Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem kezdek semmit sem...

Miért nem kezdek semmit sem magammal?

Figyelt kérdés

Leginkább csak vagyok.

Sokszor el tervezem hogyan erőt veszek magamon és a hétvégétől új életet kezdek, csinálok valami hasznosat, fejlesztem magamat de semmi, mindig vasárnap késő délután ébredek rá arra hogy akkor most el kezdem az életet élni, de ilyenkor általában már készülni kell a másnapra és inkább hagyom az egészet,már lassan semmi sem érdekel, ennyire lusta is csak én lehetek, egy normális dologot csinálok álltalában, reggel és este tornászok, átmozgatom az izmaimat és ez már egy jó ideje így megy.

21F


2019. máj. 5. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez csak rajtad múlik. Erőt kell venned magadon és csinálni. Csak gondolj bele ez neked is jót fog tenni hogy valami hasznosat csinálsz. Le kell küzdeni a lustaságot.
2019. máj. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
depresszió?
2019. máj. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

vagy csinálod, vagy pár év múlva arra kelsz hogy egy csődtömeg vagy és elbasztad az egész életed

a döntés a tied... L

2019. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Próbàld meg valakivel együtt egy konrét rendszeres időpontban.Így nem tudod halogatni
2019. máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Hányszor elegem lett már a saját tehetetlenségemből és kezdtem új életet...egykét napig, aztán minden visszatért a régi kerékvágásba.

Próbálj kisebb vehemenciával, de tartósabb változásokat kiküszöbölni, kezdetben pár apró szokás is megteszi, csak ne hagyj fel velük!

2019. máj. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, kedvesek vagytok hogy segítsen szeretnétek,megfogadom a tanácsaitokat, további szép napot :-)

Esetleg ha még van valakinek ötlete nyugodtan írhat :-)

2019. máj. 5. 12:17
 7/7 Vree ***** válasza:

Az is jó dolog már, ha a rendszeres edzéssel nincs problémád :D


Én azt ajánlom, hogy vezess listát a telefonodban, hogy eszedbe tudd juttatni a terveidet bármikor, amikor van szabad perced gondolkodni rajtuk. Aztán pedig vágj bele amint van üres hely a naptáradban, ahgy előző mindta, nyugodtan kis lépésekkel, de készítsd elő és aztán told végig.

A szétszórtság, tervezés-önmenedszelés probléma majd’ mindenkit érint, különösen aki nehezen koncentrál egynél több dologra vagy rossz a memóriája. Erre alkalmas az említett lista mint mankó, de nyugodtan hagyhatsz emlékeztetőt az asztalodon vagy szerte a lakásban is. Kicsit olyan, mint egy sakkjátszma a jövőbeli magad ellen: kiismered, higy mikma szokásaid, aztán manipulálod magadat. Pl. lehet ha az asztalodra raksz egy üzenetet, azt az elfoglalt napközbeni magad félresöpri, mert sürgős dolga van, aztán nem találja meg és elfelejti. De ha valamit úgy helyezel el, hogy útban van, lehet hogy olyan a személyiséged, hogy inkább megcsinálod, csak ne idegesítsen folyton, hogy ott van. Lehet, hogy furának tűnik így, de ha tudod magadról, hogy nem tudsz mindent fejben tartani, akkor ez a módja.

2019. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!