Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban jó érzés, ha bármit...

Valóban jó érzés, ha bármit megvehetsz?

Figyelt kérdés

Tehát ha nem kell nézned az árakat, azt, olyat és annyit veszel, amennyit csak akarsz. Lazán elkölthetsz bármennyit mondjuk ruhára. 2-300 ezret is akár egy hónapban.


Aki így él, valóban boldogabb, vagy egy szint fölött ez már nem emel az életminőségen?


2019. ápr. 27. 16:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát biztos 1000x jobb mint valami fostalicska munkahelyen robotolni, aminek a fizetéséből éppen csak éldegélsz.
2019. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Kétségkívül jó az, hogy nem kell szorosan számolni a forintokat. Volt benne részem, tudom, milyen, amikor minden fillért meg kell nézni.

Most nem kell megnézni. De így se pazarolok, ha akarnék, el tudnék költeni 2-300 ezret ruhára egy hónapban, de minek?

Viszont lányom esküvőjére nem sajnáltam az esküvői ruhára, kiegészítőkre, esküvői vacsorára a pénzt, mert annak volt értelme.

Szóval: jó, ha nem kell filléreskedni, de ha valaki értelmetlenül költ, bármennyi pénzt el lehet verni.

2019. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Jó érzés, de (szerencsére) a legértékesebb dolgokat az élet nem pénzért osztogatja...
2019. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Bár tudnám :-/ Ok, hogy a pénz nem boldogít, de hogy a hiánya sem, az tuti.
2019. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
30%

"Viszont lányom esküvőjére nem sajnáltam az esküvői ruhára, kiegészítőkre, esküvői vacsorára a pénzt, mert annak volt értelme"

Persze, valóban rendkívül sok értelme van 1 napra elkölteni több millió forontot, amikor pár év múlva úgyis elválnak! Ilyen hülye embereket, hát eldobom az agyam! Ennek van értelme! Nem térek magamhoz...Ha vettél volna nekik lakást, autót, utazást, na ANNAK lett volna értelme, ez viszont a legértelmetlenebb dolog, amire csak elb aszhattad a pénzt!


A kérdésre válaszolva: hát már hogy a bánatba ne lenne jó érzés! Persze pénzért nem lehet boldogságot venni, mielőtt ebbe kötne bele valaki, a pénztelenség viszont még a legszebb szerelmeket is tönkre tudja tenni. Én kipróbáltam mindkettőt, és nyugodtan állíthatom, hogy igen, qrvajó érzés, amikor szükséged van valamire és meg is tudod venni. Nem irreális és hülye dolgokra gondolok persze.

2019. ápr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%
5! Egyetértek. Az esküvőre vagyonokat elcseszni abszolút hülyeség.
2019. ápr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%
Boldogságot nem tudsz pènzen venni
2019. ápr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem mintha nem írtak volna már elegen, de igen. Nagyon jó érzés, ha van összehasonlítási alapod, tehát előtte nélkülöztél, vagy számolgatni kellett. Egy bizonyos fokú szabadság érzetet ad számomra, hogy bármit vehetek, amire hirtelen szükségem van, vagy megkívánom. Nyilván nem luxus dolgokra kell gondolni, de pl nem rég költöztem végre egyedül egy albiba és penészes volt a matrac, ami itt várt. Fogtam, félre tettem, és vettem egy sajátot ágykerettel együtt. Olyan 100 körülre jött ki a vége, de nagyon jó érzés minden este a saját kis ágyamban hemperegni. Sose volt még ez előtt saját bútorom, és pár éve még nem álmodhattam akkorát, hogy egyedül lakhatok, saját bútorokat vehetek, felújíthatom a pc-m új alkatrészekből, azt eszek, amit akarok és nem kell a legolcsóbbat venni mindenből.

Minden nap hálás vagyok a jó soromért. (hiába én dolgoztam meg érte keményen - lehetett volna pechem is akár)

2019. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

@16:55


Aha, ezt biztos így gondolja egy olyan kisgyerek is, akinek a szülei nem tudnak karácsonyra ajándékot venni, mert olyan szegények...

2019. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Lehet hogy mondjuk a boltban lazán megveszi valaki a jobb minőségű élelmiszereket meg a márkás ruhákat, de mondjuk gondolkodás nélkül el lehet nyaralgatni kb. akármekkora vagyont.
2019. ápr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!