Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megvetendő, hogy irigy vagyok...

Megvetendő, hogy irigy vagyok kicsit?

Figyelt kérdés

Átlagos körülmények közt élünk, amire szükség van, azt meg tudjuk oldani, de az extrák már nem általánosak.

Ha ruhára van szükségem, akkor többnyire turi, csak farmert, cipőt és fehérneműt vásárolok újonnan.

Kozmetikumokból többnyire csak olcsóbb dolgokat veszek, ill fodrászhoz is csak egészségügyi vágásra járok pár havonta.

Teszek a jövőmért, 20 éves korom óta dolgozom, tanulok, csak mindig van pár tőlem független dolog, ami viszi a pénzt vagy ami épp fontosabb.

Ezzel szemben az egyik lányismerősöm, aki az érettségit sem tette le, 17 évesen befejezte az iskolát, azóta otthon van, maximum diákmunkán vett részt, ameddig volt jogviszonya, jómódban él. Szóval, már 10 éve úgy, hogy semmit sem kell tennie érte.

Alap számára a márkás ruhák, a legdrágább kozmetikumok, a legjobb fodrásszalon, a drága programok és utazások...

Nem csinál semmi illegálisat vagy ilyesmi, csak az előző párkapcsolatában és a mostaniban is olyan párja van, aki meg tudja teremteni a színvonalat számára.

Amugy jó a kapcsolatuk (ismerem a párját is, rendes srác), és egyetértenek abban, hogy ha a férfi keres eleget, a nő legyen htb.

Néha kicsit irigy vagyok emiatt, hogy én eddig mindig dolgoztam, igyekeztem, de soha nem lesz olyan színvonalam.

Meg persze a stresszmentes élet sem utolsó...


2019. máj. 15. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
3%
Nem „megvetendő”, érthető, hogy jobbra vágynál te is, de csak azt bizonyítja, hogy nem tapasztaltál még eleget az életben ahhoz, hogy tudd, mindenkinek megvan a maga baja, senkit semmiért nem érdemes irigyelni. Szerintem nagyon igaz az „egyszer fenn, egyszer lenn” mondás.
2019. máj. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Megértelek. Hasonló körülmények közt élek. Viszont soha sem szeretnék htb lenni. Anyám az, és ez bőven elég, hogy ne kövessem a példáját. Ha kicsit rosszabbul megy nekik a szekér, akkor mindig megkapja, hogy ő nem dolgozik, menjen el dolgozni, stb. Meg persze így apámtól függ, teljes mértékben. Ha úgy alakulnának a dolgok, hogy elválnának, akkor anyámnak sok baja, gondja lesz hirtelen!

Stresszmentes életet meg így, nem gazdagon is lehet élni, hidd el :) nem attól függ, hogy kinek mennyi pénze van. Apám jól keres, jobban, mint az átlag, viszont a sok stressz már rég ráment az egészségére. Megéri?

2019. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az irigység a legszánalmasabb dolog, és elsősorban téged tesz tönkre. Inkább változz meg!
2019. máj. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vetem meg, de nem is tartalak normálisnak. Saját magad mérgezed, de ha ez neked jó :D
2019. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az irigységet lehet motivátorként használni, erre az egy dologra jó, semmi másra. A megoldás, hogy olyan életet építs fel magadnak, amiben te is megengedheted magadnak ezeket a dolgokat. Hidd el, teljesen más érzés önerőből elérni valamit, mint ha csak simán alád teszik. Ha neki meghalnak a szülei és elmúlik a szépsége, akkor szerinted mit fog magával kezdeni? Ezt a kiszolgáltatottságot felesleges irigyelni, inkább használd fel ezt az érzést arra, hogy kitűzd, te mit akarsz pontosan elérni és azon dolgozz.
2019. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudod, itt a különbség annyi hogy te tudod az árát annak amit veszel. Te tudod értékelni azt amit kapsz, amiért dolgozol és már boldogabb vagy hogy megszerezted legyen az tárgyilagos vagy épp egy élmény. Akinek tálcán kínálják azok sajnos önhibájukon kívül nem tudják annyira értékelni azt amijük van, mint aki megdolgozik érte. Szóval ÉN úgy gondolom, hogy te sokkal jobb helyzetben vagy, mert ha ez a csaj szakít a pasival vagy fordítva, ott lesz hogy se iskola, max szakma, és akkor feltétlen kell az önellátó élet. Akkor mihez kezd? Persze ne szakítsanak, nem erről van szó, de ha az élet úgy dobja neki hogy nem fog örökké tartani, akkor muszáj lesz megállni a saját lábán és nem feltétlen lesznek már a most megszokott luxus dolgok az életében. Szóval szerintem ilyen szempontból te sokkal előnyösebb helyzetben vagy, de mint minden mindenki más szemüvegen látja a világot.
2019. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!