Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki alig várja már hogy...

Aki alig várja már hogy elmenjen nyugdíjba, az két-három hónap után mégis miért érzi úgy, hogy neki ez rossz?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok akik nem szeretik már a munkahelyüket, alig várják. Egy darabig minden oké, de aztán a többség szerint mégis hiányoznak a régi reflexek, stb. De szerintem nyugdíjas években is (már aki nem dolgozik) lehet igencsak aktív életet élni.
2019. máj. 23. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne anyagi gondom, és tudnék rendszeresen kirándulni, akkor eszembe se jutna visszamenni
2019. máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
azert mert mindenki elfarad es szeretne pihenni, de altalaban 2-3 het es unalmas tud lenni a pihenes, a semmitteves a rutintalansag. eloszor en is elveztem, h nem kell tobbet dolgoznom es itthon lehetek, de 1 ev mulva mar szinte a falat kapartam, h nincs egy fix program az eletemben. a depresszio ellen is szukseges lenne mindig csinalni valamit. persze lehet utazgatni es stb. de ez nem csak a nyugdijasokkal van igy, volt egy lottonyertes lany amerikaban aki inkabb elment dolgozni, csak, h ne unatkozzon, pedig nem voltak anyagi problemai.
2019. máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hiányoznak a mindennapi kollégák, de megmaradt a tenni akarás. Egy idő után üresnek tűnik minden az ember körül. Van aki úgy érzi, hogy fölöslegessé vált a társadalomban, mert nincs faladata.

El kel magát foglalnia valamivel a nyugdíjasnak (hobbi, unokák).

2019. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"De szerintem nyugdíjas években is (már aki nem dolgozik) lehet igencsak aktív életet élni."


Persze, csak nem mindenki tudja, hogy ezért neki magának is tennie kell. Nem fog a nyugdíjas boldogság beröpülni az ablakon. Aki tudja, figyel erre, erőfeszítést tesz, hogy megfelelő elfoglaltságot találjon és a szociális kapcsolatai se épüljenek le, az valószínűleg nem fogja úgy érezni, hogy ez neki rossz.


Aki boldogtalan, és a nyugdíjtól várja a boldogságot, de azután sem tesz semmit, az persze hamar rájön, hogy mégse olyan jó buli ez a nyugdíj.


Összefoglalva, sokaknak nagyon jó lehetőség, hogy végre nyugdíjasok lehetnek, de aki nem tesz erőfeszítést, az nem tudja ennek az előnyeit kihasználni.

2019. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen ember munkamániás, vagy nagyon jó helyen dolgozott, és szerette is a munkáját. A legtöbb ember utálja a munkahelyét, csak a pénz miatti kényszerből dolgoznak.
2019. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!