Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel tudnám átbillenteni...

Mivel tudnám átbillenteni magam? Vagy ehhez segítséget kellene kérnem szakembertől? 28/N

Figyelt kérdés

Szeretnék változtatni az életemen, az elindulásban lennék kíváncsi a tanácsaitokra.


Nem érzem jól magam a mindennapokban. Csinálom a dolgom kötelező jelleggel, de nem találok sokszor motivációt a napi feladataimhoz. A vicc, hogy lennének ötleteim, hogy hosszútávon mivel szeretnék inkább foglalkozni, de valahogy ahhoz sem találok elég motivációt, hogy abba az irányba haladjak.

Nem tudom magam elfogadni, állandóan csak a hibákat veszem észre, nehezen látom meg a jó tulajdonságaimat. Sőt, azt is megkérdőjelezem, hogy vannak-e egyáltalán.

Ez nem egy néhány napja tartó rosszkedv, hanem egy régebb óta tartó állapot.


Szeretném megszeretni az életemet, de nem tudom mivel tudnám magamat átbillenteni ezen a mostani állapoton. Illetve azon is elgondolkoztam már, hogy lehet segítséget kellene kérnem ehhez, de olyan zárkózott vagyok, hogy nem tudom lenne-e így értelme.


Igazából tapasztalatokra lennék kíváncsi, ha éreztetek már hasonlót, mi volt az, ami változtatásra ösztönzött végül?


Köszönöm a válaszokat. :)


2019. máj. 4. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Rakd rendbe az önértékelésed.
2019. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hú, de ismerős vagy a fogalmazási stílusod, szóhasználatod alapján. No mindegy. Próbálj ki dolgokat, mindig valami újat. Találni fogsz valamit, ami motivál. Sport, hobbi, tabfolyamok? Nem játszik semni sem? Partnered nincs, aki motiválhatna a puszta jelenlétével? Sok magányos, egyedülálló ember szokott ettől szenvedni, amitől te. Legyél igenember, tedd azt, ha hívnak valahova, mondj igent, ne keress kifogást, hogy nincs kedved, fáj a hajad stb. 😃 Metszed?
2019. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Miért mi bajod van a mostani életedben?


Beteg vagy, éhezel , kilakoltatnak, megverték?

Nem hinnem , szóval egy kicsit kevesebb hisztit....

Ha nem tetszik akkor csináld amit akarsz. Nem tiltja semmi

2019. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sportolsz valami, vagy van egy jó hobbid?

Egészségesen táplálkozol?


Ezek sokat számítanak. Kell valami, amit szenvedéllyel csinálsz rendszeres jelleggel, és kell pótolni minden vitamint és tápelemet. Ép testben ép lélek.

2019. máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A fenti jótanácsok mellé én mindenképpen ajánlok egy látogatást pszichológusnál.

F.

2019. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem magam. A környezetem nagyon korán tett arról, hogy utáljam magam, és ez így is lett. De amúgy jogosan. Pont olyan szerencsétlennek nézek ki, amilyen vagyok. Megpróbáltam értend és mozgás útján javítani a közérzetemen, de csak fél sikert értem el, mivel így méginkább különcnek éreztem magam, és visszamentem a régi kerékvágásba mókuskereket hajtani. Én nem igazán látok esélyt arra, hogy megváltozok, úgyhogy az egyetlen célom az, hogy remeteként élhessek tovább valahol. Ha az nem sikerül, akkor meg kell találnom a módját, hogy kilépjek ebből az egészből.
2019. máj. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet.

Meg kellene találnod, hogy mi az ami gátol az első lépés megtételében. Rossz párkapcsolat/vagy bármilyen emberi kapcsolat, a munka, vagy valami egészen más. És azt a gátat megszüntetni, utána menni fog.

Ha mégsem, akkor lenne érdemes beszélni egy szakemberrel, vagy akár egy olyan emberrel akiben megbízol.

Na utóbbi a nehéz, legalábbis nekem, mert nem tudok olyan bizalmi kapcsolatot kialakítani akivel ilyen mélységű dolgokat meg lehetne beszélni

2019. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megszoktad az önmagadat lesemmiző gondolataidat. Ugyanígy rászokhatsz arra, hogy dícsérd magad, akár, mintha a gyermekedet nevelnéd fel..

Lehet, hogy tudatalatti blokk végett nem indulsz meg végülis a jó irányba, úgy érzed valamit amúgy sem érhetsz el, ezért nem is tudsz igazán lelkesedni, nem fektetsz bele igazán energiát? Ha így van, valamilyen terapeuta(pszichológus, vagy accesbars,theta helaing,meditáció..ami neked szimpatikus) segítségét érdemes kérni, hogy hasznosan és boldogan tudd tölteni az idődet.

+ Sport és táplálkozás, mint már írták. Ép testben, ép lélek. Ép lélekben, ép test.

2019. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pl egy levezetés:

[link]

2019. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, átgondolom a leírtakat.
2019. máj. 4. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!