Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érzed: másmilyen ember...

Hogyan érzed: másmilyen ember lennél, ha családod helyett egész más környezetben nőttél volna fel? Milyen tulajdonságokat "neveltek beléd", és mely vonásaidat tartod készen kapottnak?

Figyelt kérdés

2017. febr. 28. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Természetesen! És ha szőke lennék, pláne!
2017. febr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nagyon van ami készen kapott, a neveléseken, gyerekkoron, meg a géneken múlik minden. Ok-okozat. Így működik a világ, legalábbis nagyon úgy tűnik. Hogy hogy illik bele ebbe a szabad akarat az már filozófia, de akárhogy is, az biztos, hogy NAGYON nagy mértékben a körülmények alakítják az embert. Meg úgy mindent.
2017. febr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha más családban nőttem volnafel, nem 13 évesen kellett volna rájönnöm, hogy az ápoltság nem mindössze a fürdés-hajmosás-fogmosás-körömvágásból áll, hanem azért annál árnyaltabb a dolog, és hogy lányként elsősorban nem formátlan fiúruhákat kéne hordanom, amikben úgy festek, mint egy,zsák krumpli.

Ha mentünk volna olyan társaságba, ahol gyerekek is vannak, nem lettem volna abszolút szocializálatlan, és tudtam volna, mit kéne kezdeni egy korombelivel, meg úgy egyáltalán hogyan is kéne hozzászólni.

Önnálóbb lettem volna, tekintve, hogy 10 éves korom előtt felügyelt nélkül még a házunk elé se mehettem ki, mert elrabolnak, megerőszakolnak meg miegyéb.

Ha nem lettem volna megfélemlítve nevelte, nem lettem volna olyan, aki még attól is összerezzen, ha valaki tesz egy hirtelen mozdulatot.

Ha anyám nem kevert volna le mindig két hatalmasat, akárhányszor hisztizni kezdtem, vagy csak a nemtetszésemet fejeztem ki, nem lettem volna egy csicska, aki arra lett beidomítva, hogy akármit kér tőlem bárki, gondolkodás nélkül megcsinálom, és nem tűrtem volna némán, vissza tudtam volna szólni, ha piszkáltak az iskolatársaim - merthogy azt sem tudtam, hogy ez egyáltalán létezik, legalábbis számomra.

Ha anyám nem egy idegbeteg állat lett volna, aki egyik pillanatban agyba-főbe dicsér, a másikban meg elhord mindennek, most nem lenne az önértékelésem a béka sgge alatt.

Összességében, egy egészséges ember lettem volna.

2017. febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!