Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket milyen érzés fog el,...

Titeket milyen érzés fog el, ha odamegy hozzátok egy hajléktalan pénzt kérni?

Figyelt kérdés

Ma a meki parkolójában odajött hozzánk egy férfi, és pénzt akart kérni. Családommal voltunk, és bátyám elhajtotta, meg hát én is odadünnyögtem, hogy nem tudok adni. Persze, nem szívesen adok nekik, mert a) általában nem is hajléktalanok b) ha mégis, legtöbb esetben kannásborra váltják c) ha esetleg tényleg rá van szorulva, és tényleg ételre kellene neki, akkor érdemesebb lenne úgy kezdeni (főleg egy meki parkolóban), hogy tudunk-e neki ételt adni.


Csak ilyenkor, nem is tudom, de engem elfog egy rossz érzés. Elhajtottam, tehát nem vagyok jó ember, mert nem segítettem rajta, pedig lehet, hogy örült volna 200 ft-nak is. Egyedül vagyok, akit ilyen érzések fognak el? Hozzáteszem, kis városból származok, ahol kevés kéregető van, lehet ezért érint ilyen "mélyen" a dolog.


2019. máj. 2. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akinek szégyene van, annak becsülete is van.
2019. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Volt, amikor én is éreztem hasonlókat. Gyűjtöttem pár olyan tapasztalatot, hogy ma már a nézésemből látják, hogy nem fogok adni. Vettem kaját, a szemem előtt dobta ki, adtam aprót, a válasz az volt, hogy volt ott még, adjak többet. Volt, akinek többet adtam, mert kölyök volt. Átölelt és kizsebelt közben. Tudom, lúzer vagyok, de megtanultam a leckét. Az esetek nagy többségében a koldultatás, az alkohol vagy a drog már az úr. Elengedtem a jótékonykodást. Főleg úgy, hogy én is csak egy melós vagyok.
2019. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Elhajtom én is. Kevés a bérem és sokat kell érte dolgozni. Nem fogom szétosztogatni boldog boldogtalannak.
2019. máj. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

#2: dettó

Adok néhány forintot, utána meg beszólogat, meglop vagy épp követ hazáig. Az utcán elképesztő szemetet hagynak, az összekapart pénzből pedig állatra isszák magukat. Haza menni sötétben már csak bizonyos óvintézkedések mellett merek. Az aluljáróban szerencsétlen állatokon, kutyán, macskán akar nyerészkedni. A főtéren a 6-7 éves gyereket küldi oda hozzám. Odajön az aluljáróban és erőszakoskodik hogy de adjá már.


Tavaly adtam neki 1,5 l vizet. Rohadt meleg volt látszott hogy szomjas, odaadtam neki az egész palackkal, nekem még úgyis volt másik a kocsiban.

Erre fintorog hogy adjak már neki egy kis pénzt is.


Néha engem is rossz érzés tölt el, főleg ha gyereket küld oda hozzám. Megszakad érte a szívem de a szülei piálását, drogozását nem finaszírozom.

2019. máj. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Én is ilyen voltam. Ez egy természetes érzés, segítséget kérnek és te elutasítod. De nem kell és nem is lehet, mert nem a te meg másik 20 ember százasa oldja meg a gondját, hanem egy elvonó és egy munkahely. Csak ezt meg ők nem akarják. Pesten napi 10x állítanak meg.
2019. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Eszembe nem jut adni egyiknek se. Naponta 3-4 ember ha nem akar lehúzni, akkor egy se. Ha mindegyiknek 200 forintot adnék (amit természetesen kevesellnének), akkor is havi szinten kib...sznék 20 ezer forintot az ablakon minimum.

De amúgy nem is csak a csövesek, hanem minden idiótaságnak pénzt, aláírást meg apám valagát gyűjtő emberek is idegesítenek. Nem tudok úgy keresztülmenni egy nap sem Budapesten a keleti pályaudvarnál lévő aluljáróban, hogy ne akarna bunkó módon valaki lehúzni, vagy rám sózni valami hülyeséget. Jaj, már rá gondolok és ideges vagyok.

2019. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem adsz neki, mert úgy érzed magad, mint ő. Egyszerűen szar az életed, miért adnál neki? Ez nem baj, de majd, az életed jobb lesz máshogy éled meg őket, így mig nagyobb koldus vagy, mint ők, xétbax az ideg, hogy mer kérni? Menjen dolgozni! Bármily meglepő, magamból indultam ki.
2019. máj. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!