Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme létezni ha nem...

Mi értelme létezni ha nem tudok tanulni?

Figyelt kérdés
Részképesség zavarban szenvedek, legalább is gyerekkoromba ezt diagnosztizálták, mindig is nehezen ment a tanulás, nincs érettségim, egyszer próbálkoztam vele esti suliba de ott se ment a tanulás, emellett nagyon nehezen megy a kommunikáció emberekkel. Mi értelme ilyen hátránnyal létezni? Ha azt vesszük mindenhez a tanulás kell, új dolgok elsajátításához, nekem meg ez nem megy. Hogy fogadjam el a sorsom? Vannak hiányosságaim az életbe, nem haladok semerre pedig úgy fejlődnék, tanulnék de egyszerűen nem megy
2019. máj. 6. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem panaszkodni kell, hanem próbálkozni. Nekem is vannak olyan tárgyak, amik nem mennek mégis összeszorítom a seggem és bemagolom. Nincs olyan, hogy valami nem megy.

Próbálj máshogy tanulni. Lehet az segít ha visszahallod magad, valakinek felmondod vagy jegyzetet készítesz belőle. Az, hogy lassabban haladsz, mint az átlag nem azt jelenti, hogy nem is tudod. Max neked egy verset nem 30 perc megtanulni, hanem 1 óra. Bumm.

2019. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyen részképességzavarod van?

Oké, mondjuk, hogy neked a klasszikus iskolai tanulás nem megy. Attól még számtalan dolgot megtanultál már az életben, pl. írni is, ami egész jól megy, úgy látom. :)

Nincs semmi az ég világon, amit megtanultál már, amiben jó vagy? Akár mozgásos tevékenység (síelés, falmászás, bármi), vagy mit tudom én, kertészkedés?

Nem kell mindenkinek érettségizettnek lennie, ha találnál egy jó szakmát (villanyszerelőtől az asztalosig…), amit szeretsz is, vígan megélhetnél belőle, mert egyre kevesebb a jó szakember.

2019. máj. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg magadat tanítani.

Én nekem egyáltalán nem ment a matek, majdnem buktam belőle, és kiderült hogy a tanár borzalmasan magyarázta el, és nekem más a gondolkodásmódom és máshogy kell nekem tanítani.

Majd egy hozzáértő barátosném elmagyarázta amit nem tudtam, és realizáltam hogy a matek igenis közel áll hozzám.

Ne keseredj el, és ne zárkózz be, csak azért mert megállapítottak rólad valamit.

Van értelme mindent csinálni, csak neked, mint mindenki másnak a saját módodon kell csinálnod.

2019. máj. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!