Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom elviselni ha...

Miért nem tudom elviselni ha rólam van szó?

Figyelt kérdés
Olyankor ha rólam van szó, legszívesebben elbújnék, félek, meg azt gondolom hogy ne rólam beszéljenek már. Várom azt a pillanatot görcsösen hogy el terelődjön a téma rólam. Mi ez önbizalom hiány? Menjek pszichológushoz?
2019. máj. 8. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Rossz a lelkiismereted
2019. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ilyenkor érdemes lenne megpróbálni azt, hogy nem magadról tereled el a témát, hanem olyat hozol fel, szintén magadról, amiben jó vagy és tudsz mesélni, szívesen beszélsz róla, így szép lassan nem fog zavarni.

Ha esetleg bántó módon beszéltek rólad, vagy olyat, ami neked nem tetszett, akkor hozd fel az adott személynek, hogy állnak a dolgai ilyen téren. Meglátjuk, neki tetszeni fog-e.


Például, ha egyetemre jársz, de annyira nem vagy jó tanuló és kritizálnak emiatt vagy hasonló, de például tehetséges sportoló vagy, tereld arra a témát és közöld, hogy van egyéb elfoglaltságod is, neked ez tökéletes mert egyensúlyban van minden.


Ez fordítva is igaz, ha arról beszélnek, hogy bezzeg te mindig mindent bemagolsz biztos, azért tudod, mellette nincs életed stb, akkor azt közöld, hogy igenis van, de jól osztod be az idődet és te büszke vagy az eredményedre.


Minden megközelítés kérdése, tudd magad jól és magabiztosnak beállítani ha rólad beszélnek, az a lényeg.


A fenti példával csak azt próbáltam megmutatni, hogy minden beszélgetést, amit rólad ejtenek meg, lehet a magad irányába pozitívra fordítani és ha arra fordítod, szépen lassan nem fog zavarni.


Sok sikert!

2019. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!