Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom hogyan tovább,...

Nem tudom hogyan tovább, bizonytalan jövőkép, mit tegyek? (Részletesen lent,20 éves srác vagyok)

Figyelt kérdés

Egy éve érettségiztem, azóta egy félévem volt egyetemen, ahonnan kibuktam, meg rájöttem, hogy nem nekem való ez.


Most egy szupermarketben dolgozok főállásban, nem mondom hogy rossz, vagy tudom vannak sokkal rosszabb helyek, de egyrészt a jövőben erre nem lehet megélhetést építeni, másrészt meg a munkákkal kapcsolatban kicsit úgy érzem, hogy most tényleg csak ennyiből állna egy emberi élet, hogy napi 8 órában dolgozik, plusz az utazás, így alig marad idő valamire, és még nem is panaszkodhatok, mert anyummal élek, vagy nem kell háztartást sem egyedül vezetnem stb.


De ezt csinálni egy egész életen át érzem, hogy nem akarom, és ez most munkától függetlenül, vagy mindegy hogy egy irodába, vagy italokat pakolva töltök el 8 órát, akkor is az életem harmadát elrabolja. Vagy most hiába tanulnék is tovább, akkor is a vége valami 8 órás munka lenne…


Egy 6 órás munkával egyébként még ki is egyeznék, vagy az kb. annyi, mint a suli, de azzal meg pláne nem lehet elegendő pénzt keresni .


Külföld valahogy nagyon nem vonz, vagy irtóznék a sok "idegen embertől" meg hogy valami kis kuckóba lakjak 3 bevándorlóval, hiába a hazainál sokkal jobb kereset.


Gondolkoztam még olyanon is, hogyha sikerülne valami weboldalt létrehoznom, aminek nagy látogatottsága lenne, esetleg vállalkozást vagy hasonlót (eddig két ilyesmi ötletem van) , de ez egyenlőre eléggé álomnak tűnik csupán, meg ebből nem is tudom mennyire lehetne megélni. Na meg kapcsolataim sincsenek vagy bárki, akivel közösen bele tudnék fogni valamibe.


Egyébként elsődlegesen olyan életet szeretnék élni, hogy nem kell nekem hú de sok pénz, hatalmas ház, BMW hanem csak egy elfogadható életszínvonalra vágyom, de viszont úgy hogy ne legyek a munka rabja, vagy lehetőleg több szabadidőm legyen.


Lehet le fogtok most szólni, hogy csak álmodozom :(


Főleg januártól áprilisig, egész végig itthon voltam, és visszasírom azt az időszakot, vagy teljesen függetlennek éreztem magam. Meg úgy érzem jobban bele is fognék dolgokba, ha sok szabadidőm lenne, és nem csak fáradtan jönnék haza munkából, mert így már semmihez sincs kedvem, csak a gyakorit bambulom, vagy más hasonló értelmetlen dolgot csinálok.


Anyummal próbáltam beszélni erről a dologról, de ő eléggé maradi, vagy csak annyit mondott hogy menjek főiskolára, meg hogy hát minden ember 8 órát dolgozik, sőt van aki egyetem mellett még dolgozik (igaz hogy kirohad a bele is) ..de ez a „minta” természetesen… biztos sokan ehhez hasonlót fogtok mondani, hogy ez a természetes, és nekem vannak irreális elképzeléseim az életről, de nem tudom… egyszerűen úgy érzem, hogy én ezt nem akarom ilyen formában csinálni.


Mit tudnátok tanácsolni? Van olyan, aki ugyanígy van ezekkel a dolgokkal, vagy ugyanígy volt, de megtalálta a kiutat? Vagy túl sokat akarok, és csak egy 20 éves töki vagyok, aki még semmit nem tud?



2016. júl. 30. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Helló, haver.

20 éves vagyok, én még nem buktam ki. Egyetem mellett dolgozom is, igaz, csak vizsgaidőszakban és nyáron. De te is tudod, hogy milyen a vizsgaidőszak.. Ekkor pedig még melózni is. Gondolhatod milyen. Életem sincs.

Most a második félévben szinte minden nap 8-tól 4-ig, rosszabb esetben 6-ig voltam az egyetemen, aztán elmentem edzeni heti 4x, hazajöttem és gépeztem. Ennyi volt az életem. A jó annyi, hogy én havi fix 110-et kaptam végig a meló miatt, de sajnos ez nem elég semmire, ha az ember a saját kajáját, ruháját, utazást, mindent állnia kell, hiába az anyjával él.

A legjobb az egészben az, hogy nem tudtam, hogy hova jelentkezzek 1 éve. Nem is szeretem most se a szakomat, csak csinálom, mert nem tudok jobbat helyette jelenleg..

MINDEN EGYES NAP ezen jár az agyam, hogy mit kellene alkotnom a neten, akár egy honlap, akár egy YT csatorna, bármi, ami hozhat pénzt. Érted? Minden nap.

Az a baj, hogy én már nem elégednék meg ezzel, hogy legyen egy normális életszínvonalam, mert az már megvan, de ebből nekem sosem lesz egy kocsim, házam, szinte sosem leszek önálló. Minden nap ez emészt, és a tehetetlenség.

Nem vagy egyedül, nem akarsz sokat. Anyámék mindig szívják a vérem, hogy nem elég semmi se, pedig nagyanyám nyugdíja ennyi, mint nekem a fizum. Ők ebbe nőttek fel, hogy a szükséges keveset megkapják és azzal betelnek. De egy olyan világban, ahol a csillagos ég a határ, csak nagyon nehéz kitörni, miért is törődnék bele a csóróságba?

2016. júl. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Már mindent leirtatok amit szerettem volna és pont ahogy szerettem volna de legalább látom hogy más is van így.Végül is mi csak élni szeretnénk ha már élünk .

Én csak annyit mondhatok sovány vigaszként ismeretlen bajtársaim ha netán egyszer megtalálom a kiutat ebből a reménytelen helyzetből nektek is segítek benne .Addig is éljetek erősen és kitartás:)

2016. aug. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha bármire rájövök, segíteni fogok én is. Már csak a héten melózok, ezután lesz időm tervezni, gondolkodni. A félévem sem lesz túl nehéz a eltelt 2-höz képest. Remélem valamit kitalálok.

Mindenesetre ne adjátok fel, csillagos ég a határ, csak elkezdeni nehéz..

2016. aug. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Találd meg mit szeretsz! Ha szereted a munkádat, akkor, akármilyen kemény, lehet, hogy szórakozásnak fog tűnni. Meg az is kérdés, hogy miben vagy jó? Rajzolás? Programozás? Szervezés? Stb. Szerintem az a lényeg, hogy szeresd a munkád és jó legyél benne.
2016. aug. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az a lényeg hogy éljünk és ne csak leéljük az életünket . 2.voltam
2016. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!