Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt csak én figyeltem meg,...

Ezt csak én figyeltem meg, vagy tényleg a Disney mesék mindig szépen megrajzoltak voltak, aranyos dizájnal, viszont a nem disney mesék általában sokkal jobbak story terén és valahogy emberibbek a karakterek, könnyebben azonosúlhatóak?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kivételek pl a Disney is írt jó sztorikat,ugyanakkor én a Pixar grafikáját is kifogásolhatatlannak találom. Ezektől eltekintve igen,èn is a te vèlemènyeden vagyok. Sajnos egy ideje a Disney nagyon bugyuta vonalat kezdett el követni...


Míg mondjuk a Pixar hozza a tőle megszokott frappáns minősèget.

2019. ápr. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy 10-ből 10 disney mese szar, de mondjuk 10-ből 8 olyan amilyennek leírtam....
2019. ápr. 28. 23:23
 3/5 anonim ***** válasza:
13%
Csak te.
2019. ápr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Mondasz konkrét címeket, hogy mit tartasz jobb sztorinak és mit nem?


A Disney rajzfilmek nagyrésze klasszikus mesék feldolgozása, míg az újabb stúdiók történetei már modernebb történeteket dolgoznak fel általában. Utóbbiak egyenesen a mai emberek érzelmeit célozzák, mai problémákat feldolgozva. A klasszikus feldolgozásoknál a történetmesélés volt a lényeg, hogy egy mozgó-zenélő mesekönyvet kapjunk. A karakterekkel való azonosulás csak addig volt lényeges, hogy eldöntsük, ki a rossz és ki a jó a történetben. Sajnáltuk Hamupipőkét, Hófehérkét, Csipkerózsikát meg a többi hányattatott sorsú főszereplőt, de nem tudtunk hozzájuk úgy kötődni érzelmileg, mint pl. egy idős karakterhez, akivel együtt végignéztük a meg nem született gyermekének halálát, azt, ahogy nem sikerül teljesítenie az álmait, majd megöregedve a felesége halálát. Ez a mesébe illesztett realizmus az, ami miatt ennyire emberinek lehet érezni egy karaktert, szerintem.

2019. ápr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%
A pixar is disney, de nem baj. :D
2019. ápr. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!