Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi okoz egy gazdag embernek...

Mi okoz egy gazdag embernek örömöt?

Figyelt kérdés

Arra gondolok amit pénzért lehet venni és olyan emberre aki gazdag családba született.

Én egy átlagos keresetű ember vagyok. Mikor először vettem kocsit, először voltam tengerparton, először vettem lakást, mind borzasztó jó érzés volt. Én úgy gondolom hogy nekik, mivel ebbe születtek ez alap. De akkor mi ad nekik hasonló nagyságú örömöt mint nekem pl mikor először voltam tengerparton.

Sokáig zavart hogy nem születtem gazdag családba de már másképp látom a dolgokat. Ugyanazokat a dolgokat sokkal jobban élem meg mint mondjuk aki gazdag családba született.


2019. máj. 27. 12:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Új autó / ház nekik is örömet okoz, csak más kategóriás házat vagy autót vesznek. Vagy a vagyonától függően legyen akkor új yacht, vagy új magánrepülő.


Utazás, a hétköznapokból való kikapcsolódás, új helyek megismermése is mindenkinek örömet okoz. Hacsak nem örökölte a pénzét, akkor mondjuk egy céget vezet, tehát neki is vannak stresszes hétköznapjai. Csak lehet hogy akkor nem Horvátországba megy sátrazni, hanem mit tudom én hova és 5 csillagos szállodába.

2019. máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekik nem a tárgyak okoznak többnyire örömet, hanem az élmények, programok.

Egyébként nagy tévedés, mert manapság a középréteg megy ötcsillagos szállodába évente 1x, a milliomosok meg mennek kempingezni, mert nekik az a kaland. Minek menne a luxus medencés házából ugyanolyan szállodába? A középosztály meg a luxusban érzi jól magát egy kis időre.

2019. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De most neki egy új ház nem olyan nagy dolog. Egy yacht se. Meg egy magán repülő se. Ezekhez hozzá van szokva. Mondjuk én ha veszek egy házat egytől tízes skálán tízes-en örülök. Ha ő vesz egy villát biztos örül. De nem annyira mint én. Most már nyilván jó lenne gazdagnak lenni mert másképp értéktelem a dolgokat. De gazdag családba születni lehet nem is olyan jó. Mindig megkapsz mindent. Semminek nem tudsz majd igazán örülni. Megint csak a pénzért megvásárolható dolgokra gondolok.
2019. máj. 27. 13:06
 4/18 A kérdező kommentje:
Kicsit úgy érzem hogy aki gazdag családba született az ingerszegényebb és sokkal szürkébben éli az életét mint egy átlag ember.
2019. máj. 27. 13:10
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az élet örömei pl amit nem lehet pénzen megvenni.
2019. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Korlátolt szemlélet , nem voltql milliqrdos tehat nem 3lted meg mit tesznek mit éreznek . Nekik is vannak céljaik terveik k3pezik fejlesztik magukat , nem mind harqcsoló pózer meg alvilági giccs fugura . ÉLményeket ugyanúgy keresnek mint mások nem kizårólag a birtoklâs a cél . A pénz ad egy szabadságot , sok üzletember bérel egy lakókocsit vagy csoportosan bringával bejarjak a kontinenseket szigorú ütemtervvel napi pénz limittel a kihívås miatt és hogy legyen viszonyításuk a luxus meg a hétköznapok között . A legtöbb aki nem bűnöző egyéb tróger ad is a világnak .
2019. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ezért írtam bele a leírásba és utána az egyik hozzászólásomba, hogy azokra a dolgokra gondolok amit pénzen lehet megvenni.
2019. máj. 27. 13:17
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért vesznek pl. műkincseket, műtárgyakat, ilyesmit. Egy olyan yachtja mint neki van bárkinek lehet ha van rá pénze, de ha megvesz egy Picasso-t az a világon csak neki lehet meg és ő ennek örül.
2019. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem voltam milliárdos de szerintem az egészen biztos, hogy a gazdag családba született emberek ugyanazokat a dolgokat kevésbé értékelik Mivel ebben nőnek fel és ez nekik a természetes.
2019. máj. 27. 13:32
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az erővel a szegény afrikai gyerek meg nagyra értékelné a te kukába kidobott ételedet, ami 2 napja a hűtőben áll és már nincs hozzá kedved.

Egyébként szerintem meg hülyeség, mert minden nevelés kérdése. Nehogy azt hidd, hogy akik gazdag családba születnek, automatikusan mindent csak úgy megkapnak. Dehogy! Pontosan a kemény munkára tanítják őket már kiskoruktól kezdve, hogy majd később ne herdálják el a vagyont. Legalábbis a jobb helyeken. Az ilyen magamutogató insta kölykök meg direkt hergelik a világot. Nyilván a pénz megkönnyíti az életedet, de meg is nehezíti, hiszen rengeteg elvárásnak kell megfelelni és nem mindig adhatod magad, olyan embereknek kell jópofát vágni, akiktől hányingered lesz.

Egy gazdag ember is értékel egy szép, különleges ruhát, telefont, cipőt, ékszert, vagy egy ősrégi könyvet, tárgyat, szóval ez nem igaz, hogy semminek nem örülnek már! Dehogy :)

2019. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!