Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Így mi értelme az egésznek?

Így mi értelme az egésznek?

Figyelt kérdés
Tizenegyedikbe járok. Kitűnő tanuló vagyok. Szerencsére jó az eszem, sok mindent felfogok hamar. Viszont van egy osztálytársam, aki finoman szólva egy zseni. Nem tanulok éjszakákig, de azért van amikor természetesen le kell ülnöm, és van amit még így sem fogok fel, pl. fizikából, kémiából. Amik olyan dolgok, amiket én csak bemagolni tudok. Viszont az osztálytársam még ezekre is sokkal fogékonyabb, kb. mindenben a legjobb. Nincs amihez ne értene, talán a zene és a kommunikációs képességem az, amivel előrébb vagyok, mint ő. Nem tudom miért, de az utóbbi mondatból is látszik, hogy ebben az évben főleg, elkezdtem mérni hozzá magam, versenyezni vele. Például, most kémia OKTV-n nagyon jól szerepelt, vidéki gimimben történelmi dolgot tett. A tanárok ódákat zengenek róla minden órán. Lehet irigy vagyok, de egyben úgy érzem, az én életemnek semmi célja, nem lesz eredménye. Míg ő Párizsban, Münchenben, vagy Londonban fog tanulni, én csak itthon. Hiába leszünk mindketten kitűnők, az ő bizonyítványa több lesz. Ő lehet híres tudós lesz, én pedig semmilyen nyomot nem hagyok majd magam után. Az egyetemtől is félek. Valószínűleg ott is lesznek nagyon okos, talpraesett emberek, akik jobbak lesznek nálam. PhD-zni fognak, a főnökeim lesznek. Én meg senki. Mi értelme így energiát fektetnem bele? Ezt az eredményt egy szakmával is elérem, amibe nem fektetnék annyi energiát. Nem tudom miért érzek így, legszívesebben elsüllyednék szégyenemben, mert ez irigység, féltékenység. Viszont nem tudom elmondani senkinek sem, és nem bírom magamban tartani. Félek át fog fordulni egy nagyon rossz mentális állapotba, és fel kellesz keresnem egy pszichológust. Mit tegyek? Magától jött ez az egész érzés, azt hittem majd elmúlik, de csak nőtt bennem. Nem Nobel-díjas akarok lenni, nem miniszterelnök, de mégis valamit tenni. Hogy ne csak elmúljak nyom nélkül. Tudom, nem jó ha valaki túl híres, sokszor elég ha csak a családja szereti, de most ez nem nyugtat meg. Eltörpülök a nagyok mellett, elveszek. Akkor minek ennyit törődni ezzel az egésszel? Aki majd csak épphogy leérettségizik, és elmegy dolgozni lehet sokkal jobban jár, minthogy versenyezzen mindig mindenkivel. Köszönöm, ha elolvasod. Remélem nem ítélsz el, és tudsz tanácsot adni! A válaszokat is köszönöm előre is!

2019. ápr. 23. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítéllek el téged de a felfogásod nagyon rossz. Ne érdekeljen más, foglalkozz a saját teljesítményeddel és örülj hogy ennyire okos vagy.
2019. ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt jól látod, hogy ha így folytatod, rossz pszichés állapotba fogsz kerülni. Ez a mindenáron "nyomot akarok hagyni a világban" felfogás még nagyon rosszba is fordulhat, gondolok itt arra, hogy ha már nagyon jó nem tudsz lenni, hát leszel nagyon rossz, akár bűnöző is. Én segítséget kérnék a helyedben, szülőtől, egy tanártól, iskolapszichológustól, lelkésztől, akiben megbízol. Intelligensnek tűnsz az írásodból ítélve, felismerted, hogy van egy kis problémád, szerintem ez már fél siker.
2019. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Ahelyett, hogy örülnél, hogy ilyen képességeid vannak, emiatt sírsz.

Sose leszel boldog ember.

2019. ápr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem irogységr, hanem hiszti. Hisztizel, hogy mi nem sikerül, és az első kudarcnál feladod.

Attól hogy nem vagy zseni, még érhetsz el jó eredményeket, lehet fényes karriered külföldön is, lehetsz PhD... mit gondolsz, minden híres ember, vagy mindenki, aki tesz valamit egy közösségért, zseni? Azért ennyi zseni nincs ;D

Van viszont sok tenni akaró, elhivatott ember, aki nem azért akar valamit elérni, mert dicsőségre vágyik, hanem mert vannak céljai, meggyőződése, és ehhez teszi amit kell.


(Ha van iskolapszichológus, vagy ha nincs, akkor nevelési tanácsadoban érdemes lenne beszélni erről egy pszichologussal, mert az is lehet, hogy ez a mostani, egy multban gyökerező probléma tünete.)

2019. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
miért éppen ő a mérce? Mármint eleve egészségtelen másokhoz hasonlítani magad, bár az tök jó hogy nem valami gyúrós agyatlan celeb a példa, a versenyszellem kis mértékben amúgy tök jó mert előrehajt, de h aszorongsz miatta keresd fel az iskolapszichológóust.
2019. ápr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálkoztam már erről másnak mesélni, kevés sikerrel sajnos. Mintha nem értenék a problémám, azt hihetik hülye vagyok, mert jó jegyeim vannak, nagy a potenciál bennem, míg másnak sokkal rosszabb a helyzete. Bár tudnám, miért mérem máshoz magam...
2019. ápr. 24. 14:12
 7/8 anonim válasza:

Nem baj, ha hasonlítod magad másokhoz. Más is megteszi. Így igyekszünk elhelyezni magunkat a világban.

Csak tedd tudatosan! Nyilván van, aki jobb nálad, van aki rosszabb. Jó, ha ezt tudja az ember. Ám, ha már sikerült "belőnöd magad", hogy hol helyezkedsz el, akkor onnantól ezzel már nincs dolgot. Úgyhogy innentől azzal foglalkozz, hogy magadhoz képest legyél egyre jobb. Ennek van értelme.

Lehet, hogy az zavar, hogy a nálad jobbnak mennyivel könnyebb. És igen, bizonyára könnyebb neki sok minden. Ezen persze lehet keseregni, csak sajnos nem jó irányba visz. Úgyhogy szerintem örülj aminek lehet, és engedd el, amin nem tudsz változtatni.

2019. ápr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen felfogással tényleg csak egy megkeseredett szolga leszel. Ember, élvezd is az életet! Találd meg az egyensúlyt.


Én is elég maximalista vagyok a tanulás terén, sokat is tanulok (egyetem), de 4 ZH-ra egyszerre mindent tudni LEHETETLEN! Tudod mi mennyit puskázunk...? Jóisten..


Tulajdonképpen nem sokat ér a tudásod talpraesettség, józan paraszti ész, kis furfangosság illetve letojom mentalitás nélkül.

2019. ápr. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!