint nem érez semmit. És senki nem segíthet. Hanem "majd elmúlik" alapon kezeli. Zavar hogy így kizár és napokig nem kommunikál. Hiába mondom neki hogy ez nem megoldás meg hogy ez ne nekem is rossz. Nem érdekli, mivel ilyenkor nem érez semmit.
2018. júl. 6. 14:06
 6/10 anonim válasza:
7%
Ilyen embereket általában tárt karokkal várják az elmegyógyokba. A párodnak esetleg nem kéne oda nyaralni menni?
2018. júl. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek annyira a témához, nem vagyok orvos. De olvasgattam már elég sokat a pszichiátriai betegségekről.

Ami biztos: a bipolt ma még tényleg nem tudják gyógyítani, csak próbálkoznak mindenfélével. Lítiumtartalmú tablettákkal is, amik elég sok mentális problémára jó hatással lehetnek, viszont komoly egészségügyi károsodást is okozhatnak. (Ha gondolod, olvass utána.)

Az egyéb gyógyszereknek is iszonyatos sok mellékhatásuk lehet, és sok páciens esetében éveken át próbálkoznak újabb és újabb gyógyszerekkel, mire végre megtalálják azt, amelyik valóban használ - már ha egyáltalán, mert van, akinél meg nem találják meg...


Amit sok orvos nem is mond, ill. sokan csak "hókuszpókusznak" tartják: nagyon fontos a táplálkozás, ill. a bevitt vitaminok, ásványi anyagok, és az életmód.

Mentális problémáknál _általában_ kerülendő a koffein, az alkohol és a nikotin; továbbá tanácsos B-vitaminokat, magnéziumot és Omega3 zsírsavat (halolajkapszulát) szedni, rendszeresen, minden nap.

És nagyon fontos a sport, a testmozgás, mert ez befolyásol egy rakás hormont (a termelődésüket).


Tehát én a helyedben ezekkel kezdeném, mondjuk "egészséges élet" címszóval: rendszeres sport (akár együtt is), táplálékkiegészítők - az Omega3-at simán meg lehet indokolni, hogy jót tesz az agyműködésnek (tényleg van memóriajavító hatása), a magnéziumra meg a B-vitaminra meg találj ki valamit. ;)

2018. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Párom is bipoláris. Még a diagnózis után 10 évvel is nehezen hiszi el, hogy valóban beteg. Vannak időszakok, amikor nem hajlandó gyógyszert szedni. Anélkül pedig káosz lesz.

Sajnos ha másért nem, a depresszió miatt rá kellene beszélni, hogy jobban érezze magát. Viszont tapasztalat, ha olyan állapotban van, lehetetlen ésszerűen beszélni vele. Ami a fejében van, az az igaz. Nincs olyan érv amivel hatni tudsz rá.

Amikor depressziós, akkor beszélj vele. Amikor teljesen nyugodt.

2018. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elmondása szerint ilyenkor nem érez semmit. Csak gondolom valami rosszat ami elnyomja minden más érzését. Nem tudja ilyenkor meddig tart vagy hogy ki és mi segíthetne. Egyszer csak puff elmúlik. Egy időre...
2018. júl. 8. 14:54
 10/10 Hajnalodik2 válasza:
56%
Nekem az Anyukám nagyon súlyos depreszióban szenvedett (szenved).. Tudom nem ugyanaz a két betegség.. Sokat kezelték, majdnem meghalt bele. A reiki2 fokozata lelki szinten gyógyít. Nem tudom van-e még az országban ilyen, azt sem, hogy legális-e. Én 22 éve mentem el tanfolyamra, mivel én is beteg lettem anyukám miatt.. Engem teljesen rendbe hozott. Tudom mit jelent az, hogy nem érez semmit! Rettenetes állapot! Talán egy természetgyógyász magazinban lehet választ kapni ilyen kérdésekre. Láttam a pszihiátriai gyógykezelést, kb. hat év szenvedés után jött helyre valamennyire Anyukám.. Minden együttérzésem, sztem ki lehetne pdóbálni a gyógyszeres kezelés mellett. Egy másik rokonomnak viszont nagyon használ a gyógyszeres kezelés. Kinek hogy. Viszont egy melegvizes gyógyfürdő, hoszú hétvége lehet hogy segít amikor depis..
2020. márc. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!