Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem bírok örülni a való...

Miért nem bírok örülni a való életben? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Szia! Már nagyon régóta megszerettem volna osztani, hogy miket érzek, és valamiféle segítséget kérni, vagy legalább tudni, hogy miért lehet ez, bennem van-e a hiba úgy ahogy én érzem, vagy valami más...



Szóval...

Én egy 17 éves fiú vagyok, szeretek/szeretnék bringázni, túrázni, beszélgetni másokkal úgy, hogy ne csak a partnerem élvezze a beszélgetést... 11 éves koromban apukámhoz költöztem 1-2 hónapra mert egy medveölő kutya volt anyámnál a keresztapám által, és nem akarta, hogy megsértsen esetleg megöljön a kutya ezért apámhoz küldött. Apámnál szerettem lenni, mert óriási életkedve volt, nem cigizett és nem ivott szeses italt, sosem... Továbbá volt is pénze ezért rengetekszer mentünk ide-ota...


De mikor megkezdődött az iskola és látta mennyire rossz tanuló vagyok (Diszlekszia, diszgráfia és diszkalkúlia) akkor teljesen megváltozott, próbált több órán át segíteni például csak egy egyszerű magyar házit megoldani, elmagyarázni többféle módon is, hogy mi a feladat és mit kéne vele kezdenem, de nem vállt be. Megpróbálta egynap azt is, hogy egyedül oldom meg majd, ha sikerül vigyem oda hozzá, hogy leellenőrizze. Közben eltiltott a géptöl, hogy ne programozzak weboldalakat. Nagyjából 4-5 órát ülltem és próbáltam megérteni és megcsinálni a leckét de nem ment. Aztán megkérdezte, hogy készen van-e, megmutattam neki, hogy nincs mert nem értem, cserébe úgy bedühödött, hogy nyakamnál fogva feldobott az asztalra, majd elkezdett üvöltözni velem, hogy lehetek ennyire ostoba, majd kaptam egy olyan ütést a tarkomra amitöl szabályosan lerepültem az asztalról, ezt kihasználván ököllel behúzott nekem a gyomromba, majd ismét felemelt és hozzávágott az (ezt inkább nem írom, mert könnyen kideríthető lenne ki ő és én ki vagyok.) Ezután visszadobott az asztalra és miután én már nagyban sírtam és bepánikoltam, hogy mi lesz, elkezdte mondogatni persze üvöltve, hogy visszaküld anyámhoz, és maradjak hülye... Voltunk már a bíróságon is ezzel kapcsolatban, de le se tojták a fejünket. Mondván a bizonyítékként készített képeket a rendörség elvesztette így nincs bizonyítási tényező csak rágalmazás.


Körülbelül 3 évvel késöbb: Még mindig nincs semmi változás az ügyben, nincs ítélet, és az sem érdekli a bíróságot, hogy apám soha az életben nem fizetett utánam... (Mivel külön élek az anyámmal tőle)



14-15 éves korom óta nincsenek barátaim, csak ismerősök (nem facebookosan értendő).

Egyetlen barátom a számítógép volt, amire programoztam a több száz weboldalt, amik közül pár már majdnem a facebookkal vetekedett technológiailag és mechanikailag. Elvesztettem a biciklimet, mert a keresztapám eltette télen ne legyen útba, majd többé elő sem vette, sőt kidobta. Új kerékpárra nem volt és most sincs pénzem, mert zsebpénzt nem kaptam és most sem kapok, a keresztapám tart el engem és anyámat, egyedül...

Folyamatosan egyre jobban penészedik a ház, nincs lehetőségem tanulni sem igazán már így, főleg hogy anyám pánikbeteg így állandóan vele kell lennem, de nem tudok vele beszélgetni, meg igazán semmit sem. Kettönk között az összes beszéd csak annyi szokott lenni, hogy jóétvágyat... És ennyi. Az érdeklődési körünk teljesen eltér, semmiröl sem tudunk beszélgetni. Ráadásul én az angolt sokkal könnyebben beszélem mint a magyart, magyarban olyanokat is összeszoktam téveszteni, hogy Igen én voltam, Nem én voltam.

Ezeknél is van értelmezési problémám, mert ha konkrétan azt hallom például, hogy "Holnapra kéne hoznod a füzeteket" máris nem bírom értelmezni csak ha 2-3 percig értelmezgetem, elemezem a mondatot. :(


16 és 17 éves korom: Nyáron elmentem egy táborba, hogy boldog legyek, nagynehezen sikerült összegyüjteni rá a pénzt, ott voltam. De nem élveztem semmit se, nem bírom kimutatni az érzéseimet, egy konkrét pojénra se tudok reagálni reflekszerű nevetéssel, hiába értettem és tetszett a vicc. Nem történik semmi, csak ha erölködöm és elkezdek úgy csinálni mint aki valójában nevet. :( A táborban lementünk a strandra, láttam a többiek boldogok voltak, elvoltak, játszottak a vízben, én inkább kimentem 2 perc után a vízböl, és kiültem a strand elötti padra, hogy nézzem őket, mert csak úgy éreztem boldogságot, olyan szívböl jövőt. De mikor bent voltam a vízben és én is velük játszottam, csak szomorúbb voltam, és állandóan arra gondoltam és azt éreztem, hogy ez nekem nem jár, nincs jogom boldognak lenni, nincs értelme... De mikor kint ülltem meg örültem, és pontosan azért mert örültem annak, hogy mások jól érzik magukat. :(



Most 17 évesen meg már csak játékokkal tudok boldogabb lenni, például Life Is Strange 2, Life Is Strange. És pontosan azért mert csak ezek tudnak érzéseket átadni/kiváltani bennem, a való élet nem képes már nekem boldogságot adni. (Nem tudom mennyire számít, de magyarul egyáltalán nem szeretek kommunikálni, csakis csak angolul ebböl kifolyólag például, ha angolul hallok valami jó dolgot, hamarabb kelti fel a figyelmem mintha tökre pontosan ugyan azt magyarul hallanám.) Az emberekhez automatikusan angolul szólok hozzá, ami persze nem jó mert a legtöbben nem értik meg, ha valamit nem értek hamarabb kérdezek meg egy külföldi embert aki tud angolul, mint egy magyart, mert angolul képes vagyok úgy kommunikálni, hogy jól érezzem magam, és tényleges érzelmeket reflekszerűen ki is tudjak mutatni. Magyaruk meg mindent érzést tettetnem kell, "mintha lennének". :/ De ezen szeretnék változtatni, de teljes mértékig kilátástalan vagyok. Fogalmam sincs mit tegyek, gondolkoztam már külföldre költözésen, de nem vagyok 18 és anyagilag sem jó minden, így ez lehetetlen. Angol iskolába pedig nem tudok menni mert SNI miatt, nem jelentkezhetek.

De nem is vagyok benne, biztos hogy segítene...



Nagyon szépen köszönöm, hogy végigolvastad és, hogy ezt az időt az életedböl feláldoztad! Remélem valamilyen érdemleges választ is fogok kapni, hogy miért lehetséges ez... Én már 6 éve próbálom, de nem megy. :( A trollok nagyon szépen, kérem kerüljenek!



2018. júl. 6. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem lehet, hogy autista vagy? Szerintem fordulj szakemberhez.
2018. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem kommunikáltak veled rendesen és ebből fakad minden. Ahogy leírtad, téged még bántalmaztak is. Ez a kettő felelős, azért hogy ilyen vagy. Szerintem. Nem vagyok egy pszihologús, de neked egy egyszerű válasznál több kell. Ha úgy van próbálj meg munkát keresni. Nehéz lesz, mivel ahogy olvastam neked még önkép zavarod is van, lealacsonyítod magadat a többiekhez képest, hogy NEKED nem jár a boldogság. A munkával fejleszthetnéd még a szociális érzékedet is, lennének barátaid és lenne egy kisebb tőkéd, amivel később tudnál gazdálkodni. Ha annyira jól megy az angol, akkor szállodában probálkozz, ha közel vagy valamelyik nagyobb szállást adó helyhez.
2018. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Milyen szakemberre gondolsz? (Csak, hogy tudjam milyen szakembert kéne keresnem ilyen témában)
2018. júl. 6. 21:54
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és azt, hogy végig olvastátok!

Alszok egyet majd holnap frissen, kipihentem átolvasom a válaszokat mégyegyszer és átgondolom, hogy tudnék a válaszokat figyelembe véve megváltozni.

2018. júl. 6. 22:00
 5/13 anonim válasza:
Te is megerdemled a boldogságot ugyanúgy, mint bárki más. Szerintem is kezdj el dolgozni és az legyen előtted a hétköznapokban meg munka közben, hogy azért dolgozol, hogy később ki tudj költözni Angliába például. Ott szerintem sokkal jobban fogod magadat érezni angol környezetben, új életet kezdhetsz, rád talál a szerelem a boldogság család gyerekek.. Én biztosan ezt tenném, ha tudnám, hogy az angol nyelv "tesz boldoggá" :) addig is türelem és kitartás! :)
2018. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez Asperger syndroma+gyermekkori traumák.Pszichiátert vagy pszichologust kell felkeresned.
2018. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
SNI az az Sajtos nevelésű igény, ezt alapján véve úgy kell elgondolni, hogy szakértők határozzák meg kik kaphatak ilyet, tehát több van itt mint diszkleksziszia stb--stb.. CSAK A FOGYATÉKKAL-TÖBB FOGYATTÉKKAL ÉLŐK kapnak ilyet. Tehát akkor te értelmi fogyatékkal élsz! Nem bántani akarlak, de legjobb tudomásom szerint az SNI-s gyerekekkel alapján véve szakemberek foglakoznak, ergó továbbra is velük kell tartani a kapcsolatot, vagy ha nem tartjátok velük ismét felvenni. Azt viszont már nem tudom, hogy az értelmi fogyatékos gyerekeknek milyen szakemberhez kell fordúlni.
2018. júl. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt majd megkutakodom anyámmal, de már az is valami, hogy tudom nagyjából miért is vagyok ilyen. Ha nem is ez 100%-ig a válasz, legalább van honnan kiindulni. A nevelési tanácsadóban ezt egyszer már felhozdtam, de nem kaptam semmilyen érdemleges választ. Talán esetleg a felülvizsgálaton megpróbálom mégegyszer szóbahozni, ha a körülmények engedik.
2018. júl. 7. 00:23
 9/13 anonim ***** válasza:
itt inkább az a baj nem tudsz magyarul ,nem értesz magyarul,+ gyerekorod.
2018. júl. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Neked is jár a boldogság, mint bárki másnak. Szerintem ez a gyermekkorod miatt is van. És a bántalmazás is nagy szerepet játszik benni. Tűzz ki magadnak egy célt, Pl: angliába költözni vagy tanulni. Keress egy olyan munkahelyet, ahol jó a hangulat, lesznek barátaid (legalább is próbálj meg szerezni, hidd el nagyon sokat segíthet). És mire összejön az a pénz összeg hogy ki tudj menni Angliába addigra már lehet nyitottabb is leszel.
2018. júl. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!