Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen elégedetlenek a...

Miért ilyen elégedetlenek a mai fiatalok?

Figyelt kérdés
Sok embert látok 30-35 között akiknek manapság már annyira el vannak szállva az igényeik, hogy az valami hihetetlen, ilyen környéken olyan lakása, autója, nyaralója legyen stb erre gondolok, de ez igaz elehet arra is, hogy sokan csak a mának élnek aztán sírnak, hogy nincs önrészük pl lakáshitelhez.

2019. máj. 2. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ők annyi mindent látnak, amiket mi nem. Amikor én voltam gyerek nem volt Internet, vagyis nem volt széles körben. Középiskolásként kezdtük használni, de nem volt közösségi média, csak konkrét infókat kerestünk.

Most meg láthatod, hogy a világ minden részén, hogyan élnek a gazdag gyerekek, fiatalok, elárasztják képekkel, videókkal a netet. Ehhez hasonlítják sokan az átlagos életüket, és ettől irreális igényeik, elvárásaik lesznek.

2019. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Miért, szerinted normális dolog lenne lakás és közlekedési lehetőség nélkül élni? És akkor mit kellene csinálni? Kéregetni?


A másik meg, hogy lassan mindegy lesz, hogy mit csinál a fiatal, sehogy nem tud összeszedni egy lakásra valót...

2019. máj. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
3: Ez nemcsak most van így. Én is anno teljesen elérhetetlennek láttam, hogy lesz pl. saját lakásom. Aztán mégis lett. Pedig szülők nem tudtak segíteni, én oldottam meg. És nagyon sok más ismerősöm is. Ezért fura a mai fiatalok elégedetlensége. Mondjuk én nem 30-35 évesekre gondolok, hanem 15-25 évesekre. Nekünk még ennyi lehetőségünk sem volt annak idején.
2019. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Szerencsés vagy, nekünk szülői segítséggel PLUSZ némi örökségből PLUSZ több év gályázás után lett egy mobilházunk. "Normál" házról már évekkel ezelőtt lemondtunk. Nincs 40 alatti ismerősöm, akinek "rendes" ingatlanja van, egy kivétellel, ott is örökség plusz egy többmilliós baleseti kártérítés tette lehetővé egy garzonlakás vásárlását. És nem BP-n élünk.

Mi nem elégedetlenkedünk, van tető a fejünk felett, elégedett vagyok a saját életemmel, de ettől függetlenül kvázi lehetetlennek tartom 40 alatt a saját ingatlan vásárlását, hacsak nem történik valami rendkívüli.

2019. máj. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5: Fura, mert nekem az ismerőseim nagy része megoldotta saját maga. Pedig teljesen átlagosak vagy rosszak a családi körülmények. Igaz, nem is házat akart senki sem, vagy legalábbis nem első lépésben. És persze mindenki hosszú önrész gyűjtős idő után, és plusz munkák vállalásával. De ez huszonévesen nem okozott gondot. Most a negyven felé, már nem szeretnék annyit dolgozni, mint akkor :) Én egy garzonnal kezdtem, azt cseréltem később nagyobbra. És akkor még egyedül is voltam. Ha már akkor megtalálom a társam, akkor meg eleve több lehetőségünk lett volna.
2019. máj. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat kell letennünk az asztalra, talán többet is, mint valaha. Plusz nagy a nyomás rajtunk, mint már előttem írták is, látjuk, hogy van sokkal jobb élet, létezik még akár a kevés munka - sok pénz is; látjuk, hogy a szüleink kiégettek, reményvesztettek, fásultak és jó lenne elkerülni a sorsukat.


Ha beszélsz 2 idegen nyelven, az már lassan semmit se ér, a jogsi semmit se ér.

Rengeteg szak van (és elvileg szabad vagy, azt választasz, amit akarsz), de csak aránylag kevés, ami ér valamit, amit megér elvégezni.

Sokszor úgy érzem, többet kell tanulnunk ugyanezért, mint régen.

Nekem diplomám van, mellette OKJ és egész jól beszélem az angolt, mégis annyit érek kb a munkaerő-piacon, mint Apám az ő korában nulla nyelvtudással és felsőfokú végzettség nélkül.


Lakásárak az egekben. Ok, nem feltétlen kell saját lakás, de az albérletárak is!


Nem könnyű.


Ráadásul én azt látom, hogy a korosztályom nagy része ugyanúgy keveset keres, mint pl én magam is, keresi az útját, kulimelóik vannak.

2019. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Nah már megint ezek a maji fijjatalok
2019. máj. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pupusz ***** válasza:
100%
Mit látnak a fiatalok az idősebbektől? Pénzügyi kultúra = 0, beszűkültség, tudatlanság, befordulás, panaszkodás, alkoholizmus, kivándorlás stb. Nyilván a valóság elől a világhálóba menekülnek, annak is az influenceres, tengerparton selfiezős, luxus verdás, házas, kényelmes életes részébe, arról álmodozva, hogy ők is így élhetnek egyszer. Én is így álmodoztam 25 évvel ezelőtt. Ha milliárdos nem is lettem, de vállalkozóként anyagi értelemben nagyon jól élünk, főleg magyar viszonylatban. A panelhez képest, ahonnan jöttem, ég és föld a különbség. Azóta, hogy eljöttem otthonról, egy pillanatig sem laktam panelben. Úgyhogy az álmodozás, az igények feljebb emelése egyfajta hajtóerő is lehet az életben. A kitörés vágya meghozhatja a kitörést. Ha a vágy sem lenne meg, az igazán szánalmas és lehangoló lenne. Fiatalok, ég bennük a tűz, előttük az élet, ez a normális. Hajrá fiatalok! Ne legyetek rabszolgái soha senkinek, semminek!!!
2019. máj. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem beszélek Apám előtt az álmaimról, mert olyan idegessé válik, hogy a hangját is felemeli.

Pedig még az álmaim az utolsók, amelyek valamelyest motiválnak. Bár hinni már nem tudok.

2019. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A rossz társadalom miatt.
2019. máj. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!