Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz azokról, akik a...

Mit gondolsz azokról, akik a köszönésedre csak annyit felelnek, hogy Kívánok?

Figyelt kérdés

Érted, köszönsz nekik, hogy Jó reggelt!, erre ők annyit mondanak, hogy Kívánok!

Ez most valamiféle beszólás, hogy kihagytam a kívánok-ot a Jó reggelt kívánok!-ból, vagy csak szimplán lusták/parasztok?


2019. máj. 24. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Lusta és paraszt is. Annyit azért mondhatna ö is hogy jó reggelt.
2019. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vidékről származott embereknél divat ez szerintem, legalábbis én nagyimnál hallottam sokat falun.

Nem beszólás és nem is parasztság, szimplán pongyola megfogalmazás, mintha jó napot helyett annyit mondasz, hogy 'napot!

Nem kell mögé rosszindulatot látni. :)

2019. máj. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2es válaszoló írja!


Vidéken én is hallottam így,teljesen normálisnak gondolják.

2019. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, valószínűleg az #1-es válaszolóhoz hasonlóan egy túlságosan frusztrált városi ember lehetsz. Nem kell azonnal mindenkit le büdösparasztozni, csak mert ti nem ismeritek ezt az igen régi módi, de mai napig fent maradt visszaköszönési formát. Semmi probléma nincs vele, ez egy régi szokás.
2019. máj. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Régen volt némely embernél szokás, hogy Kínánt. Fura nekem is, nem feltétlen szeretem, mert olyan lesajnáló cseppet. Ne foglalkozz vele.
2019. máj. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Legalább reagál a másik köszönésére, engem cseppet se zavar, sőt, ha esetleg odaint vagy biccent, az sem. Az egyik legnagyobb tahóság, amikor köszönsz valakinek, és az nem jelez vissza, és ezzel gyakorlatilag levegőnek nézi a másik felet.
2019. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!