Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Biztos, hogy bárki (Puzsér v....

Biztos, hogy bárki (Puzsér v. átlag ember) bármiről mondhat véleményt, akár hozzáértés nélkül? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Két dolog ihlette a kérdést. Az egyik, hogy egyesek túloznak nagyon, ha egy művészeti irányzatot vagy annak képviselőjét meg kellene ítélni. Szokták mondani, hogy "attól, hogy nem tudok főzni, meg tudom mondani, hogy elsóztad a levest". Ezzel alapvetően egyetértek, de azért mondjuk senki nem szólna le egy Michelin-csillagos séfet, hogy "na, ez se tud főzni", csak mert egyszer elsózta a levest, vagy senki nem oktatná ki, hogyan kell gömbhalat készíteni úgy, hogy ne legyen mérgező. egyesek mégis így fogalmaznak a művészetről. Például amikor nem tetszik nekik nekik egy zene (főleg ilyen lájtosabb/poposabb rockzene), és ilyeneket mondanak, hogy "az nem is tud gitározni/énekelni". Azzal semmi baj, ha valakinek nem tetszik valami, de amikor Pistike, aki 3 akkordot tud lefogni, pedig 10 éve próbálkozik, ilyet mond, hogy XY (világhírű gitáros) nem tud gitározni, akkor azért én szégyellem magam helyette. Más dolog persze, hogy neki nem tetszik. Vagy akik azt mondják, hogy XY absztrakt festményt egy majom is meg tudná festeni, vagy egy óvodás. Én például biztos nem tudom megfesteni például ezt: [link]

Ahol van három pötty egy fehér lapon, ott azért nálam is rezeg a léc, de sose mondanék mondjuk olyat, hogy Picasso nem tudott festeni.


A másik ez a videó. Régi már, tudom, és nem hergelni akarom az indulatokat vele, de én csak most láttam. Nem vagyok zenész, de elég sokat olvasgattam a zenetörténetről, és Puzsér itt két dolgot csinál: egy-egy dal alapján szól le teljes karriereket (Roy Orbison, Meatloaf, de a Bon Jovinál is látszik, hogy azt a 3 slágert ismeri, amit mindenki), a másik, hogy egyszerűen tényszerű dolgokban téved: a Bon Jovi New Jersey-ből származik, Madonnának tényleg az a neve, hogy Madonna, értem én, hogy rájátszik, de Puzsér azt sugallja, hogy nem, Dieter Bohlennek meg tényleg Nora a felesége, és ezt még én is tudom, pedig meg se születtem akkor, és sose hallgattam Modern Talkingot. Szóval egy Wikipédia-keresést nem eresztett rá ezekre a nevekre, és azért ha valakinek műsora van (volt) az nem az a színvonal, amikor ilyet lehet. Ez nem ugyanaz, mint amikor hagyok egy kommentet valahol, egy műsorra fel kell készülni, ráadásul így akkor is hiteltelen lesz, amikor másról beszél, amihez én nem értek. És nem, nem az én kedvenceimet szidja, mielőtt valaki azt hiszi.


Ezt a kérdést nem azért tettem fel, mert Puzsért akarom bántani (se rajongója, se utálója nem vagyok), de mindenki ezzel a levest elsózós példával jön, és szerintem azért egy bizonyos nézettségi szint fölött igenis érteni kell ahhoz, amiről beszélsz. Meg amikor átlag emberek mondják,hogy ilyet egy majom is tud festeni/írni... lehet, én vagyok túl szerény, de sose mernék ilyet mondani.


2019. máj. 1. 15:22
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, csak a lényeget hagytam ki: https://www.youtube.com/watch?v=td0bEyka8kU


De ha már írok még egy kommentet, az is vicces, hogy a világ 10 legrosszabb zenekarában világ = azok, akik angolul beszélnek (kivéve egyet). Ez is olyan széles látókörű.

2019. máj. 1. 15:23
 2/16 anonim ***** válasza:

Miért ne mondhatna bárki véleményt?

Hogy kinek a véleménye milyen témában mennyire mérvadó, az már egy másik kérdés.

2019. máj. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De ha pl. műsorod van a tv-ben, azért nem mindegy, ki vagy.
2019. máj. 1. 16:58
 4/16 anonim ***** válasza:
Csakhogy Puzsér véleménye nem egyszerűen a levegőben lóg, hanem ő elég jól meg is indokolja miért áll azon az állásponton.
2019. máj. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De mondom, az alapállításában téved. És utána arra alapoz.
2019. máj. 2. 08:42
 6/16 anonim ***** válasza:

Most nem nézem meg a linkelt youtube videót, mert hosszú, de Bon Jovival az a nagyon nagy probléma, hogy a Katy Perry szintű popzenét, még gagyibb és károsabb szövegekkel rock zeneként állítja be...

És van az a közeg ami ezt a hatalmas kamut be is nyeli.

Meg a külsőségektől és attól a rossz fajta túzástól, ízléstelenségtől amit képvisel rosszul lehet már lenni.


És nem a túlzással van a baj, vagy a poppal, mert pl. David Bowie is túlzó volt, sok sima popszáma is volt, mégis minőséget és értéket képviselt, de ami a legfontosabb, hogy igazi is volt.

2019. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Oké, lehet ezt gondolni, de Puzsér szemmel láthatóan tényekben téved. Kinek mi volt az első albuma, kinek mi az igazi neve, kinek ki a felesége, kik honnan származnak stb., és aztán ebből következtet.
2019. máj. 3. 18:47
 8/16 A kérdező kommentje:
Arra amit írtál: szerintem nem nyalja be senki, csak nem mindenki igényli, hogy a rock olyan rohadt kemény dolog legyen, de nem ez a lényeg, hogy valakinek nem tetszik, hanem az, hogy ha már műsora van valakinek, ne tévesszen el ilyen dolgokat. Meg hogy ne fogalmazzon már valaki olyan végletesen, ahogy mondtam, ha ő maga se tud semmit. Elmondhatja, amit pl. te mondtál. De látod, te se írtad, hogy mit tudom én, ne, tudnak gitározni.
2019. máj. 3. 18:49
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem akarok vitatkozni, veszekedni meg főleg nem, de a rock nem a keménységétől lesz rock...

A Radiohead rock, alternatív rock, de mégis rock. Pedig egyáltalán nem kemény. Vagy említhetném a Porcupine Treet is... Az sem annyira kemény, legalábbis nem úgy, ahogyan szerintem Te azt értetted.

A Pink Floyd sem kemény, mégis progresszív rock.


Amúgy Puzsér azt mondta, hogy a Richie Sambora nem tud gitározni?

Mert szerintem az túlzás, bár azt valószínünek tartom (még úgy is, hogy annyira nem ismerem a Bon Jovit), hogy a kétnyakú, 16 húros gitár használata indokolatlan, főleg hogy sokszor Jon kezében is ott van még egy gitár... Szóval az fix, hogy ez a csávó nem egy Jimmy Page, de egy hagyományos gitárral sem egy David Gilmour vagy akár Tosin Abasi, de Hugh sem volt mondjuk egy Les Claypool. Szóval szépen egymásra találtak.

Szóval megértem Puzsér érzéseit, ha ilyesmi áll mögötte... Azért, nem könnyű egy olyan együttest nem elítélni akik Glam Rock maskarákban, a kétnyakú gitárral pózolva, full buta szövegekkel, káros üzenetekkel nyomulnak és szabadidejükben pop előadók számait szerzik... De azért a rocker imidzsről sem mondanak le szívesen.

2019. máj. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amúgy nem tudom, hogy egy olyan tévedés mit befolyásol, ami Madonnának az eredeti nevével kapcsolatos.

Attól, hogy ez az eredeti neve, még nem lesz igényesebb...


Persze, ha megnézem majd a videót, lehet, hogy érteni fogom, hogy mire gondolsz.

2019. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!