Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lennél inkább az életedben:...

Mi lennél inkább az életedben: jóravaló balek vagy sikeres, ámde gonosz ember?

Figyelt kérdés

Az első esetben a jutalom a tiszta lelkiismeret, vállonveregetés, nyugodt alvás, egészség, de nem viszed sokra a becsületességeddel a mai világban.


A második esetben agyafúrt, életrevaló gonosz vagy, átgázolsz mindenkin, vagyonod lesz, szakmai sikereid, magas társadalmi státuszod, de sok bűn terheli majd a lelkiismereted, az állandó stresszről, korai öregedésről nem is beszélve.


Mi a döntésed, ha csak ez a két lehetőséged van?



2019. máj. 1. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Sikeres gonosz. Most jóravaló balek vagyok, és nem tetszik.
2019. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
A második
2019. máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos a valóság ennél szomorúbb.

Jóravaló, rendes, szorgalmas emberként kb a sírba dolgozhatod magad, az egészséged is romlik, és a stresszből is kijut, mert a mindennapi megélhetés sajnos nem megy másként.

Aki meg átgázol mindenkin, annak többnyire nincs lelkifurdalása, sem álmatlan éjszakái, ahogy stressz és betegségek sem az életében. Vagy ha van, akkor sokkal jobbak az esélyei, mert van pénze.


Az első kategória vagyok, és ha választhatnék is csak ez szeretnék lenni. Nem akarom sokra vinni, csak annyira, hogy szeressem, amit csinálok, és hozzon annyit a konyhára, hogy ne kelljen sakkozni a számlákkal, és ne haljunk éhen két fizetés között.

Ha még teljesen egészséges is lehetnék (fiatal korom ellenére nem vagyok, nem is voltam sose) elmondhatatlanul boldog lennék.

2019. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Jóravaló balek: szerintem nincs olyan dolog, ami a tiszta lelkiismeretnél jobban javítaná a létezés minőségét.
2019. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Jóravaló ember.

Stresszmentesebb, nem kell a hatóságoktól vagy ellenségektől tartani, nem kell "ügyeskedni", stb. Ha "jóravaló balek"-ként keresek annyit amennyi elég egy békés stabil élet megteremtéséhez akkor nem látok okot arra hogy lopjak csaljak hazudjak mint valami büdös cigány, nem vagyok kapzsi, a tiszta lelkiismeret és a nyugodt élet nekem többet ér a pénznél.

2019. máj. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
A kérdést nem válaszolom meg ebben a formában, mert nem csak ez a két véglet létezik. Én becsületes és mégis sikeres ember vagyok. Nyugodtan alszom, nem taposok át senkin, tiszta a lelkiismeretem, de életrevaló vagyok, talpraesett, szakmai sikert és vagyont is elértem önerőből. Az asszertivitás nagyon messze áll a gonoszságtól és ez a kulcsa annak, hogy nem vagyok áldozat-típus.
2019. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igyekeznék a kettő között maradni.


Egész életemben jóravaló balek voltam, aki segít másoknak, segít bárkinek, megcsinál mindenki helyett mindent. Mire vittem vele? Semmire. Míg azok akik engem kihasználtak, csak profitáltak a munkámból.


Felnőttként jöttem rá, hogy muszáj a magam útját igazgatni. Persze néha jó az, ha besegítesz másnak, csak tudni kell, hogy mikor ki feladatát kell és kiét nem elvégezni.

2019. máj. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ami viszont nekem bejött, az őszinteség. Ha hibáztam, akkor vállaltam. Nem kerestem kifogást, igyekeztem javítani és igyekszem nem elkövetni ugyanazt a hibát többször. Az őszinteségem többször jól jött, mikor 1-2 munkatársam próbálta a felelősségét áthárítani rám, vagy engem beállítani hibásnak.
2019. máj. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az esetben, ha “ilyen a mai vilàg”, akkor mièrt is kellene lelkiismeret furdalàsa legyen annak, aki àtgàzol másokon, hmmmm? Akik azon az elven vannak, hogy jobb gonosznak lenni, azon utólag meg vannak lepődve azon, ha velük gonoszkodik más? Èn azon az elven vagyok, hogy nem kell minden embert egyformàn kezelni, a legnagyobb hülyesèg, ha mindenkit egy kalap alá veszel. Aki megérdemli, azon lelkiismeret furdalás nélkül átgázolnék, olyanokon akik ugyanezt tennék velem. Miért kéne sajnàlnom? Aki jóravalò, rendes, azt èn is a kedvessègemmel, jóságommal mèltatom. Megválogatom az embereket, hogy kiérdemli meg a jóindulatom.

Baleknek lenni azt jelenti, hogy olyan emberekkel vagy jó, akik nem èrdemlik meg. Úgyan így gonosznak lenni azt jelenti, hogy ártatlanokat bántasz. Az nem gonoszság, ha valaki kièrdemelte ezt.

A kérdés értelmetlen, miért kellene mindenkivel vagy jóságos vagy gonosz lenni? Mindkét verzió baromság. A legjobb ha valaki összetett személyiség, különböző helyzetekben, különböző emberekkel más-más képpen viselkedik.

2019. máj. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az elsőt már ismerem, így kipróbálnám inkább a másodikat.
2019. máj. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!