Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkotói válságban szenvedek...

Alkotói válságban szenvedek hónapok óta. Tompának, és érzelemmentesnek érzem magam. Mik lehetnek az esetleges okai?

Figyelt kérdés
Pár hónapja érzem úgy, hogy kilábaltam egy depresszív időszakból.. Pontosabban elég komoly önbizalomhiányban szenvedtem még egy éve. Nemrég rájöttem, hogy mi gátolt abban, hogy sikeresnek érezzem magam, vagy mi miatt éreztem úgy, mintha a múltba ragadnék, és ne tudnám ki vagyok. Legyőztem a gátlásaimat. Egészen megváltozott a gondolkodásom, emberszámba veszem magamat. Van önbizalmam, és tudok a jövőbe nézni. Sokkal jobb a ,,hangulat" ebben a furcsa fejben. Viszont úgy érzem mintha eltompultak volna az érzékeim, és kevesebb érzelmem lenne. Kevesebbet alkotok, írok, olvasok, elbújt a művész énem. Mostanában túltoltam a sportot (ennek gyümölcseként le is sérültem), és keveset is aludtam (időhiány miatt pedig hajnalban tanultam, hónapokig 4-5 órákat aludtam csak), szóval fizikális állapotom is közrejátszik. No shit sherlock. Viszont máson is gondolkodom. Nemrég volt egy kapcsolatom, ami csak a testiségekre épült. Hamar vége lett, mert ment kötődés nélkül az intimitás. Viszont ezek után érzem úgy, hogy nem tudok kötődni úgy szeretteimhez, mint régen. Nehezen fejezem ki a szeretetem, mintha igényem se lenne rá. Van bennem művészi véna, ezért zavar ez az ,,üresség".

#hasonló?
2019. ápr. 23. 19:16
 1/4 _ovodas_ válasza:
Próbáltál relaxszációs napot tartani?mikor mély érzelmeim,depresszióm,nehéz időszakom van sokkal jobban előtör a "művész" az alkotás eltereli a gondolataimat és megnyugtat.Viszont ha jól érzem magam háttérbe szorítom a művészi énem és megpróbálom kihasználni azt hogy boldog vagyok ezáltal nem agyalok túl sokat és nem lesznek olyan mély érzelmeim.Ilyenkor azt szoktam csinálni hogy leülök kicsit gondolkodni,hallgatok egy olyan zenét ami érzelmeket vált ki belőlem vagy ki megyek az erőbe.Ezek után sokkal jobban tudok alkotni,megjön a kedvem.
2019. ápr. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már kipróbáltam ezeket. Az egész közérzetem nyomott, a percek végét várom újra, és újra. Beszélgetésekhez kevésbé tudok hozzászólni, bár igényem sincs sokszor. Nem tudom normális-e ez.
2019. ápr. 24. 17:12
 3/4 _ovodas_ válasza:
Pszihológushoz nem szeretnél menni?
2019. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már egy éve járok. Bár úgy érzem mintha élettanácsadásra járnék, és nem agyturkászhoz. Szerinte is csak pihennem kell. Én nem teljesen így érzem ezt:’D
2019. ápr. 25. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!