Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Multinál dolgozok, külföldi munkatársaim vannak, online tartjuk a kapcsolatot velük. Köztük van egy 20 éve kivándorolt magyar férfi is. Amikor megláttam a nevét, megörültem neki magamban, hogy honfitárs, de ő eléggé tartózkodó volt, kimondottan kerülte a velem való beszélgetést. Amikor fel kell engem hívnia, akkor sem hajlandó magyarul beszélni velem, mintha utálná a saját nyelvét és országát.


Én sosem beszéltem vele erről és nem is erőltettem az anyanyelven való beszédet, de a külföldi kollegák sokat csesztetik, hogy miért nem beszél velünk, magyarokkal.


Létezik, hogy valaki ennyire utálja a saját fajtáját?


2019. máj. 29. 06:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bármi létezhet. Miért ne?
2019. máj. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Sok embert ismerek aki szégyelli, hogy magyar. Sajnos ez van.
2019. máj. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

Nem az anyanyelvem nem szeretem, ember ez a munkám/munkád bmeg!

Én sem szeretem mikor honfitárs hatalmas mosollyal hív fel, utána nyilván kerülöm. Profinak tartom magam a munkámban, úgy is viselkedem.

2019. máj. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem csak az állampolgársága magyar.
2019. máj. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha 20 éve vándorolt ki és odakint nem művelte tovább az anyanyelvét, könnyen lehet, hogy már valamennyire feledésbe merült nála, mert bizony ilyen is van.
2019. máj. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
HA a házastársa nem magyar, könnyen lehet, hogy a gyerekeivel sem beszél magyarul, lassan eljuthatott addig, hogy nem is magyarul gondolkodik és könnyebb neki az adott idegen nyelv - akit én ismerek, nála ez a helyzet.
2019. máj. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ez a helyzet, mert magyarul használ mindent, eszközöket, fészbukot is és gyakran jár haza a szüleihez. Illetve rendszeresen beszél magyarul a testvéreivel, ezt mondták a kinti a kollegák.
2019. máj. 29. 09:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor szerinted mi lehet az oka, kérdező?


A munkával kapcsolatos szavak könnyebben mennek neki németül/angolul (azt nem írtad, milyen nyelvről van szó)?

Azt akarja eljátszani, hogy nem magyar? Vagy esetleg utál téged? Mégis mire gondolsz?

2019. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!