Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki okos ember mi a titka?

Aki okos ember mi a titka?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok szed memória javítót.eszik halat.alszik rendesen xy orat. Vagy valami különleges memóriája Van?valami titok?:)
2019. máj. 25. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
tanul
2019. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Ezek közül egyik se. Egy része genetika, egy része szorgalom.
2019. máj. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Arra születni kell. Van olyan akinek olyan az agya mint a szivacs gyorsan tanul meg mindent megjegyez. Meg van az ilyen mint én. Sokszor màr arra se emlékszem milyen nap van. Tanulàsban is mindig gyenge voltam.
2019. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Egyetemista vagyok egy nehéz szakon és úgy általában értelmesnek tartom magam. Semmi "titok" nincs a dologban, szerintem nem is feltétlenül a genetika, hanem a nevelés számít. A szüleim is értelmes, érdeklődő emberek a végzettségüktől függetlenül, engem is erre neveltek. A dolog másik része a szorgalom és a kötelességtudat. Értem ez alatt azt, hogy pl én nem igazán tudok magolni, viszonylag lassan tanulok, szóval ha szükséges, akkor ott ülök a könyv felett egész nap és százszor elolvasok valamit, ameddig meg nem tanulom és hiába várok mondjuk nagyon egy sorozatot hónapok óta, addig nem állok neki megnézni, ameddig a kötelességeimet le nem tudtam, azaz fel nem készültem és le nem vizsgáztam x vagy y tárgyból. Sima halolaj kapszulát és vitamint szoktam szedni vizsgaidőszak előtt és közben, nem tudom, hogy mennyit segít, inkább azért szedem, hogy ne betegedjek le, mert egy hét betegség vizsgaidőszakban esetenként bőven elég lehet a csúszáshoz. Aludni mindig szoktam 6-8 órát, csak magával tol ki az ember, ha nem alszik eleget és másnap hulla fáradtan próbál az agyába erőszakolni bármit.
2019. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"szerintem nem is feltétlenül a genetika"


Bocs de nem személyes véleményként írtam a válaszomat, hanem szakirodalom alapján. Ha már nehéz szakra jársz, érdemes lenne tudni a neten rákeresni egy-egy dolog szakirodalmára.


[link]


[link]

2019. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 húha, te aztán tényleg okos vagy, ha egy értelmes embert is meg tudsz cáfolni, méghozzá ilyen lenéző stílusban, látom lesz mire verni ma este 😉. Bocs, de nem attól értelmes valaki, ha a világon valaha készült összes tanulmányt kívülről fújja és minden tanulmány, kutatás ellenére jogom van ahhoz, hogy a saját véleményem és tapasztalatom más legyen.
2019. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te írtad azt hogy nincs igazam, erre reagáltam. Senki nem tudja kívülről az összes szakirodalmat, még egy adott témával kapcsolatban se, erre való az internet.
2019. máj. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Genetika.

Az okosság nagyon erősen genetikán múlik, szinte fix az egész növekedési folyamata magzatkortól.

Nincs sok összefüggés az okosság s a memória közt.

1#, még kevesebb a tudással.

2019. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Részben az, amiket írtak előttem, részben az, hogy mer cselekedni, kockáztatni.
2019. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!