Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi tévő legyek? Sokan nem...

Mi tévő legyek? Sokan nem értenek velem egyet

Figyelt kérdés
Adott a szitu ,hogy 24 éves srác vagyok. Keményen megdolgoztam a pénzemért. Nemsokára megyek haza külföldről és szeretnék egy pár hónapot pihenni. Van 3,5 millió félretett pénzem ezen felül,hogy a lakhatási dolgokat kifizetem arra a pár hónapra. Szeretnék venni egy autót ami számomra régóta egy álom. Ez 2,5 millió. Maradna még így is 1 millió félretett pénzem de sokak szerint baromság ennyi pénzt költeni egy autóra. Kicsit elszomorít ,hogy leakarnak beszélni az álmomról. Anyáméktól is megkapom ,hogy ez egy nagyon rossz pénzügyi döntés lenne és foglalkozzak a jövőmmel. Olyan szinten már kinőttem a tündér mesékből ,hogy tudjam hitel nélkül nem lesz saját házam. Szóval én jól elvagyok albérletben is. Családot sem tervezek. Akkor mégis hova gyűjtsem a pénzt? Utána is maradna még pénzem illetve ha vége a nyárnak megyek dolgozni. Szerintetek nem butaság megvenni álmaim autóját , ha egyszer megtehetem? Főleg ,hogy ennyiért remek példányok vannak viszonylag kevés km-el és nagyon szép állapotban. Tudom vannak a világon ezerszer nagyobb dolgok de mégis aggaszt, hogy ennyien ellenem beszélnek.
2019. máj. 19. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Vedd csak meg. Ne foglalkozz a csőcselék véleményével. Nekem is magyaráztak sokan, hogy minek veszek egy vadonatúj szalonautót hitelre den em érdekel. Énse akarok családot, gyereket, házat meg ráérek a kocsi után hitelre venni. Addig úgyis lesz pár millió alapom hozzá. Addig meg legalább kipipálhatom az első életcélom, hogy vadonatúj, null km-es szalonautóm van. A sok okoska meg vegye CSOK hitelre a házat kölökkel meg feleséggel.
2019. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Én ugyan vennék saját házat akár hitelre is, de én abból a megfontolásból, hogy a hitel egyszer lejár, utána enyém a ház. De te vedd meg az autót, amire vágysz! Egyszer élünk, ha te attól leszel boldog, hogy megveszed a kocsit, akkor vedd meg! Felnőtt ember vagy, te kerestedm eg rá a pénzt, a te jogod eldönteni, mire költöd. Ha a kaszinóban akarnád egyben feltenni az egészet a pirosra, abba se szólhatna bele senki. Amúgy lehet, hogy simán irigykednek a spórolt pénzedre.

Milyen kocsit szemeltél ki?

2019. máj. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek veled, igazából te életed-te döntésed.

Másrészről ott van az, hogy fogsz utána is dolgozni, tehát még ha elsőre nekem is butaságnak tűnt az ötlet, jobban belegondolva nem az. Ez az álmod, akkor valósítsd meg! Ettől szép a világ, hogy mindenki másra vágyik. :D

2019. máj. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha boldoggá teszi, akkor vedd meg, ne foglalkozz mások véleményével
2019. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy 7. Generációs honda accord az álmok kedves 2. Válaszoló. Egyébként köszönöm az építő hozzászólásokat. Úgy csinálnak körülöttem mintha a megvétel után nem lenne holnap. Az után is dolgozni fogok és bár nem kuporgattam soha (ezután sem fogok) mindig volt eltett pénzem. Ha jól bánok a pénzzel hamar lehet ugyanannyim mint az autó vásárlás előtt. Egyszerűen nem látom értelmét mire kellene gyűjtögetnem. Persze ettől a felfogástól jövő kép nélküli senki leszek mert nem veszek mindent hitelre magamnak ,hogy többet mutassak kifelé , beérem csak egy panel lakással
2019. máj. 19. 16:16
 6/13 Vree ***** válasza:

24 éves kereső emberként már ne anyád akarja megmondani, hogy mit csinálhatsz. Baromság is az egész, mert a kocsi befektetés saját magadba, több lehetőséged lesz általa vásárlóhelyet, munkahelyet megközelíteni, ismerőst/rokont fuvarozni ha kell stb. (És nem kényzserülsz rá, hogy mástól kérd szívességként ugyanezt, már ha hajlandó épp valahova elvinni.) Miért ne építgethetnéd amúgy is a saját életedet? Annak örülne, ha majd 30 évesen is azt várnád, hogy ő mondja meg, mit csinálj és egy villanykörtét ne tudj magadtól becsavarni? Az ilyen szülőket le kell állítani.


A lakhatás kommenttel abszolút egyetértek, most akkor ne vegyél semmit úgy 15-20 évig, amíg lesz egy házra? Előző rendszerben élt szülők abszolút nincsenek amúgy képben a lakásárakkal, ezzel a “csak dolgozz szorgalmasan és gyűjtögess” hozzáállással simán megöregedhetsz, mire összejön a pénz. Aki családot tervez, arra ez még fokozottan érvényes, nem lehet ma addig várni, mert már a menopauzánál fogsz tartani, mire meglesz. Nem, te nyugodtan vedd meg, amitől boldog és sikeres leszel, és ha minden jól megy, akkor AZ segíthet kiugrani, hogy annyit kaszálj, amiből majd lakás is lesz. De pillanatnyilag a javaslatuk így irreális.

2019. máj. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért a pénzért te dolgoztál, még anyukádéknak sincs köze hozzá, hogy mire költöd, attól függetlenül, hogy igazuk van e vagy nem. Csak aggódnak, hogy itt Magyarországon nem könnyű házhoz, lakáshoz jutni pénz nélkül, és bánni fogod a döntésedet. De akárhogyan is, a te pénzed, a te döntésed.
2019. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze értem az aggódásukat is de nem vágyom se családra se saját házra. Megelégszem az albérlettel is. Bármi van legalább mobilitásom meg megmarad. Csak azért meg nem fogok kuporgatni ,hogy elmondhassam ,hogy van egy házam.
2019. máj. 24. 06:18
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Én soha nem vennék új autót. Egyrészt mert kell hozzá néhány év, hogy kiderüljenek bizonyos kis hibák, amik miatt sokszor vannak gyári visszahívások, ingyen javítások. A másik, hogy az új autóknak szaga van a friss, új műanyagos ülésektől. Ami 1-2 év utánra elpárolog.

De ha ezek valakit nem izgatnak, akkor nyugodtan vegyen újat.

2019. máj. 31. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%

Foglqlkozz önismerettel. Az ráadásul ingyenes.

Még hogy álmaid autója, meg kinőttél a mesékből.

2019. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!